skrzynka elekktryczna w wiatrołapie zamiast w garazu?

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

laaik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2018, 22:00
skrzynka elekktryczna w wiatrołapie zamiast w garazu?

autor: laaik » 28 gru 2018, 22:23

witam wszystkich
Kupiłem domek w stanie deweloperskim. mam jednak możliwość nanoszenia zmian do różnych rzeczy, w tym do instalacji elektrycznej. Do domku przylega garaż i deweloper chce zrobić skrzynke elektryczną w garażu. A mi to nie pasuje, bo to wymaga niezależnego wejscia do garazu (brama + dodatkowe drzwi), wiec chciałbym mi tą skrzynkę zamontowali w wiatrołapie, który przylega bezpośrednio do garażu, jest to nawet ta sama ściana, nie wymaga nawet użycia więcej kabla. Deweloper stanoł okoniem i nie chce zamontować tej skrzynki w wiatrołapie. Wiec pytanie jest takie: czy jest jakiś przepis, który powoduje, że skrzynka musi być w garazu? lub przepis, który nie pozwala żeby była taka skrzynka w wiatrołapie/korytarzu? albo jak zmusić by przenieśli tą skrzynke?

boorys
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2019, 2:57
Re: skrzynka elekktryczna w wiatrołapie zamiast w garazu?

autor: boorys » 02 sty 2019, 22:30

laaik pisze: Wiec pytanie jest takie: czy jest jakiś przepis, który powoduje, że skrzynka musi być w garazu? lub przepis, który nie pozwala żeby była taka skrzynka w wiatrołapie/korytarzu?

Jeśli jest taki przepis, to co ja zrobię, skoro ja nie mam garażu??? :D
Zapytaj gościa o co mu konkretnie chodzi. Może to wymaga jakiejś korekty instalacji i mu o koszty robocizny chodzi. Kabli starczy, żeby skrzynkę spiąć tam gdzie chcesz?

laaik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2018, 22:00
Re: skrzynka elekktryczna w wiatrołapie zamiast w garazu?

autor: laaik » 03 sty 2019, 21:51

już się sprawa częsciowo wyjasniła. Po wymianie grzecznych meili, w końcu zażądałem od chujków pisemnego uzasadnienia odmowy przeniesienia skrzynki i wycofali się, zrobią co chce. Wiec tak już dla sportu: nie ma żadnego przepisu, który mówi jednoznacznie gdzie ta skrzynka ma być, każdy z projektantów/elektryków interpretuje to troche po swojemu.
A co do montażu skrzynki u mnie: dziś byłem na budowie, ta skrzynka jest duża, tak na oko to 100x50 cm. By ją zamocować w wiatrołapie nie potrzeba wiecej kabla, jest luksusowy dostęp do ściany, jest ten sam pustak co w garażu. Wiec nie wiem co było przyczyną takiego zachowania


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów