Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kittJM
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2018, 8:22
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: kittJM » 18 cze 2018, 10:08

!!!! No nie warto !!!!

- po 1,5 roku użytkowania, przy lekkim przeciągu, który trzasną drzwiami, wyrwało całe mocowanie szyldu w ościeżnicy. Wyraźnie widać, że ościeżnica nie jest zrobiona z klejonego drewna, co skutkuje stosunkowo łatwym pękaniem wzdłuż słoi.
- bardzo słaba jakość powłoki lakierniczej,
- drugie boczne drzwi zewnętrzne, a odrobina wody spowodowała spuchnięcie drzwi. Niedokładnie zalakierowane od góry, szczeliny przez które chętnie wnika woda.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: mazwoj » 21 cze 2018, 17:54

Nie chcę to nikogo bronić, ale napisz dokładniej co to za drzwi i podaj trochę więcej szczegółów.
Z opisu domyślam się, że chodzi o drzwi zewnętrzne, bo wewnętrznych Erkado nie ma w lakierze. Druga rzecz co do ościeżnicy jest taka, że jest i wręcz powinna ona być z drewna klejonego, bo to zapewnia większą sztywność (99% producentów z drewnianą ościeżnicą tak robi).
http://erkado.pl/wp-content/uploads/201 ... niczne.pdf

Jak masz gwarancję (po opisie widać, że masz jeszcze około pół roku) to zgłoś się do serwisu. Na pewno Ci pomogą.

Ja dodam od siebie jedno. Drzwi nie są przeznaczone do trzaskania na wietrze. To jest Twoja wina, że nie zabezpieczyłeś drzwi przed uderzeniem. Co do powłoki lakierniczej to podpytam tylko o obowiązkowe zadaszenie drzwi? Oczywiście reklamuj je, ale licz się z tym że jak nie masz takiego zadaszenia to każdy jeden producent z łatwością mógłby Ci taką reklamację odrzucić.
http://erkado.pl/wp-content/uploads/201 ... tazu-2.pdf

Daj znać jak poszło. Jakby co to pisz, to pomogę bo akurat ich drzwi sprzedaję to coś zawsze podpowiem.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: patent.x » 06 lip 2018, 17:56

Mało drewnianych drzwi wytrzyma mocne trzaśnięcie z przeciągu. Podciśnienie zrobi swoje. Drewno klejone w konstrukcjach budowlanych, w drzwiach i innych podobnych jest wręcz pożądane. Ma większą wytrzymałość od drewna litego. Ograniczniki, daszki i tym podobne są potrzebne, to są drzwi drewniane, nie stalowe. Wyrywanie samego zawiasu jest często spotykane przy nieodpowiednim montażu. Za bardzo dokręcony zawias powoduje bardzo duże naprężenia, przy dłuższym korzystaniu konstrukcja osłabia się i wyrywa. Przy bardzo skręconym zawiasie wyrwanie może nastąpić nawet po pierwszym zamknięciu.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: mazwoj » 13 lip 2018, 11:02

patent.x pisze:...Drewno klejone w konstrukcjach budowlanych, w drzwiach i innych podobnych jest wręcz pożądane. Ma większą wytrzymałość od drewna litego. ...


Do tego ma szereg innych zalet, bo dzięki łączeniu np 2 gatunków drewna można uzyskać większą sztywność i wytrzymałość konstrukcyjną. Albo można zwiększyć sprężystość stosując dłuższe lamelki. Można po prostu tym sterować, a nie być skazanym na to co dała natura.

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: anik92 » 16 paź 2018, 14:31

moim zdaniem warto zdecydować się na zakup drzwi od Gerde

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: mazwoj » 28 paź 2018, 12:50

Mowa o producencie, a nie miejscu zakupu. Na tej stronie też są drzwi z Erkado jak widać, choć brakuje ichniejszej najnowszej serii drzwi lakierowanych. Tak czy siak odpowiadając na pytanie czy warto, moim daniem tak. Cena- jakość na bardzo dobrym poziomie. Wiadomo, że nie są to drzwi drewniane, ale też są o wiele tańsze jak drewno.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: patent.x » 07 lis 2018, 20:10

Lakierowane robią robotę, tego brakowało. Do tego drzwi na ramie drewnianej, nie mdfie. Wzory z płytkim tłoczeniem, subtelne, a lakier wytrzymały i biały, włączenie z ościeżnicą. Akurat wbrew moim gustom, wszystkie w najpopularniejszym teraz kolorze czyli bieli. Dla mnie osobiście najlepszy kolor to dąb premium. Biel wygląda ładnie, nie w moi domu.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: mazwoj » 13 lis 2018, 17:19

Ja jestem już po pierwszych montażach i jestem zadowolony z tych drzwi. Jakość wykonania na wysokim poziomie jak to w Erkado. Do tego lakier super wygląda i wszystkie nafrezowania są odpylone i estetycznie wylakierowane. No i w końcu są ościeżnice z łączeniem na 90 stopni.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: luiza82 » 03 gru 2018, 21:16

Do mojego nowego domu zakupiłem w firmie Unitec systemy okienne PVC. Mam zapewnioną ochronę przed hałasem. Posiadam również zabezpieczenie przeciwwłamaniowe. Pełen komfort.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: mazwoj » 05 gru 2018, 19:56

A ta znowu o tych oknach w zupełnie innym dziale.

AKTUALIZACJA:
Pisałem wcześniej, że jestem po pierwszych montażach drzwi lakierowanych i ościeżnic z łączeniem 90 stopni z tej firmy. Nadal podtrzymuję to co pisałem. Estetyka wykonania na prawdę na wysokim poziomie. Przydałby się jedynie większy wybór w kolorystyce lub chociaż możliwość wyboru drzwi w połysku, bo o takie czasem Klienci pytają. Te półmaty za to są najbardziej uniwersalne. Jak na pierwszy wypust drzwi lakierowanych to poszło im OK.

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: pawelszabla » 03 sty 2019, 14:56

Nie mam zastrzeżeń do drzwi wewnętrznych Polskone które kupowałem w sklepie na stronie http://safedoor.pl. Firma jest z Krakowa ale sprzedają też internetowo. Dobrze zapakowane drzwi, bałem się że dotrą mi jakoś zdewastowane ale podczas transportu na szczescie nic się złego nie wydarzyło. Już pomijam to że były naprawdę solidnie i sumiennie zabezpieczone ale wiadomo jak to z przewoźnikami jest...nie zawsze dbają o towar żeby do delikatnie odłożyć tylko rzucają byłe jak.

edi62
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2019, 14:34
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: edi62 » 16 gru 2019, 14:48

Kupiłem 10 kompletów, na na cały do. Połowa była o.k.
Reszta miała lekkie odchylenia, t.zw. śmigło lub lekki brzuch.
Dwoje drzwi Odchylenia od pionu odpowiednio 11i 18 milimetrów.
Przy zamykaniu trzeba mocno dociągnąć. Komfort średni.
Producent na moją reklamację odpowiedział, że to za przyczyną niewłaściwego
użytkowania. Ciekawe...
Ogólnie nie polecam, słaby produkt.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: mazwoj » 22 gru 2019, 11:13

Pierwszy raz spotkałem się z aż taką opinią o tych drzwiach. Reklamacje zdarzają się u nich jak wszędzie co jest nieuniknione przy produkcji około 30 tys. sztuk miesięcznie.
Ja miałem raz reklamację na większą ilość ościeżnic, ale to w sumie niezasadne były roszczenia. Ościeżnice regulowane o małym zakresie mają to do siebie, że "krzywią" się po wklejeniu stałej części kątownika. Dopiero montażysta ma je ustawić prosto w murze i w sumie tyle z opowieści. Niestety Klient montował sam. Technologii nie znał i zamontował krzywo ościeżnice. Reklamacja odrzucona, bo montaż był niepoprawny, a w razie jakby były rzeczywiście krzywe ościeżnice, to nie powinno się ich montować - z resztą jak u każdego producenta.

Ja podpytam tylko o te skrzydła? W jaki sposób mierzone było odchylenie. Są oczywiście na wszystko jakieś normy - skrzydło może mieć odchylenie 2mm na i 1m wysokości. Bada się to w specyficzny sposób, który opisywałem na forum. Pokrótce tylko przypomnę.
-kładziesz skrzydło na płasko na koziołkach wypoziomowanych
-na skrzydło 10 cm od góry i 10cm od dołu dajesz dystanse (rurki) 5 lub 10mm.
-kładziesz poziomnicę na nich
-odchylenie jakie możesz mieć min to (przy rurkach 5mm) 1mm. Czyli 5mm ruraka - 4mm odchylenia zgodnie z normą. Łata ma mieć co najmniej 1mm luzu.
-dochylenie max analogicznie 5mm rurka + 4mm zgodnie z normą, czyli może być max 9mm pomiędzy łatą a skrzydłem.

Bada się tak odchylenia od płaskości skrzydła.

Druga rzecz o co podpytam i podpowiem jednocześnie? Czy montaż był po pracach mokrych, jaka była wilgotność w domu? Jak długo użytkowane są drzwi i czy od razu były skrzywione i montowane czy odkształciły się po jakimś czasie?

Pytam nie po to aby bronić producenta (z którym z resztą współpracuję i osobiście chwalę ich większość drzwi), ale po to aby w jakiś sposób Ci pomóc w popchnięciu reklamacji we właściwą stronę.
Jak masz pytania to pisz śmiało - może będę w stanie Ci jakoś pomóc.

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: Ognik 777 rudy » 05 maja 2023, 13:59

Dla tych którzy szukają drzwi do pokoju to jest dobry producent Ten Erkado. W mojej rodzinie mają te drzwi i są zadowoleni ale jest jedno - ale - nie kupuj tych drzwi w markecie budowlanym ani przez internet tylko w sklepie który ma porozumienie z fabryką.
Do marketow robią drzwi nizszej jakosci i te drzwi będa tansze za to jakość gorsza tak samo jak voster. Pol - skone tez ktoś mi mówił, ze robią do marketow i tez pewnie jak inne tam to lipa. Musisz isc do sklepu normalnego tam dostaniesz katalog producenta i zamówią ci drzwi dobrej jakosci.
Co tanie to drogie wiec omijaj markety.

jarecki89
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2019, 21:12
Re: Czy warto kupować drzwi firmy Erkado?

autor: jarecki89 » 25 maja 2023, 19:12

To ja mogę polecić Wam to miejsce jeśli chodzi o wybór naprawdę dobrych drzwi Quercus


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów