Notariusz Kraków

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Notariusz Kraków

autor: Złotowłosa » 29 lis 2018, 10:39

Szukam notariusza w Krakowie. Chodzi o kupno dzialki budowlanej.Do kogo się wybrać?

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Notariusz Kraków

autor: tetate » 29 lis 2018, 12:30

Duże doświadczenie ma notariusz Marta Kabat Tutaj jest kontakt.
Kilkukrotnie korzystałem z usług kancelarii i z całą odpowiedzialnością mogę ją polecić. Poza tym, że jest sprawnie, kompetentnie i miło, to nie czuję się tam (co wcześniej zdarzało się w innych miejscach), jak bezradne dziecko niemające pojęcia o prawie. Wszystko potrafią wytłumaczyć i wyjaśnić w sposób zrozumiały.
Nie jest również drogo.

Anna1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2018, 17:40
Re: Notariusz Kraków

autor: Anna1980 » 04 gru 2018, 18:14

Cześć,
Ja ostatnio korzystałam a usług notariusza na lipskiej w Krakowie. Tez kupowałam działkę tylko już zabudowaną;) Wszystko poszło sprawnie i jeszcze kilka rzeczy mi doradził, na co pewnie bym sama nie wpadła. zrobiłam wcześniej rekonesans kosztowy i wyszło mi najkorzystniej, więc pod tym kątem też polecam. No i co ważne, to nie trzeba się pakować do centrum i stać w korkach;) poniżej podaję linka do strony.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Notariusz Kraków

autor: PrzemekS » 18 gru 2018, 21:38

Na pewno dobrze się sprawdzi kancelaria notarialna pani Anny Karczewskiej z Długiej. Nam bardzo odpowiada bo jest tam po prostu profesjonalnie a do tego taksa nieprzesadzona no i pani notariusz ma dobre podejście do ludzi, dla mnie to też istotne.

wojtek123456789
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 15 wrz 2016, 7:23
Re: Notariusz Kraków

autor: wojtek123456789 » 02 sty 2019, 14:14

Ktoś korzystał z usług tej kancelarii w Krakowie: zarzycka notariusz?

monika1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2021, 8:18
Re: Notariusz Kraków

autor: monika1996 » 09 lis 2021, 11:31

W takiej sytuacji bardzo ważna jest pomoc dobrej kancelarii notarialnej. Warto wybrać jednak Notariusze Kalwaryjska , korzystałam z usług tej kancelarii i naprawdę bardzo mi pomogli w sprawie związanej z nieruchomościami.

grrreegg
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 sie 2019, 9:54
Re: Notariusz Kraków

autor: grrreegg » 20 wrz 2022, 6:44

Złotowłosa pisze:Szukam notariusza w Krakowie. Chodzi o kupno dzialki budowlanej.Do kogo się wybrać?


Ja polecam pania marte kabat , bardzo profesjonalna, wnikliwa, punktualna (co rzadko sie u notariuszy zdarza XD)

K@linka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Notariusz Kraków

autor: K@linka » 05 lut 2024, 14:39

Dzień dobry. Pytanie kieruję do osób, które sprzedawały niedawno mieszkanie lub wiedzą, jak się za to zabrać, żeby nie zostać oszukanym, gdyż na rynku krąży wiele zagranicznych firm skupujących lokale, które tylko patrzą jak człowieka oszukać. Sama dostałam już kilkanaście ulotek z chęcią natychmiastowego kupna mojego mieszkania, podczas gdy go nawet nikt jeszcze nie widział, co wydaje się podejrzane. Otóż sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży mieszkania częściowo obciążonego kredytem hipotecznym w banku - jedynego majątku jaki posiadam więc nie stać mnie aktualnie na fachową poradę prawną. Pytanie brzmi, jak się zabrać za tą sprzedaż - czy lepiej najpierw sporządzić wzór umowy przedwstępnej sprzedaży u prawnika, czy może być od razu u notariusza, który - z tego co wiem - pobiera płatność dopiero gdy dojdzie do transakcji? Jeszcze nie mam chętnego na mieszkania, ale chciałabym się już przygotować merytorycznie do tego tematu. Z góry dziękuję za odpowiedzi na temat. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Notariusz Kraków

autor: martan » 20 lut 2024, 14:35

1. Wystawić mieszkanie do sprzedaży na darmowych portalach internetowych.
2. Akt Notarialny podpisuje się u notariusza ( daję tutaj namiar na notariusza w Krakowie z doświadczeniem https://notariuszkrakowski.pl/ ) . Koszty notarialne zwyczajowo ponosi kupujący. On też ma prawo wybrać u którego notariusza podpisać akt.
Notariusz powie pani jakie będą potrzebne dokumenty. Jeśli pani nie ma, to najwięcej trzeba będzie zapłacić za świadectwo charakterystyki energetycznej.
Będzie musiała pani też mieć aktualne zaświadczenie z banku o całkowitej kwocie do spłaty kredytu.
Proszę więc udać się do notariusza to panią poinstruuje.
Płatność za usługi notarialne jest po Akcie.
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 15 gości

Gotowe projekty domów