Remont w garażu.

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

glebor
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2012, 23:53
Remont w garażu.

autor: glebor » 05 gru 2018, 23:55

Witam serdecznie. Chce przeorganizować garaż na miejsce pracy - naprawa i serwis rowerów.

Ogólnie pomieszczenie w obecnej chwili ma 15m2.
Oświetlenie, to punkty świetlne po jednej świetlówcepodłużnej, zastanawiam się, czy nie zastąpić ledami, albo kinkietem.

Ponadto mam krótki i niepraktyczny kanał, wytartą wylewkę i osypujący się tynk ze ścian.

Ogólnie chcę założyć pytki na podłodze i na ścianie do wysokości gniazdek i wyłączników.
Głównym problemem tego garażu jest szerokość bramy i gruba ściana nośna, oraz płytko osadzone nadproże. Ściana jest wąska i trzyma 3 kondygnacje, więc raczej poszerzenie drzwi nie wchodzi w grę. I tak nie wjadę tam swoim autem bo jest niewygodnie.

Ogólnie chciałbym mieć jednolitą podłogę w płytkach. Deski mają to do siebie że się paczą i "rosną" w willgotnym kanale, potem stukają jak się chodzi, myślałem nad tymi kratownicami z płaskownika ocynkowanego, tylko jak do tego cuda przymocować płytki żeby to wyszło równo z podłogą?

Ogólnie myślałem, żeby się podkuć ze 20cm wgłąb garażu w szerz i z 10cm wybrać piasku, ułożyć deski szalunkowe i słupy, zazbroić dziurę i wylać na to beton nie zasypując kanału tylko zostawić po prostu pustą przestrzeń i zaoszczędzić na dostawie piasku.

Tu kolejne pytanie - remont chce zamknąć w ciągu max miesiąca. Ile schnie wylewka od czasu wylania do momentu w którym mogę położyć płytki, żeby nie odparzyło?

Kolejna sprawa to wymiana bramy. Poprzednicy zamontowali bramę nie ocieploną, pomiedzy karbami hula wiatr. Otwór mam 210x220cm. Jakiej firmy bramę zamówić, żeby była w miarę ciepła i żebym dokupił w przyszłości uszczelki?

Tynk, co odpada, myślałem, żeby odwalić szpachelką i zaciągnąć to klejem do płytek np. sopro z grubsza, żeby było równo i na to płytki...

Ogólnie wilgoć ciągnie od kanału i pewnie dla tego tynk odłazi...

wiktortok
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2018, 13:51
Re: Remont w garażu.

autor: wiktortok » 07 gru 2018, 13:56

Bardzo dobrej jakości są płytki tubądzin, ja zamawiałem je na stronie: https://plytki24.pl/tub-dzin/cat_4.html ze względu na dobrą cenę. Wybrałem te płytki, ponieważ zależało mi na tym, aby były trwałe, nie ścierały się oraz nie pękały. A o tej firmie słyszałem wiele dobrych opinii, więc byłym na nią od razu zdecydowany. Płytki były w wielu wzorach i kolorach do wyboru, ale ja bez problemu znalazłem też takie uniwersalne, które super sprawdziły się w garażu.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Remont w garażu.

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 29 gru 2018, 17:19

Szanowny Panie,
W pierwszej kolejności należy się zająć likwidacją mostków termicznych, które są odpowiedzialne za powstawanie wilgoci, a tym samym rozwój pleśni i grzybów. Warto również pomyśleć o regularnym ogrzewaniu. Odpadający tynk trzeba usunąć, powierzchnię oczyścić oraz zagruntować. Do gruntowania rekomenduję wykorzystać grunt ACRYL-PUTZ® GU40 lub też grunt głęboko penetrujący ACRYL-PUTZ® GP41.

orfeuszz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2019, 13:44
Re: Remont w garażu.

autor: orfeuszz » 02 sty 2019, 13:47

Myślę, że zrób sobie dodatkowe oświetlenie nad miejscem naprawy


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów