Nowy dom, ogrzewanie i pytania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

83piotrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 17 sty 2007, 17:06
Nowy dom, ogrzewanie i pytania

autor: 83piotrek » 31 gru 2018, 17:29

Witam, drugi rok mieszkam w nowym domu. To typowa konstrukvcja z poddaszem. Ocieplony 15 grafitu, na poddaszu 25cm welny (nie bylo mnie przy montazu, tak wiec nie wiem czy dokladnie to zrobili). Firma hydrauliczna wziela kase a teraz nie chce przyjezdzac bo uwazaja ze wymyslam.
Dom caly z garazem po posadzkach ma 200mkw, ale garazu nie ogrzewam wiec zostaje 150mkw.
Na 200mkw jest podlogowka plus prawie wszedzie grzejniki, ale uzywam tylko drabinek w lazienkach- ustawione na minimum.
Piec die dietrich mca 25, ustawiony na dzien i noc 20.5stC.

Mam kilka watpliwosci:
1. przez caly rok woda +co zuzylem 3300 ltr gazu z butli ? czy to nie za duzo?
bo jak czytam internet wszyscy zuzywaja duzo mniej
2. przy stawieniach pieca na 20.5(jest pogodowka), na dole na kaflach(rotametry na 0.8 litra na minute- mam temp 23stC, ale juz na gorze gdzie sa panele jest wyrazie chlodniej bo przy 0.8 mialem ok 20stC, wiec wszedzie zwiekszylem przepluwy na 1.5 i teraz dopiero mam 22stC--tak to powinno wygladac?
3. czy ustawiajac piec mogli cos spaprac ze teraz spala wiecej gazu? bo w ta zime widze ze schodzi wiecej jak w tamta(a rok temu zuzylem 3300). Obliczjac na podstawie czujnika % butli, zuzywam przy cieplej zimie jak teraz ok 440 liteow gazu na miesiac.
4. palnik w piecu chodzi okresowo. przez wiekszosc dnia, co odczytuje z wyswietlacza pieca, temperatura powrotu jest wieksza od temperatury zasilania i ten mieszacz caly czas pracuje.... chyba ze cos zle interpretuje. np przed chwila temp zasilania podlogowki 25stC, temp powrotu na mieszaczu 26stC(odczytane z pieca)

Instalacja sklada sie z pieca, mieszaca 3 droznego afriso. podlogowka zrobiona "na pale" czyli wszedzie co 12,5cm i pompy co leszczynska na biegu 2.

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 215 gości

Gotowe projekty domów