Czy gotowe altanki są trwałe?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
bob43
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 24 cze 2016, 12:45
Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: bob43 » 10 sty 2018, 14:30

Nie mam doświadczenia w altankach, a w tym sezonie chciałbym taką mieć. Pytanie tylko ile lat może taka typowa altanka przetrwać bez większego remontu, konserwacji. Wygląd wyglądem, ale jeśli po 3 latach będzie strach pod tym siedzieć to trochę słabo. Czy po kilku latach wiatr nie zerwie dachu? Czy drewno w takich altankach jest odpowiednio zabezpieczone przed szkodnikami drewna? Tak na oko to trudno poznać, a sprzedawca i tak powie swoje.

janek437
Aktywny
Aktywny
Posty: 134
Rejestracja: 09 mar 2014, 7:01
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: janek437 » 13 sty 2018, 23:22

Zerknij na ogrody Trawarica, oferują tez wykonanie elementów małej architektury ogrodowej zapewne trwalszej i bardziej estetycznej jak marketowski domki czy szopki. Moim zdaniem warto postawić na doświadczenie i jakość, by mieć później spokój

jacek956
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2017, 9:48
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: jacek956 » 15 sty 2018, 11:18

Na pewno trzeba co rok konserwować takie altanki.

tomstone
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2017, 10:09
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: tomstone » 16 sty 2018, 12:33

Z doświadczenia wiem, że gotowe altanki jak i pozostałe dekoracje do ogrodu w postaci ławek, grilla czy mebli- są trwałe pod warunkiem iż wykonają je profesjonaliści na których możesz polegać :)

menuet
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 21 lis 2015, 17:21
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: menuet » 31 sty 2018, 11:40

Moim zdaniem tak, wszystko zależy od tego jakiej firmy altanke wybierzesz, Jak chcesz coś trwałego to tutaj geisser.pl/altanki-ogrodowe/ mają bardzo fajne altanki. Ich realizacje są solidne i an pewno bedziesz zadowolony

KosWood
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 10:37
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: KosWood » 08 lut 2018, 11:11

Jeżeli postawisz na ich jak najlepszą i jak najwyższa jakość wykonania, to moim zdaniem tak- są trwałe oraz solidne, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.

alpistom
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:21
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: alpistom » 15 lut 2018, 13:42

Dokładnie, w przypadku dobrej firmy i porządnego wykonania nie będzie takiego problemu, a rzeczy będą trwałe.

Moonchild
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 kwie 2015, 22:07
Lokalizacja: Polska
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: Moonchild » 27 lut 2018, 0:38

Myślę, ze zalezy od firmy, od dobrej firmy będzie dobra, jak kupi się tanio i od byle kogo to pewnie nie przetrwa długo.

Meisen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2017, 7:59
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: Meisen » 05 mar 2018, 11:29

Jasne, że wszystko zależy już od firmy na jaką się zdecydujemy, ale tak czy inaczej uważam że gotowe altany są bardzo trwałe i solidne wykonane, do tego pięknie się prezentują więc warto się zastanowić nad taką opcją.

marko24
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 16 maja 2018, 12:57
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: marko24 » 21 maja 2018, 11:56

Gotowe altany to super pomysł można zaoszczędzić na materiałach, trwałość zależy od producenta, ja osobiście kupiłem altane drewniana ogrodowa szesciokatna Maciejka. Szczerze nie mogłem lepiej wydać pieniędzy. Altana wygląda wspaniale, jakość jest pierwszorzędna a i nie jest droga. Polecam :)

BrukLux
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2018, 8:09
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: BrukLux » 28 maja 2018, 8:17

To nic innego jak tylko kwestia samego wykonania altanki, aczkolwiek z reguły te gotowe projekty także należą do trwałych i solidnych. o czym sam się przekonałem.

cyfro
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:49
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: cyfro » 31 gru 2018, 11:47

Z doświadczenia wiem, że trzeba pytać o szczegóły, np. jaki został wykorzystany impregnat. Jak np. Vidaron to jest naprawdę okej. Ale jak użyto czegoś naprawdę słabego to po roku, dwóch altana będzie znów do malowania

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: Big09 » 21 sty 2019, 14:30

Zalezy jak wykonane i z jakiego drewna. Trzeba ocenić wzrokowo :)

markiz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2019, 15:09
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: markiz33 » 25 sty 2019, 12:44

Ogólnie, jeśli altanka wykonana jest z dobrej jakości drewna i jest zabezpieczona, to przetrwa wiele lat. Trzeba ją tylko od czasu do czasu odświeżyć. Co do dachu - to zależy z czego jest wykonany, bo jeśli ma zewnętrzne pokrycie ze słomy, to trzeba się liczyć z tym, że będą je wyskubywać ptaki i sukcesywnie będzie go ubywać, co trzeba będzie uzupełniać. Bo nie wiem czy istnieje sposób, żeby tak dokładnie to zabezpieczyć. Moi rodzice przynajmniej jeszcze nie poznali tego sposobu, a mają altankę od 10 lat i cały czas tylko dokładają słomę

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Czy gotowe altanki są trwałe?

autor: zlotykot » 05 lut 2019, 13:21

Stworzenie wyjątkowej altanki w naszym ogrodzie, wymaga sporego wysiłku. Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką tworzenia takich wyjatkowych miejsc w ogrodze. Zwykłe altany mnie nie przekonują, dużo bardziej podobają mi się altanki z trzciny. Moim zdaniem są dużo trwalsze i lepiej wyglądają.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów