Autrotherm czy warto ryzykować?

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tomaszkujawski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2018, 14:24
Autrotherm czy warto ryzykować?

autor: tomaszkujawski » 28 gru 2018, 14:39

Chcę zimą kupić styropian bo wszyscy mówią że wtedy najlepsze ceny. Rozpatruję kilka największych firm, najbliżej jest/było mi do austriackiej formy Austrotherm. W sieci niestety wpadłem na materiał wideo z przed kilku lat; https://www.youtube.com/watch?v=jle8_pqG80I
( wychodzi zła waga styropianu - inna niż deklaruje producent Austro) oraz wyniki najnowsze kontroli GUNB. ( https://www.gunb.gov.pl/probki) . Tu też coś wyszło 2 razy, co prawda lambda jest dobra i tylko parametry wytrzymałościowe są poniżej normy, ale zacząłem się obawiać ich jakości, Czy warto zaryzykować? Proszę o rzetelną odpowiedź.

Henryk21
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:17
Re: autrotherm czy warto ryzykować?

autor: Henryk21 » 08 sty 2020, 12:23

Ja kupuje styropian na stronie Superstyropian.pl. Mam wrażenie, że tam się najbardziej płaca i jest pewność, że nie przyjdzie popękany.

nowakd
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2021, 11:07
Re: autrotherm czy warto ryzykować?

autor: nowakd » 18 lut 2021, 9:20

z tego co wiem to poprawiła się jakość i ten o który pytasz to dobry styropian. Najlepiej idź do pobliskiej hurtowni budowlanej i popytaj o styropiany, powiedz że zależy Ci bardziej na jakości niż niskiej cenie i dowiesz się jakich producentów aktualnie polecają. W hurtowniach ciągle jest rozdźwięk między produktami tanimi a tymi naprawdę polecanymi.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 17 gości

Gotowe projekty domów