Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: Redakcja » 13 gru 2018, 11:24

Czyszcząc osady kamienne z umywalki, czy czajnika przeklinamy twardą wodę. Ale twarda woda ma wielką zaletę - jest po prostu zdrowsza niż miękka! Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa! >>
Redakcja

Novelity
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2018, 7:56
Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: Novelity » 13 gru 2018, 11:24

Twarda woda to probelm wielopłaszczyznowy. Można stosowac filtry do wody pitnej, specjalne zmiękczające środki do zmywarek i pralek. Najwiękzy problem jest z instalacją grzewczą. Ostatnio na bligu fachowca novelity.pl znalazłam info oz miękczaczach wody. Podobno taki kamień w instalacji grzewczej jest w stanie zwiększyć koszty ogrzewania i o 15%. Lepiej już chybaraz wydać więcej i chronić instalację przez zakamienieniem niż potem co chwila bawić się w odkamienianie i czyszczenie :/

Klarsan
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:17
Kontaktowanie:
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: Klarsan » 14 gru 2018, 12:39

Twarda woda do picia jest zdrowsza, to prawda. Problem jednak pojawia się jeżeli chodzi o stan instalacji hydraulicznej po kilku latach oraz o systemy grzewcze. Twarda woda znacznie skraca żywotność kotłów grzewczych. Dlatego też wielu producentów zastrzega sobie uwzględnienie gwarancji jedynie przy zastosowaniu zmiękczacza wody. Poza tym twarda woda ma wpływ na trwałość sprzętów AGD i armatury. Nie chodzi tu tylko o aspekty wizualne. Chociażby elementy podtynkowego WC mogą się psuć (np. zacinać) z uwagi na powstający osad.

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: Pantera26 » 28 gru 2018, 9:18

Takie filtry są również stosowane w firmach. Można poczytać o zastosowaniu przemysłowym. Z resztą od zawsze się mówiło, że przefiltrowana woda "kranowa" jest dużo zdrowsza od "butelkowej"

Surdig
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2018, 13:58
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: Surdig » 11 sty 2019, 11:35

No jest zła, ja używam Aquamelior - filtry i akcesoria do wody, które uzdatniają ją filtrują przez co woda jest zdrowa. Ja to stosuje i oszczędzam na kupowaniu wody z butelki i pije sobie taką przefiltrowaną. Nie straszna mi jest twarda woda.

ankapolk1123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2019, 13:47
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: ankapolk1123 » 04 mar 2019, 13:52

Ciekawą stronę na temat zmiękczaczy mogę polecić na PW, warto się zapoznać przed kupnem

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: monikabert90 » 25 mar 2019, 9:05

Niestety twarda woda powoduje osadzanie się kamienia w różnych sprzętach, np w czajniku. Dlatego też osobiście staram się są zawsze przefiltrować przed wlaniem jej do czajnika. Filtruję ją w dzbanku filtrującym, do którego filtry zamawiam przez stronę. Wcale nie są one tam drogie :)

PrzemoGolec
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2019, 9:59
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: PrzemoGolec » 03 lip 2019, 12:58

Warto zainwestować w uzdatniacz wody. Mało wiedziałem w temacie i polecono mi odezwać się do zmiekczaczewody.com.pl. Wybraliśmy odpowiedni sprzęt do mojego portfela oraz wymagań. Polecam !

ja.iwo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2020, 21:54
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: ja.iwo » 16 wrz 2020, 21:56

W swoim domu zainstalowałem zmiękczacze wody od Hydro Plus z Technika Wody i praktycznie nie ma już żadnego osadu, a woda jest smaczniejsza.

tomlach
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2020, 22:39
Re: Twarda woda jest zła? Tworzy osad, ale jest zdrowa!

autor: tomlach » 19 paź 2020, 20:18

Jeśli masz twardą wodę to polecam zmiękczyć ją montując zmiękczacz. Problem zakamienionej instalacji zniknie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 196 gości

Gotowe projekty domów