Zmiana sposobu użytkowania garażu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kukus88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2018, 19:59
Zmiana sposobu użytkowania garażu

autor: kukus88 » 27 gru 2018, 20:01

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciał bym w przyszłości otworzyć sobie do pracy dorywczej mały zakład ślusarski (toczenie, frezowanie metalu). Na posiadłości obok domu mieszkalnego stoi garaż który był budowany około 30 lat temu na starych zasadach czyli bez planu budowy i który to garaż chciał bym przekształcić we wcześniej wspomniany warsztat. Ogólnie garaż składa się z jednego pomieszczenia jest murowany stoi na fundamencie, ma około 30 m2 i wysokość w świetle 2,2 m. Garaż niema ani wody ani zaplecza sanitarnego i socjalnego i nie jest ocieplany. Jedynie co planuje wykonać to instalacje elektryczną niezbędną do funkcjonowania maszyn i oświetlenia. Ogrzewanie będzie realizowane nagrzewnicą gazową.

I teraz moje pytanie czy jeśli mam zamiar w nim pracować tylko ja tj. właściciel firmy i nie mam tam zamiaru zatrudniać żadnych pracowników to czy muszę spełniać przy przekształcaniu tego budynku szereg wymogów jakie się stawia budynkom o przeznaczeniu właśnie pod zakład ślusarski czy mechaniczny? Przykładowo na starcie np. eliminują już moje plany przepisy php co do wysokości miejsca pracy która to wysokość jest przewidziana na około 3m w świetle (u mnie 2,2m)

https://www.portalbhp.pl/podstawowe/rozporzadzenie-ministra-pracy-i-polityki-socjalnej-z-26-wrzesnia-1997-r.-w-sprawie-ogolnych-przepisow-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy-dz.u.-z-2003-r.-nr-169-poz.-1650-2740.html
(link i o wysokości mowa w paragrafie 20)

Tu podałem jeden przykład żeby bardziej pokazać o co mi chodzi. Bo jeśli zatrudnia się pracowników to sprawa jest jasna trzeba zapewnić im wszystkie niezbędne warunki pracy wg prawa i przepisów. Natomiast nie wiem jak dokładnie to wygląda gdy otwieramy coś gdzie będzie pracę wykonywał tylko właściciel firmy.

Jeśli potrzeba jakiś dodatkowych informacji których nie udzieliłem proszę zapytać.

Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam :)

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów