Dom parterowy czy z poddaszem?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: Redakcja » 26 lip 2012, 14:51

Zakładając, że warunki zabudowy nie ograniczają wyboru projektu domu, który zamierzamy wybudować, posiadamy... Dom parterowy czy z poddaszem? >>
Redakcja

mallwin
Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: mallwin » 26 lip 2012, 14:51

zapraszam do obejrzenia kolekcji domów parterowych jak i z poddaszem na www.e-projekty.pl

iwaniuk.marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2014, 21:40

autor: iwaniuk.marcin » 15 cze 2014, 21:43

Ja wolę domy z poddaszem. Zawsze to więcej miejsca. Na poddaszu zazwyczaj robi się sypialnie, a cały parter może być wykorzystany do innych pomieszczeń.http://copywritinginternetowy.pl/

Maciej Stanisławski
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:28
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: Maciej Stanisławski » 17 cze 2014, 20:04

Jak dla mnie dom z poddaszem jest lepszy. Więcej miejsca za niewielkie pieniądze, a pomieszczenia na poddaszach są bardzo fajne. Tak jak kolega napisał, na sypialnie nadaje się idealnie. Jak dom ma porządny dach, np z dachówek ceramicznych, ewentualnie coś innego o odpowiednim ciężarze, to zapewnia dobrą akustykę i taka sypialnia jest idealna.
Wiem już jaki będzie, wiem już z czego będzie, ale nie mam jeszcze wystarczających funduszy, ale na pewno będę go miał, mój dom :)

Szefrolet
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 09 maja 2014, 8:10
Kontaktowanie:
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: Szefrolet » 20 cze 2014, 9:47

Również polecam domek z poddaszem oraz zrobienie klimatycznego pokoju / kącika na poddaszu :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 cze 2014, 10:54

Schody we własnym domu? Za własne pieniądze? Gdy nie ogranicza teren?
To zakrawa na masochizm .

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: bachus » 20 cze 2014, 15:25

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Schody we własnym domu? Za własne pieniądze? Gdy nie ogranicza teren?
To zakrawa na masochizm .

Oczywiście Brzęczkowski zabiera głos i się dziwi nie wiedząc jak wygląda dom z poddaszem.
Sam mieszka w małej kawalerce i tylko krytykuje innych rozwiązania. To Pan jest masochistą Panie mądrala.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 cze 2014, 6:39

Odwiedzi mnie Pan?

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: bachus » 21 cze 2014, 16:24

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Odwiedzi mnie Pan?

Po co? Wszyscy już znają Pańskie teorie jedynie słuszne.

RobertDebicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2016, 11:52
Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: RobertDebicki » 10 sie 2016, 11:56

W naszych czasach nie trzeba już izolować poddaszy wełną. Raz, że jest to wymagające sporo czasu i wysiłku, a dwa, że w porównaniu do nowych technologii jest to nie efektywne. Najlepiej jest zaizolować wszystko pianką natryskową ;) Mamy wtedy 100% pewności, że dotrze ona we wszelkie zakamarki, a jej warstwa może być do 5 razy cieńsza od wełny, a przy tym posiadać takie same parametry :) Korzystałem z usług http://izolacje-denex.pl/ izolując całe poddasze, a także ściany w całym domu.

sasz99
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:46
Dom parterowy czy z poddaszem? Porównujemy ich zalety i wady

autor: sasz99 » 01 sie 2017, 8:48

Fajny artykuł, bardzo pomocny. Właśnie wybieram projekt u Mytkowskiego, będzie nam budował dom - i to wszystko, co wiem, bo jaki ten dom ma być, trudno jest zdecydować. Skłaniam się jednak ku poddaszu użytkowemu. Deweloper nam radzi przede wszystkim proste projekty, dach dwuspadowy, żadnych udziwnień, z uwagi na to, że zależy nam na czasie :)

stefan546
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:31
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: stefan546 » 01 sie 2017, 8:59

Też uważam ze dom z poddaszem posiada więcej przestrzeni.
Jeśli chodzi o wybór pokrycia dachowego to proponuje stalowe ze względu na jakośc cene łatwośc w montażu. Miałem też bogata oferte produktową.

jacekb90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Dom parterowy czy z poddaszem? Porównujemy ich zalety i wady

autor: jacekb90 » 12 sie 2018, 15:16

Dom parterowy o tej samej powierzchni będzie miał większą bryłę niż taki z poddaszem użytkowym. A co za tym idzie będzie też droższy w samej budowie. No i taka konstrukcja jest dużo bardziej narażona na wychładzanie. Więcej ścian, którędy ciepło może uciekać. Dom z poddaszem pod tym względem jest lepszym rozwiązaniem i patrząc na to, co się buduje i jakie są projekty, to o wiele bardziej popularnym. Tylko nie kładźcie na dachach blachodachówki. To najgorsze rozwiązanie które miałem okazję "testować" u rodziny. Jak poddasze użytkowe to wiadomo, że na górze są sypialnie. A jak jest blacha to podczas deszczu (albo o zgrozo gradu) jest głośno. Wyciągnęliśmy naukę z tego taką, że w naszym domu stawiamy na ceramikę od Creatona. Dachówka glazurowana to obecnie najlepsze rozwiązanie na rynku. Najtrwalsze.

kamila.w3
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2018, 10:28
Dom parterowy czy z poddaszem? Porównujemy ich zalety i wady

autor: kamila.w3 » 27 gru 2018, 11:34

My zdecydowaliśmy się na dom z poddaszem. Uznaliśmy, że będzie miał więcej miejsca, a mury nie będą bardzo rozległe. I tak jak ktoś wcześniej wspominał na poddaszu mamy sypialnie i łazienkę, a na dole kuchnię, salon, jadalnie. To chyba najbardziej praktyczne rozwiązanie :)
Projekt wybieraliśmy od Domato, są to domy w stylu nowoczesnej stodoły: https://domato.pl/. W rzeczywistości podoba nam się jeszcze bardziej niż na wizualizacji.

tomekkilowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2018, 8:13
Re: Dom parterowy czy z poddaszem?

autor: tomekkilowski » 27 gru 2018, 11:46

A ile zapłaciłaś za projekt bo wiem, że niestety cenią sobie projekty


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 38 gości

Gotowe projekty domów