Hala namiotowa - jaką wybrać?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

norb82xyz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2018, 8:29
Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: norb82xyz » 23 kwie 2018, 8:42

Dostałem 3 wyceny hal namiotowych i szczerze, trochę mnie zdziwiło, jak różne parametry brane są pod uwagę. Chętnie dowiem się od kogoś doświadczonego, za co faktycznie warto więcej zapłacić, a co sobie odpuścić:
    obciążenie śniegiem
    poszycie
    podłoga (na potrzeby trzymania sprzętu typu koparki, to chyba zbędne?)
    kształt zadaszenia

Mam oferty polskie i zagraniczne. Nie chcę zdradzać, co to za firmy, ale chętnie porównam z Waszymi doświadczeniami w tej kwestii. Rozsądek podpowiada mi, że polska firma będzie lepsza.

Rozważam taki typ hali: http://protan-elmark.com.pl/hala-magazynowa-wola-duza/ - ze ścianami wzmocnionymi, ale domyślam się, że to inna półka cenowa?

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: arek_ch » 18 cze 2018, 19:55

Co do podłogi to zgadzam się - koparki i sprzęty budowlane raczej jej nie wymagają chociaż myślę, że jakaś nawierzchnia utwardzona byłaby mile widziana w czasie deszczów. Hala nawet jak będzie sucha to z pojazdów po pracy może ściekać woda a to na dłuższą metę niczego dobrego nie wróży. No i oczywiście co do samej konstrukcji to myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie się skonsultować z producentem, opisać mu przewidywane warunki użytkowania no i przede wszystkim zadbaj o zabezpieczenia antykorozyjne. Co do konkretów, nie wypowiem się i zamiast tego odeślę do źródła http://www.metaltech.pl/konstrukcje-stalowe/ i może informacje tam ułatwią poszukiwania.

olgax7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 21 maja 2018, 8:17
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: olgax7 » 20 cze 2018, 10:03

Ja polecam tę sprawdzoną firmę http://www.sarneckinoworolski.pl/uzytko ... miotowych/ Są naprawdę profesjonalni i dokładni. Szwagier bardzo zadowolony z ich usług. Rzućcie okiem.

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: tekla62 » 26 cze 2018, 20:51

ja akurat myślę, że budowę takiej hali warto byłoby zlecić porządnej firmie. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z okolic Łodzi to możesz zgłosić się do firmy Commercecon. Ja, powierzyłam jej budowę mojego magazynu i dała sobie radę. Nie zapłaciłam przy tym też jakiś ogromnych pieniędzy, więc polecam.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: MichalBudowniczy » 23 lip 2018, 19:56

A nie opłacałoby Ci się bardziej wynajmowanie powierzchni magazynowej? Budowa magazynu to jednak spory koszt. Ja magazynuje przechowuje w magazynie operis.com.pl i sporo na tym zaoszczędziłem.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: smichalek » 23 paź 2018, 12:55

JARTOM i ich bazy.
Ludzie - budowa nie ma sensu. Przy takim wyborze hal nie ma sensu stawianie na inne rozwiązania. Na spokojnie dopasujecie nieruchomość, która po prostu będzie odpowiadać pod wasze potrzeby. Pod tym względem naprawdę nie ma żadnych problemów.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: luiza82 » 02 gru 2018, 11:42

Przede wszystkim trzeba udać się do sprawdzonego dostawcy, który zna się na rzeczy. Z pewnością taką firmą jest firma www.namiotyhalowe.pl. Hala namiotowa, jaką u nich zamówiłam jest przyzwoicie wykonana ze stali ocynkowanej. Powłoka namiotowa powlekana jest wielowarstwowym PCV, co wzmacnia jakość produktu. Cenowo jestem również usatysfakcjonowana.

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: Postzunia » 17 gru 2018, 16:44

Ja myślę że hala namiotowa to jest rozwiązanie sezonowe a nie trwałe rozwiązanie. Dobrze wiemy jaką pogodę mamy u nas w kraju. Niezależnie co wybierzesz to i tak czeka cię wyposażenie wnętrza a tu skorzystaj z regałów https://www.e-regaly.pl/ które są solidne i trwałe.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: bobik5 » 20 gru 2018, 17:48

Zgadzam się z kolegą wyżej i wydaje mi się, że hala namiotowa to nie jest rozwiązanie na lata. Zastanów się nad halą stalową lub murowaną. Na jaką byś się z nich nie zdecydował to na pewno przyda Ci się oferta tego sklepu https://centrumblacharskie.pl/, który w ofercie ma obróbkę blacharską takich obiektów.

Awatar użytkownika
AniaO
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: AniaO » 21 gru 2018, 12:47

Też wydaje mi się, że taka hala namiotowa nie sprawdzi się tak dobrze jak normalny magazyn o solidnej konstrukcji. Co do samego wyposażenia, to wypadałoby kupić poza regałami również kosze siatkowe, które doskonale nadają się do przechowywanie różnego rodzaju produktów i są zazwyczaj solidnie wykonane.

;)
AniaO - ekspertka jedyna w swoim rodzaju! :)

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: Nephalim123 » 11 sty 2019, 12:58

Hala namiotowa to dobre rozwiązanie ale do pierwszych śniegów, ewentualnie dobra burza może zweryfikować tez nasz pogląd. Lepiej chyba postawić na konkretną budowę. Wiadomo wzmocnieni gruntu (http://aprofi.pl/ robią całkiem dobrze. Potem można lecieć z pracami. Ewentualnie potem część jakąś wynajmować firmie logistycznej czy coś w ten deseń aby mieć pokrycie opłat.

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: waldi79 » 22 lut 2019, 10:00

Polecam skorzystać z ZMK Kazimieruk :)

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: waldi79 » 25 lut 2019, 10:59

Warto zajrzec tutuaj https://www.kazimieruk.com.pl/

builder11
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:48
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: builder11 » 12 mar 2019, 14:58

Jeśli tylko na krótki czas potrzebujemy takiej hali to opłaca się ją kupić. Nie zajmie nam sporo jej montaż. To bardzo wygodne rozwiązanie. Specjalne hale namiotowe dostaniemy od dobrego producenta. Co w takich halach trzymacie?

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Hala namiotowa - jaką wybrać?

autor: waldi79 » 15 mar 2019, 10:27

W Dapcolu znajdziecie maszyny na halę i serwis ;)


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów