Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: theme » 24 wrz 2018, 16:49

Tylko dodaj jeszcze dla jakiego zestawu są takie wyniki, bo często ludzie to mylą, a firmy nie rzadko to wykorzystują i wrzucają informację, że drzwi mają taki czy inny parametr. OK ale zazwyczaj dla pełnych drzwi, z progiem i określoną ościeżnicą.
http://wiked.pl/deklaracje/drzwi/_PREMI ... YDLOWE.pdf
Tu info dla drzwi ze szkleniem i bez niego, a poniżej info dla tej samej serii ale na innej ościeżnicy:
http://wiked.pl/deklaracje/drzwi/_PREMI ... YDLOWE.pdf

Wszystko tego ile Klient chce się w to wszystko wczytać i ile tak na prawdę takie 0,1 Ud w jedną czy w drugą stronę da strat / zysków wyrażonych w złotówkach w przeliczeniu na okres jednego roku?
__________________________
pozdrawiam
The_Me

PawełSZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:51
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: PawełSZ » 25 wrz 2018, 12:11

Mam drzwi antywłamaniowe z Impery i wg mnie są zupełnie w porządku. Teraz jeszcze takie same u siebie w firmie założyłem, ale tak jak pisałem wcześniej. trzeba wszystko mierzyć i dopiero potem zastanowić się i kupić.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: mazwoj » 25 wrz 2018, 16:05

Nie wiem jak inni ale ja znalazłem tu kilka przykładów jak nie montować drzwi. Pomijam już że drzwi na co drugim zdjęciu są uwalane tynkiem.

PawełSZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:51
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: PawełSZ » 14 lis 2018, 21:10

U mnie nie było żadnego problemu. Impera zamontowała.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: mazwoj » 19 lis 2018, 8:37

No ale nie każdy salon ma od razu montażystę u siebie, albo nie współpracuje z żadnym zewnętrznym, bo w razie problemów Klienci przychodzą do salonu, a nie do montażysty. Tak czy inaczej warto jest brać drzwi od razu z montażem, bo można dzięki temu sporo zaoszczędzić. Przy przeciętnej cenie drzwi można z tej różnicy mieć np. znacznie lepszą okleinę i zmienić przykładowo podstawową Greko na Premium lub CPL, albo można dołożyć do wyższej serii drzwi zewnętrznych.

adaś_78
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 paź 2018, 13:56
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: adaś_78 » 20 lis 2018, 10:01

Wystarczy poczytać poradniki :)

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: theme » 24 lis 2018, 15:38

Co za niedomówienie w tym "poradniczku". Stalówki z Ud na poziomie 1,5 do 1,2?
http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf

Strona 6 - drzwi stalowe Termo Prestige Lux z Ud=0,79. I nie jest to jakiś wynalazek za 15 tysięcy złotych zrobiony tylko po to aby pochwalić się w katalogu, tylko normalne drzwi w cenie około 4-5 tysięcy, które w dodatku dość często montuję. To nie są odosobnione stalówki z takim wynikiem. Jest jeszcze choćby pierwszy lepszy z brzegu Mar-Tom czy KMT o podobnym wyniku.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: mazwoj » 05 gru 2018, 19:41

Wynik na poziomie 1,5 lub mniej to mogą mieć drzwi typu Tower z Interdoorsów czy Herse z Erkado, ale dla drzwi wewnątrzklatkowych nikt nie robi kosztownych badań, bo w bloku to praktycznie nie ma znaczenia. Zwróć uwagę ile ludzi ma jeszcze spółdzielcze drzwi z mieszkaniach i jakoś żyją, a to jest ledwie ok 30mm płyty wiórowej na lichej ościeżnicy.

Tomasz17
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2018, 20:05
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: Tomasz17 » 07 gru 2018, 21:03

Chciałbym się podzielić z wami swoim problemem może ktoś mi pomoże go rozwiązać.
W lutym 2018 r zdecydowałem się na wymianę drzwi.Przed wymianą były z pełnego drewna sosnowego i od środka przybita była mata skaja wygłuszająca.W mieszkaniu było wszystko OK.W korytarzu ,kuchni, łazience jest terakota i chodziło się w skarpetkach. Mieszkam w kamienicy na parterze bez pod piwniczenia i klatka schodowa jest nie ogrzewana,a moje drzwi są na przeciwko wejściowych od klatki.Po wymianie nowych drzwi firmy WIKĘD OPTIMUM nie chodzi się w skarpetach tylko w kapciach bo terakota jest zimna. W mieszkaniu jest piec C.O. i ogrzewam sobie indywidualnie sam mieszkanie.W każdym pomieszczeniu jest kratka wentylacyjna.Po wymianie nowych drzwi jest nam zimno w nogi i czujemy jakieś zimne ruchy powietrza.W mieszkaniu jest 24 stopnie ciepła.Czy te drzwi przepuszczają zimno i powinienem wtedy wstawić drzwi drewniane?Szukam pomocy.Może ktoś jest w stanie mi pomóc?

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: pawelszabla » 11 gru 2018, 14:30

Mogę podpowiedzieć firmę Safe Door ze strony http://safedoor.pl. Poza tym że można u nich kupować internetowo to też działają stacjonarnie w Krakowie na os Centrum. Sam jestem akurat z Krakowa także zamawiałem u nich tak samo montaż drzwi. Mają autoryzację na markę Martom, wiedzą jak takie drzwi zainstalować wedle zaleceń producenta.

Szzymon Pawłowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2018, 21:04
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: Szzymon Pawłowski » 14 gru 2018, 21:08

Do mieszkania w bloku z powodzeniem wystarczyły mi drzwi z firmy Impera. Akurat jestem z Wrocławia, a tu właśnie Imperę mam. Drzwi obmierzyli i zamontowali. Spełniają moje oczekiwania.

Baśka74
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 10 lis 2018, 8:44
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: Baśka74 » 17 gru 2018, 10:42

Może zajrzyjcie do oferty firmy Unitec. To specjaliści w temacie. Rzetelny producent i sprzedawca. Polecam.

karolinamak
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 cze 2017, 22:57
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: karolinamak » 17 gru 2018, 19:24

Wiadomo to zależy od wielu czynników, ale mogę Ci polecić firmę - https://montownia-drzwi.pl/ :) oni na pewno doradzą, mają bardzo duże doświadczenie i ogromną wiedzę

StefanMurarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2014, 13:50
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: StefanMurarz » 18 gru 2018, 23:34

bezpieczeństwo przede wszystkim, więc ja bym tutaj postawił na drzwi antywłamaniowe. Tym bardziej że te modele wcale już nie są jakoś szczególnie droższe od normalnych drzwi. Wystarczy sobie popatrzeć na ofertę i ceny w salonie Ostium w Warszawie (na Broniewskiego). Tam też ci jeszcze doradzą fachowcy konkretny model jak coś.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

autor: theme » 27 gru 2018, 10:34

Tomasz17 pisze:Chciałbym się podzielić z wami swoim problemem może ktoś mi pomoże go rozwiązać.
W lutym 2018 r zdecydowałem się na wymianę drzwi.Przed wymianą były z pełnego drewna sosnowego i od środka przybita była mata skaja wygłuszająca.W mieszkaniu było wszystko OK.W korytarzu ,kuchni, łazience jest terakota i chodziło się w skarpetkach. Mieszkam w kamienicy na parterze bez pod piwniczenia i klatka schodowa jest nie ogrzewana,a moje drzwi są na przeciwko wejściowych od klatki.Po wymianie nowych drzwi firmy WIKĘD OPTIMUM nie chodzi się w skarpetach tylko w kapciach bo terakota jest zimna. W mieszkaniu jest piec C.O. i ogrzewam sobie indywidualnie sam mieszkanie.W każdym pomieszczeniu jest kratka wentylacyjna.Po wymianie nowych drzwi jest nam zimno w nogi i czujemy jakieś zimne ruchy powietrza.W mieszkaniu jest 24 stopnie ciepła.Czy te drzwi przepuszczają zimno i powinienem wtedy wstawić drzwi drewniane?Szukam pomocy.Może ktoś jest w stanie mi pomóc?


Dość nietypowa sprawa, szczególnie dlatego że masz Optimum, a to skrzydło ma czterostronną przylgę (niezależnie czy na ościeżnicy 12 czy Termo). Zjawisko przedmuchów powinno być wyeliminowane praktycznie do zera, zwłaszcza że porównujesz nowoczesne drzwi do starych drewnianych konstrukcji. Sprawdzałeś poprawność wyregulowania skrzydła i czy dobrze dociskane jest skrzydło do ościeżnicy? Moim zdaniem tutaj tkwi problem. Po wymianie drzwi komfort termiczny powinien się zwiększyć, a nie zmniejszyć.
Najprościej będzie zadzwonić do montażysty z prośbą o korektę regulacji drzwi. Czasem drzwi potrzebują się ułożyć z nowymi uszczelkami i stąd mogą być takie problemy.
__________________________

pozdrawiam

The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów

cron