Przyłączenie do kanalizacji miejskiej. Proszę o pomoc !?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Speede_Gonzales
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:35
Przyłączenie do kanalizacji miejskiej. Proszę o pomoc !?

autor: Speede_Gonzales » 17 lip 2008, 8:15

Witam,
Chciałem zapytać jak wykonuje się włączenie do sieci kanalizacyjnej ?

Muszę przyłączyć się do sieci kanalizacyjnej miejskiej za pośrednictwem nowej studzienki, którą muszę posadowić w ulicy. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to wygląda ze strony praktycznej ?
Wiem że muszę zryć asfalt, dokopać się do kanalizy i co dalej ?
Może mi ktoś podpowiedzieć jakie prace można wykonać we własnym zakresie a jakie musza zrobić fachowcy ? no na pewno żeby wykopać dół nie potrzeba fachowców, mogę to zrobić sam. ale co dalej.
Ile może kosztować taka robota ?

pozdrawiam

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Proszę o pomoc !!! Przyłączenie do kanalizacji miejskiej

autor: Alibaba » 17 lip 2008, 12:59

Jeżeli już się dokopałeś do kanalizy,to teraz podkop się pod nią.Wielkość podkopu określa średnica studzienki (jeżeli to ma być studnia betonowa). Należy pod kolektorem wykonać fundament pod studnię oraz wymurówkę z cegły min. 2 warstwy ponad kolektor dla ułożenia kręgów.Warto od razu wyprofilować kinetę.Po wykonaniu tych prac, skuwasz górną część rury i zostawiasz odkryty odcinek kolektora.To tak w dużym skrócie.
Studzienki plastikowe np. typu WAVIN wymagają o wiele mniejszych wykopów, ale musisz mieć miejsce na wykonanie "wcinki" i założenie nasuwki.
W zależności jaka to ulica, samemu możesz to robić trochę długo, narazisz się na dodatkowe koszty związane z częściowym jej zamknięciem,organizacją ruchu itp.Drogowcy do takich prac najczęściej dają zezwolenie na 3 dni. Można i dłużej ale wtedy jest drożej.

Speede_Gonzales
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:35

autor: Speede_Gonzales » 17 lip 2008, 13:17

Dzięki za odpowiedź. Ale trochę mnie to wystraszyło, bo myślałem że to jest troche mniej skomplikowane i że można to we własnym zakresie zrobić. Wykopac dół wstawic studnię, przebić się czy jak i zasypać. A to nie takie proste.
Co do drogi to i tak muszę zamknąć i oznakować więc to mnie nie minie.
A nie orientujesz się jaki może byc koszt wykonania takiej roboty ?

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 17 lip 2008, 13:36

Nie zapomnij że żeby wykonac przyłacze do kanalizacji miejskiej musisz mieć projekt przyłącza oraz zgłoszenie robót i warunki przyłączenia od zarządcy sieci. Na Twoim miejscu zleciłbym to jakieś wyspecjalizowanej firmie - zrobią to w jeden dzien. Poza tym musisz jeszcze dodac koszty zajecia pasa drogowego oraz uzgodnić z właściwym urzędem gminy wszelkie planowane prace, jeśli jest to droga gminna a nie powiatowa (umieszczenie urządzenia w pasie drogowym, zajęcie pasa drogowego) - do tego jest niezbędny projekt.
Koszty wykonania zaleza od regionu wiec jednoznacznie jest trudno powiedziec ile to bedzie kosztowalo u ciebie, z reguły średnio kalkuluje się około 200 zł/netto za mb do tego koszt studni około 1000 zł - najlepiej żebys nie robił dużej studni np. 1000 ale zwykłą rewizję teleskopowa 400 np. wavin'a - ale to musi wynika z warunków przyłączenia.
Pozdrawiam.

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20

autor: Alibaba » 17 lip 2008, 20:45

Speede_Gonzales, deggial uzupełnił moją wypowiedź i teraz wiesz już wszystko :D .
Bierz firmę i łap się za portfel.

Speede_Gonzales
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:35

autor: Speede_Gonzales » 18 lip 2008, 7:30

dokumentację mam już całą, projekt przyłączy, pozwolenia itp itd, mogę już niedługo wchodzić, natomiast powiedzcie mi czy np wykopanie dołu pod rury mogę wykonać sam czy muszą to być specjaliści ? Bo np we własnym zakresie jestem w stanie wykopać dół pod rury i studnię ułożyć rury i zasypać dół z zagęszczeniem odpowiednim i ponownym ułożeniem tego kawałka drogi, bo to żadna filozofia, natomiast interesuje mnie tylko fizyczne włączenie się do kanału głównego.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów