Schemat instalacji zbiornika i pompy głębinowej

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ludzik1993
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:17
Schemat instalacji zbiornika i pompy głębinowej

autor: ludzik1993 » 01 lis 2018, 13:22

Witam. Mam pytanie odnośnie montażu zbiornika cynkowanego i pompy głębinowej

https://zapodaj.net/1d009ec1e8d16.png.html


W jakim celu zainstalowany jest zawór zwrotny przy samym zbiorniku skoro jest już przy pompie?

i na jakiej zasadzie działa wyłącznik ciśnieniowy? Chodzi mi o to czy jeśli zrobię wszystko tak jak na schemacie to czy pompa będzie mi się załączała gdy podepnę (przykładowo) wąż ogrodowy z drugiej strony trójnika przy głowicy studziennej??

Pozdrawiam :)

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Schemat instalacji zbiornika i pompy głębinowej

autor: arek20w » 01 lis 2018, 17:51

zwrotne masz dobrze zrobione
1 zaraz za pompą aby niepotrzebnie cofała się woda a drugi za zbiornikiem aby w przypadku jakiś napraw czy przeróbek nie musiałbyś spuszczać wody ze zbiornika czy też domu
wyłącznik masz po to aby był odpowiedni stosunek wody i powietrza jak dobrze rozumiem schemat W masz poduszkę powietrzną i wyłącznik jest połączony ze sprężarką
co do tego wyłącznika i pytania o wąż ogrodowy to nie wiem Musisz spróbować jak to będzie wyglądało Najwyżej wstawić trójnik za zbiornikiem i reduktorem ciśnienia

Ja bym jeszcze wstawił zawór między zbiornik żeby odciąć zbiornik np w razie awarii
Oddany pracownik wodociągów Hydraulik z zamiłowania

ludzik1993
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:17
Re: Schemat instalacji zbiornika i pompy głębinowej

autor: ludzik1993 » 12 gru 2018, 20:04

arek20w pisze:o Najwyżej wstawić trójnik za zbiornikiem i reduktorem ciśnienia


tzn?


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 51 gości

Gotowe projekty domów