Płytki do kuchni

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mari444
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2018, 13:00
Płytki do kuchni

autor: Mari444 » 24 wrz 2018, 13:09

Witam, chciałbym zmienić płytki w kuchni na jakieś jaśniejsze - coś w stylu kremowe/beżowe/białawe, moje dotychczasowe rozważania padły na np. Finwood White, Sandwood White, Chesterwood cream/beige, lecz nie mogę się zdecydować. Chciałbym by te płytki pasowały zarówno do obecnych mebli/blatów jak i do lekko jaśniejszych które planuję zamontować w przyszłości. Załączam zdjęcie obecnej kuchni: Obrazek

Proszę o jakieś propozycje.

Dulux Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:39
Re: Płytki do kuchni

autor: Dulux Polska » 28 wrz 2018, 21:58

Witaj Mari444, w przypadku ciemnych, drewnianych frontów szafek kuchennych, na ścianach sprawdzi się biel. Można sięgnąć po jej złamane odcienie, tonacje waniliowe, śmietankowe lub o brzoskwiniowych nutach np. Antyczny Marmur, lub Waniliowa Poświata z kolekcji Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka. Farba ta, dzięki właściwościom hydrofobowym odpycha wodę oraz wszelkie płynne zabrudzenia, nie pozwalając im przeniknąć w głąb powierzchni, dzięki czemu może być użyta w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością (z wyjątkiem miejsc narażonych na obfite działanie wody). Pamiętaj, że możesz sprawdzić, jak dany kolor zachowuje się w zależności od miejsca aplikacji czy pory dnia. Sięgnij po testery kolorów.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Płytki do kuchni

autor: malaka » 03 paź 2018, 12:43

Ja mam właśnie białe płytki przypominające cegły. Myślę, że w tym przypadku też się sprawdzą.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Płytki do kuchni

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 31 paź 2018, 23:38

Czysta biel doda tej kuchni chłodu, ale i nowoczesności. Można wprowadzić także elementy szare i betonowe, będą pasowały do chromowanych uchwytów i sprzętu AGD. Kolorystyka ścian mogłaby być wtedy śnieżnobiała lub 805M Grota solna z kolekcji farb Śniezki - Kuchnia-łazienka. Jeśli jednak chłodne i nowoczesne aranżacje Pani nie zachwycają to 803M Zniewalająca wanilia wydaje się być dobrym wyborem a zamiast płytek ceramicznych zaproponowali byśmy szklany ekran, który pozwoli maksymalnie ujednolicić kolorystykę ścian i nadać wnętrzu aktualny wygląd. Poniżej aranżacja w podobnej kolorystyce dla inspiracji
21.jpg

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Płytki do kuchni

autor: Tomko43 » 02 lis 2018, 9:55

A może lepiej wybrać jakiś fajny wzór na szkle i wtedy będziecie mogli wstawić je między szafki.

mirro77
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:53
Kontaktowanie:
Re: Płytki do kuchni

autor: mirro77 » 11 gru 2018, 12:52

Z płytkami kuchennymi to ja zawsze miałem bardzo duży problem.Każdy chyba o tym bardzo dobrze wie.

OlaG
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2018, 15:17
Re: Płytki do kuchni

autor: OlaG » 12 gru 2018, 8:54

Warto sprawdzić https://www.twojelazienki.pl/polcolorit/plytki-kuchenne.html, mają duży płytek do kuchni i nie tylko :)

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Płytki do kuchni

autor: rozalia » 19 gru 2018, 10:09

Jasne płytki mają to do siebie, że wszystko na nich widać, co też może być kłopotliwe

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Płytki do kuchni

autor: lideropinii » 21 gru 2018, 16:33

Bez przesady. Jeśli się regularnie sprząta, to nie ma z tym większego problemu. Nie ma co wybierać płytek sugerując się takim argumentem.

Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Wujaszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:15
Re: Płytki do kuchni

autor: Wujaszek » 21 gru 2018, 18:19

Na ciemnych płytkach też widać brud... ;( Ale problem znika, gdy przetrze się je mokrą ściereczką. Ogólnie łatwo jest utrzymać czystość w kuchni, gdy wszędzie są płytki.

Jonna
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 paź 2019, 10:53
Re: Płytki do kuchni

autor: Jonna » 26 paź 2019, 11:00

No ja długo szukałam fajnych i oryginalnych płytek. zdecydowałam się na jasne żeby tak brudu nie było widać.....Udało mi się kupić w Cermagu....ale w sumie kupiłam tam także ceramikę. i jestem zadowolona bo dobrej firmy i w przystępnej cenie. Także zakupy jak najbardziej na plus!


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 135 gości

Gotowe projekty domów