Komin wentylacyjni, czy musi być od samego dołu domu?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bartek255
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2018, 17:08
Komin wentylacyjni, czy musi być od samego dołu domu?

autor: Bartek255 » 09 gru 2018, 18:18

Witam. Z racji, że będę musiał wymienić komin, który przebiega przez środek domu, zrobię to gotowym system kominowym. Ja mieszkam na piętrze, na dole kto inny. Czy mogę kanały wentylacyjne poprowadzić od swojego piętra, tak jak przedstawiłem to na rysunku, czy muszą być od samego dołu domu?
Obrazek

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Komin wentylacyjni, czy musi być od samego dołu domu?

autor: denvi » 10 gru 2018, 10:48

Będzie OK. To normalna praktyka, tzn. "dorzucanie" kanałów na kolejnych kondygnacjach.

Bartek255
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2018, 17:08
Re: Komin wentylacyjni, czy musi być od samego dołu domu?

autor: Bartek255 » 11 gru 2018, 10:35

Czy wystarczy jeden kanał wentylacyjny na trzy pokoje, czy lepiej żeby każdy pokój miał swój kanał?

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Komin wentylacyjni, czy musi być od samego dołu domu?

autor: denvi » 11 gru 2018, 10:45

Wentylujesz pomieszczenia brudne. Wywiew powinien być z kuchni, łazienki, spiżarni garderoby, pomieszczenia z piecem z komora otwartą (tu też nawiew). Do pokoi powinien być nawiew świeżego powietrza. Czyli nawiewniki w oknach lub wycięty kawałek uszczelki w górnej cześci 20-25cm wystarczy, lub permanentne rozszczelnianie (2 ostatnie opcje bezkosztowe :wink: ).


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

Gotowe projekty domów