Kuchnia czy aneks?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kuchnia czy aneks w 39m?

KUCHNIA
3
50%
ANEKS KUCHENNY
3
50%
 
Liczba głosów: 6

Jaśku88
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 26 paź 2018, 14:26
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: Jaśku88 » 19 lis 2018, 15:55

Docelowo nie chciałam, żeby w meblach było widać przejścia. Chciałam gładką możliwie taflę wszędzie. Pomogli mi w http://indecokrakow.pl. Od razu mi powiedzieli, jakie mam możliwości, no i uczciwie się zdecydowałam. Zero ściemniania, że coś mogą zrobić, a później by wyszło, że nie mogą. Mam nadzieję, że rozumiesz :D

swistek
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2018, 12:58
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: swistek » 22 lis 2018, 13:29

Chyba mimo wszystko jestem większym fanem kuchni niż aneksów. Wygodniej jednak mi się krzątać po osobnym pomieszczeniu, bo jak aneks jest połączony z salonem, to nagle jest milion rozpraszaczy - a to telewizor włączony, a to trzeba doglądać dzieci, a koniec końców ryzykujemy przypaleniem jedzenia.

Awatar użytkownika
ChybaRyba1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:17
Kontaktowanie:
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: ChybaRyba1 » 22 lis 2018, 13:32

To bardziej zależy od wielkości mieszkania, no i preferencji osób które tam mieszkają

Ijitar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2018, 14:09
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: Ijitar » 23 lis 2018, 14:12

ja też wybrałabym aneks z barem jeżeli jest wystarczająco miejsca

Piotr1955
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 320
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:35
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: Piotr1955 » 26 lis 2018, 12:27

Miałem nietypowy korytarz w mieszkaniu. To wyszło po usunięciu poprzedniej szafy. Trzeba było realizować niestandardowe zamówienie. W Zabrzu się kontaktowałem z http://www.adolux-meble.pl i dobrze mi podpowiedzieli. Gość przyjechał na pomiar, rozejrzał się i już wiedział, co trzeba robić. Od razu skorzystałem z pomocy. Krótszy czas realizacji mebli na wymiar od konkurencji i to znacznie.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 05 gru 2018, 22:18

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy i ostateczna decyzja nie powinna być kwestią loterii, a raczej świadomej decyzji. Aneks sprawi, że wnętrze będzie miało więcej przestrzeni i światła, oraz pozwoli zachować integrację osób gotujących z pokojem dziennym, jest to jednak rozwiązanie dobre dla osób potrafiących utrzymać dyscyplinę w kuchni. Szaleństwa kulinarne są tutaj możliwe pod warunkiem, że wszyscy domownicy je lubią i są w nie zaangażowani. Pozostawienie ściany pomiędzy salonem a kuchnią zmniejszy optycznie przestrzeń, przez co mieszkanie może się wydać mniej nowoczesne, ale pozostawi cały kuchenny galimatias w osobnym pomieszczeniu, które w tym przypadku może być też niezależnie zaaranżowane. Otwarcie kuchni wymaga uspójnienia kolorystyki i aranżacji obu wnętrz-salonu i kuchni.

gesie
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2018, 12:54
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: gesie » 07 gru 2018, 13:00

aneks

martek00
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 07 gru 2018, 11:29
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: martek00 » 07 gru 2018, 13:08

Chyba poszedłbym w stronę aneksu. Na początku może trudniej się przyzwyczaić, ale po pewnym czasie takie rozwiązanie okazuje się dość praktyczne :) Myślę, że w niewielkim mieszkaniu tez lepiej otwiera przestrzeń i nie robi z pomieszczeń takich małych ciemnych klatek, co czasami się zdarza i nie wiadomo jak to dalej przebudowywać...

Niedzwiedz8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2018, 18:52
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: Niedzwiedz8 » 07 gru 2018, 18:54

Zdecydowanie aneks. To jest w tym momencie bardzo popularne rozwiązanie.

bednarek
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2012, 23:56
Lokalizacja: Hel
Kontaktowanie:
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: bednarek » 08 gru 2018, 12:51

To zależy ile miejsca. Mieszkając w jakiejś kawalerce jesteś zmuszony mieć aneks. W mieszkaniu powinna być zwykła kuchnia, bo to zdecydowanie podstawa, żeby coś porzadnie gotować.

Maurycy
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2018, 21:21
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: Maurycy » 08 gru 2018, 16:28

Osobiście wolałabym małą, ale ładnie i z pomysłem urządzoną kuchnię niż aneks http://www.mamalla.pl/mala-kuchnia-w-bloku-inspiracje/ Może coś takiego jak na tych zdjęciach. Wiem jednak, że są osoby, którym bardziej odpowiadałby aneks z salonem i dodatkowy pokoik zamiast kuchni.

Erraq
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2018, 13:05
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: Erraq » 10 gru 2018, 13:07

kuchnia

Julnaczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2019, 8:57
Re: Kuchnia czy aneks?

autor: Julnaczek » 29 sty 2019, 9:31

skoro aneks, jaki okap wybrać żeby nie wył i nie było go słychać w salonie?


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości

Gotowe projekty domów