Zabezpieczenie ppoż w kotłowni

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
karp30
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:36
Zabezpieczenie ppoż w kotłowni

autor: karp30 » 29 kwie 2018, 9:31

W kotłowni będzie stał kocioł gazowy. Generalnie chciałbym to jakoś zabezpieczyć pod względem ppoż, aby użyc tylko takichmateriałów, które nie będą łatwopalne - z wiadomych przyczyn. Jak to u was wygląda? Jakie materiały tzn wykończeniówka itd sprawdzą się najlepiej do tego typu pomieszczeń?

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Zabezpieczenie ppoż w kotłowni

autor: emsti » 12 maja 2018, 11:48

Zastanawiam się czy tego typu rozwiązania nie powinny zostać zawarte, ujęte w projekcie budowlanym. Wydaje mi się, że tak. Możesz ewentualnie zasugerować projektantowi, aby to ogarnął. Jeżeli chodzi o wykorzystywane materiały, to proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: http://oem.promattop.pl/pl-pl/products - Promattop to jeden z większych dostawców materiałów budowlanych do biernych ochrony ppoż. Wszystko masz dostępne w jednym punkcie.

dariawaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 10 kwie 2018, 12:58
Re: Zabezpieczenie ppoż w kotłowni

autor: dariawaria » 14 maja 2018, 11:34

wentylacja nie wystarczy? U mnie w sumie wszystko ogarnęła firma Frapol - wentylacje Kraków. Może warto zatrudnić specjalistę a nie się potem martwić ewentualnymi wypadkami.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Zabezpieczenie ppoż w kotłowni

autor: luiza82 » 09 gru 2018, 22:15

Szereg zabezpieczeń przeciwpożarowych zamawiałem u www.gaspozbis.pl. Sprzęt, który posiadają w ofercie ma wszelkie atesty i jest najwyższej jakości. Cenowo też bardzo korzystnie.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości

Gotowe projekty domów