Dołączenie grzejnika bezpośrednio do grzejnika

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bartek255
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2018, 17:08
Dołączenie grzejnika bezpośrednio do grzejnika

autor: Bartek255 » 26 lis 2018, 18:04

Witam. Otóż, że w dużym pokoju aktualny żeliwny grzejnik nie jest wystarczający, grzeje w pokoju do 21-22C, chcę zamontować drugi. Chce zrobić to tak jak na załączonym zdjęciu, czyli za zaworem termostatycznym założyć trójnik i do niego podłączyć plastikową rurkę i poprowadzić do grzejnika którego chce zmocować w narożniku pokoju. Czy taki pomysł zda egzamin i podłączony w ten sposób drugi grzejnik będzie grzał? Dodam, że głowica jest na ustawieniu 5, czyli max.
Obrazek

Bartek255
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2018, 17:08
Re: Dołączenie grzejnika bezpośrednio do grzejnika

autor: Bartek255 » 09 gru 2018, 17:45

Podłączyłem w taki sposób o jaki pytałem. Grzejnik grzeje, ale nie tak mocno jak grzejnik od którego idzie trójnik. Gdybym zamontował trójnik przed zaworem termostatycznym było by lepiej, ale na tą zimę wystarczy mi już to co udało mi się uzyskać.

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Dołączenie grzejnika bezpośrednio do grzejnika

autor: arek20w » 09 gru 2018, 19:16

powinieneś zobaczyć jaka jest nastawa przy termostacie Zdejmujesz głowicę i wtedy patrzysz jaki jest ustawiony przelot
Oddany pracownik wodociągów Hydraulik z zamiłowania


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

Gotowe projekty domów