Kamień naturalny

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

BrukLux
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2018, 8:09
Re: Kamień naturalny

autor: BrukLux » 28 maja 2018, 8:30

Kamień naturalny to fajny i ciekawy element dekoracji, wykończenia wewnątrz naszego domu, mieszkania zarówno na ściany jak i na podłogę. W szczególności polecam skupić się na marmurze lub granicie.

emertr
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2018, 17:14
Re: Kamień naturalny

autor: emertr » 05 cze 2018, 17:20

Kamień naturalny to świetny sposób na nadanie ciekawego i oryginalnego wystroju. Sam posiadam marmur i granit w domu, a kupiłem je u importera kamienia.

piotruspan1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 12 paź 2015, 11:44
Re: Kamień naturalny

autor: piotruspan1985 » 24 lip 2018, 14:01

Firma HB -Polska Krakowa ma w swojej ofercie szeroką gamę kamieni naturalnych, marmury, granity, kwarcyty, trawertyny, płytki elewacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, płytki na podjazdy, chodniki i tym podobne. Jeżeli ktoś z was jest zainteresowany to firma prowadzi stronę lub można kontaktować się pod numer 667 227 217 e-mail: krzysztof.sadowy@hb-polska.pl..

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: Kamień naturalny

autor: monikabert90 » 21 sie 2018, 20:23

Jeśli chodzi o producentów wyrobów z kamienia naturalnego, to chciałabym jeszcze wspomnieć o firmie Thust. Jest to firma działająca na rynku już od wielu pokoleń, prawie od 200 lat, oferująca produkty z najlepszych kamieni naturalnych wydobywanych w europejskich kamieniołomach. W ich ofercie znajdziecie między innymi pomniki, nagrobki, blaty granitowe, stoliki marmurowe i wiele innych ;)

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Kamień naturalny

autor: bartnik1 » 27 sie 2018, 14:13

I to jest super strona, na której znajdziecie chyba wszystkie takie propozycje [Market OBI]

Awatar użytkownika
kamil527
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2017, 9:49
Re: Kamień naturalny

autor: kamil527 » 05 wrz 2018, 10:40

Szukasz schodów, blatów lub podłóg wykonanych z kamienia naturalnego? Zobacz co oferuje Mar-bob producent elementów z wyselekcjonowanego kamienia. Elementy z kamienia są u nich tworzone przez zespół młodych, wykwalifikowanych kamieniarzy, którzy znają tradycyjną sztukę kamieniarską, ale także najnowocześniejsze metody mierzenia i cięcia.

Grzesiek89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 03 wrz 2018, 13:13
Re: Kamień naturalny

autor: Grzesiek89 » 11 wrz 2018, 14:32

Firma Metamar ma w swojej ofercie wyroby z takich kamieni, jak marmur, trawertyn, wapień oraz onyks. Polecam ich gorąco, bo zarówno jakość ich usług, jak i kamieni naturalnych jest doprawdy wysoka. Warto do nich zajrzeć

Gustav2
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2018, 9:30
Re: Kamień naturalny

autor: Gustav2 » 07 gru 2018, 14:00

Strasznie chciałabym wykończyć mój salon z takiego kamienia.

Awatar użytkownika
lamur
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2018, 15:09
Re: Kamień naturalny

autor: lamur » 22 gru 2018, 15:04

Nie bez powodu z granitu najczęściej wykonuje się nagrobki i pomniki. Materiał jest niezwykle trwały i dzięki odpowiedniej obróbce pięknie się prezentuje. Na stronie zakładu kamieniarskiego "Pomniki" można obejrzeć przykładowe realizacje wykonane właśnie z granitu.

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kamień naturalny

autor: e-Rzecznik_Magnat » 29 sty 2019, 9:43

Alternatywą dla kamienia dekoracyjnego może być tynk mineralny Magnat Beton Style. Dzięki jego zastosowaniu można w ciekawy sposób wykończyć powierzchnię ścian w różnych pomieszczeniach. Tynk do złudzenia przypomina naturalny beton. Posiada odpowiednią kolorystykę, przebarwienia, strukturę, wżery oraz ubytki. Jest wydajny, łatwy i szybki w aplikacji, charakteryzuje się również długim czasem obróbki. Magnat Style Beton doskonale współgra z innymi materiałami wykończeniowymi oraz świetnie prezentuje się przy różnym oświetleniu.

marecky78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 01 wrz 2017, 9:43
Re: Kamień naturalny

autor: marecky78 » 14 mar 2019, 12:09

A co powiecie na kamień naturalny prosto z Turcji ?. Ja znam taką firmę, która ma swoje własne złoża własnie w Turcji i jest to firma METAMAR Z Woli Mrokowskiej. Firma jest producentem płyt wielkoformatowych, płyt z kamienia (marmur, trawertyn, onyks, wapień). Firma oferuje również mozaiki, kolumn, obiekty 3 d, które są wykorzystywane w architekturze, wnętrz i ogrodów.

Kolbek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:05
Re: Kamień naturalny

autor: Kolbek » 15 kwie 2019, 2:11

Nieszczególnie znam się na kamieniach naturalnych i nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc w wyborze konkretnego produktu. Marzy mi się czarny marmur na podłogach i niektórych ścianach, ale problem w tym, że nie do końca wiem skąd go kupić. Co prawda sklep Kamienne Wnętrza ma dobrą ofertę cenową takich płytek, ale nigdy tam niczego nie kupowałem i trochę się obawiam. Ktoś z Was zna ten sklep?

marecky78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 01 wrz 2017, 9:43
Re: Kamień naturalny

autor: marecky78 » 15 kwie 2019, 13:27

Znam firmę HB-Polska z Krakowa i również polecam zapoznać się z ich oferta na stronie. Firma oferuję szeroki wybór kamieni naturalnych, a także marmurów, granitów w dobrej cenie.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Kamień naturalny

autor: mlekoslaw » 16 kwie 2019, 17:59

Gustav2 pisze:Strasznie chciałabym wykończyć mój salon z takiego kamienia.

Ja również.. chyba w końcu się za to zabiorę. Ostatnio widziałem takie rozwiązanie na żywo u znajomych i byłem pod mega wrażeniem..

Awatar użytkownika
koziolowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 gru 2017, 19:59
Re: Kamień naturalny

autor: koziolowy » 27 maja 2019, 18:19

Najkorzystniej kupić je w hurtowni. Fajne ceny ma firma ecinvest. Kupowałem dość sporą ilość płytek granitowych i jestem bardzo zadwolony :)


Wróć do „Materiały wykończeniowe - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów