Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

Chcesz zbudować basen w ogrodzie? Basen koło domu? A może szukasz odpowiedniego zadaszenia basenu? A może po prostu basen dmuchany? Porozmawiajmy o zaletach i wadach rozwiązań.
eyolstyle
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2017, 2:23
Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: eyolstyle » 08 wrz 2017, 2:48

Witam,
Posiadam na działce obiekt, który został zbudowany jako basen, lecz przez kilkanaście lat był używany jako kompostownik.
Jak widać jego stan nie należy do najlepszych, a chciałbym na wiosnę zrobić z tego oczko wodne przy jak najmniejszym nakładzie finansowym.
Myślałem, żeby po prostu skuć wszystkie płytki i wyszpachlować wewnętrzne ściany oraz dno (no właśnie, tu najważniejsze pytanie do Was - czym można to wyszpachlować?) tak, żeby powierzchnia była gładka, jednorodna, solidna i szczelna. Czy beton z dodatkiem uszczelniającym by się nadawał? Czy są na rynku gotowe zaprawy do wodnych zbiorników? I ostatnie pytanie, jeżeli chciałbym to zabarwić na jakiś kolor co będzie najlepsze, pigment w proszku do betonu, czy specjalna farba na koniec?
Zdjęcie jak to wygląda teraz:
https://ibb.co/n4uqZF
Wymiary: głębokość 130cm, boki; 300cm, 200cm, 200cm, 130cm, 250cm
Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi!

Sima26x
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 19:50
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: Sima26x » 08 mar 2018, 20:07

Polecam firmę http://www.budgeo.pl/. Służą fachowym doradztwem i wykonawstwem. Mają w swojej ofercie różnego rodzaju geomembrany służace do uszczelniania oczek wodnych i innych zbiorników wodnych.

Altzhebrim
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:48
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: Altzhebrim » 15 mar 2018, 15:52

ale wode czy beton chcesz farbowac? :?

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: polly28 » 19 kwie 2018, 8:12

Folia jest najważniejsza, koniecznie! Tym sposobem nic nie będzie przeciekało, woda w tym małym zbiorniku będzie się utrzymywać na idealnym poziomie. Za sprawą Fol-System oraz ich folii udało mi się zrealizować plan o posiadaniu zbiornika tego typu. A był to zdecydowanie ruch godny uwagi, same oczko bardzo urozmaiciło otoczenie ogrodu.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: DarkElf » 29 lis 2018, 13:23

Najlepiej podpytać specjalistów w hurtowniach -oni znają się na tym najlepiej :)

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: Zami » 05 gru 2018, 21:09

Ja miałam basen i oczka wodne. Jeśli z basenu chcesz korzystać (pływać itd) to najlepiej wyłożyć go płytkami, zadbać o filtry, pompy ciepła do basenu np z https://www.dobrebaseny.pl/Pompa-ciepla-c151 itd. Sporo jest tego więc lepiej poczytać na jakiś fachowych stronach. Sporo pracy cię czeka ale naprawdę warto mieć zarówno basen jak i oczko.

Szpilka89
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:40
Kontaktowanie:
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: Szpilka89 » 06 gru 2018, 17:56

Według mnie najlepszą opcją byłoby mieć swój własny basen. Oczko wodne to bardziej służy jako dekoracja. Jednak jak chcesz mieć miejsce, gdzie się odprężysz to z całą pewnością warto postawić na basen. A na stronie https://www.folkpool.pl/pl/firma/odkurz ... nu,709.htm możesz nawet kupić świetne artykuły do czyszczenia basenu. To tak, jakbyś się zdecydował na basen.

tom352
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2018, 12:44
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: tom352 » 19 gru 2018, 9:16

A jaką macie opinie na temat takich farb epoksydowych do basenów? https://farbyspecjalistyczne.pl/produkt/epoksyd-basenowy-neopox-pool/
Zastanawiam się nad taką...

tom.m
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:16
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: tom.m » 09 maja 2019, 13:23

Polecam też zorganizować sobie jakąś dobrą folia do oczek wodnych, bo jeśli robić, to tylko porządnie :)
Takie oczko to całkiem spoko sprawa, dobre miejsce na relaks po pracy :)

Michałowy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:20
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: Michałowy » 27 wrz 2019, 11:23

Szkoda, że takie miejsce tyle czasu się marnowało. Pamiętaj, aby oczko wodne było przede wszystkim czyste i zadbane.Bo inaczej straci swój urok i zadanie ozdobne. Ja o swoje oczko wodne dbam za pomocą preparatu z aquafor. Dzięki temu woda jest naprawdę czysta i przejrzysta i nie mam problemów z mułem czy innymi zanieczyszczeniami.

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: Derryll » 18 mar 2020, 20:26

Ja posiadam niewielkie oczko wodne z kamieni wielkopłytowych. Wygląda bardzo ciekawie i wielu sąsiadów mi go zazdrości. Kamień zamówiłem od firmy kopalnia-jenkow.pl.

kulik86
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2016, 10:02
Re: Basen/Oczko wodne. Jaki materiał?

autor: kulik86 » 18 sie 2020, 7:02

Jak widzę wiele osób ma oczka wodne u siebie na działce, ja również jestem fanem tego typu ozdoby ;) miałem jednak problem w poprzednich latach z utrzymaniem czystości w oczku, wiadomo do oczka wpadają różne zanieczyszczenia od liści po ścinki trawy po koszeniu i nie tylko… ten cały osad i muł jest strasznie uciążliwy w czyszczeniu. Kiedyś wybierałem całą wodę w celu wyczyszczenia oczka, ale w tym roku sąsiad polecił mi pewien preparat od Bioexperta - Bluklar PROFESSIONAL Mikroelementy zawiera on minerały, które wspomagają rozkład zanieczyszczeń, dzięki temu glony pojawiają się znacznie rzadziej i nie dochodzi do kwitnienia wody. Dodatkowo preparat wspomaga prawidłowy rozwój i wzrost ryb, więcej informacji o nim znajdziecie na https://bioexpert.pl/produkty/ogrod/bluklar-professional-mikroelementy/
Dzięki Blukar nasze oczko przez całe wakacje prezentuje się świetnie, a ja nie boję się o swoje dzieci nawet gdy zanurzają ręce w wodzie :)


Wróć do „Baseny i zadaszenia basenów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów