Ustawienie sterownika. Iryd z pid fuzz logic

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Marcin Mleczko
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2018, 1:59
Ustawienie sterownika. Iryd z pid fuzz logic

autor: Marcin Mleczko » 06 gru 2018, 2:28

Witam
Mam problem z ustawieniem sterownika iryd rtz fuzz logic z PID.
Kocioł 19 kw. Z podajnikiem srubowym,dom 120 m plus poddasze ,ocieplony 12 cm styropianu, zbiornik na ciepłą 300 l. Opalam węglem 22 kj. Dom ogrzewany trzeci sezon.Proszę o pomoc w skorygowaniu ustawień,w tej chwili spałam ok. 160 kg.na6 dni.Mam wiele spieków na palniku. Zdaję sobie sprawę że opal nie jest bardzo kaloryczny ale może ktoś pomoże mi poradzić sobie z optymalnymbustawieniem sterownika.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Ustawienie sterownika. Iryd z pid fuzz logic

autor: Jarecki79 » 06 gru 2018, 16:42

22MJ to bardzo lichy węgiel
albo max wyżyłowany czeski brunatny albo najtańszy Polski kamienny, zwykły Jaret, on ma w zasadzie 21,5MJ, tego spalisz więcej..... kup cos lepszego od min 24MJ po bezpieczne 26MJ

Co do Iryda, ja do węgla kamiennego wyjściowo go ustawiam najczęściej tak:
100%mocy 0min:35sek, dmuchawa 15-17bieg (zależy jaki palnik, ciąg komina, bo czasami idzie zejść pod 12bieg)

1%mocy 3min:0sekund dla retort i 1bieg dmuchawa

czas podawania wyjściowo 7sekund (bdb węgle w stronę 4sekund, słabe w stronę 10sekund)

podtrzymanie
czas 12sekund
co 15-20minut (zalezy od węgla, komina)
krotność 1-2 (zalezy od węgla, komina, jak robi się krater to dajemy 1, jak trzyma żar i komin złoża nie wypala to na 2)
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

Marcin Mleczko
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2018, 1:59
Re: Ustawienie sterownika. Iryd z pid fuzz logic

autor: Marcin Mleczko » 08 gru 2018, 0:08

Dziękuję za pomoc. Przestawiłem parametry i już widzę różnicę,a na przyszły sezon postaram się o lepszy opał.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości

Gotowe projekty domów