OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

LukasMB
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 12:26
OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: LukasMB » 24 lis 2017, 12:33

Witam Forumowicze!

Muszę wstawić kilkanaście okien w konstrukcji wykonanej z /14cm/ płyt warstwowych, powiem szczerze, ze nigdy nie miałem z tym styczności. Jest tu ktoś obeznany w temacie i mógłby posłużyć dobrą radą ? o czym pamiętać przy wyborze systemy, może możecie polecić jakieś konkretne systemy, producentów .?

Pierwszy post, jeszcze raz dzień dobry :D

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: mazwoj » 24 lis 2017, 19:02

Płyta warstwowa brzmi dość tajemniczo. Z czego ona jest, jakie są warstwy, jaką ma nośność itd. Ja wyobrażam sobie to albo jako dom konstrukcji kanadyjskiej, albo jakąś samoróbkę z płyt OSB o łącznej grubości 14cm.
Okno na dole MUSI być podparte. Polecam Ci w przypadku (tak przynajmniej sądzę) wiotkiej konstrukcji ściany dać listwę podokienną. Przydałoby się dać jeszcze taśmy paroprzepuszczalne ale to może być zbyt trudne dla kogoś kto tego nie robił. Niestety przez internet nie da się nauczyć montażu okien i drzwi. Liźniesz wiedzy i tyle.

Chyba, że myślisz o płycie do budowy hal - stal+pianka+stal. To przydałyby się konsole do montażu okien.

LukasMB
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 12:26
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: LukasMB » 27 lis 2017, 10:58

To jest płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym, budowany z tego jest teraz większość magazynów.

mirondbs
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:17
Kontaktowanie:
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: mirondbs » 28 lis 2017, 13:02

Płyty warstwowe mi nic nie mówią w kontekście okien, ale po ostatnich przebojach i samodzielnych próbach, nigdy więcej nie zamierzam się podejmować montażu okien (i tak dobrze, że Okna Luch uratowały mi tyłek, bo bym wyrzucił całkiem pieniądze w błoto). Raczej bym po prostu zadzwonił po specjalistów:)

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: martinrekk » 08 sie 2018, 10:35

Będę kupował okna OknoPlus w Krośnie w Sigmie. Okna mi podpowiadał w sumie sąsiad który mieszka visa vis mnie. Czasami u niego jestem i rzeczywiście przy wietrze czy jakiś większych hałasach u niego za oknem to nic nie słychać, bardzo dobrze te plastiki osłaniają przed światem z zewnątrz.

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: robertrys » 06 lis 2018, 11:40

Ja w zeszłym roku też wstawiałem nowe okna w domu i głównie przy wyborze wypełnienia kierowałem się jakością. Wydaje mi się że lepiej zapłacić te parę złotych więcej i mieć coś zrobione na lata niż aby po 2-3 latach okna były do wymiany. Z własnego doświadczenia polecam Ci firmę Veyna specjalizującą się w systemach wypełnienia, wszystko certyfikowane, bardzo dobrej jakości, fachowe doradztwo w każdej sprawie.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: mazwoj » 05 gru 2018, 20:03

mirondbs pisze:Płyty warstwowe mi nic nie mówią w kontekście okien...


To podpowiem Ci, że chodzi o płytę składającą się ze stali-pianki-stali. Z takich elementów robi się np. hale magazynowe. Montaż stolarki odbywa się tam na konsolach. Cała filozofia montażu.

kolaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 16 kwie 2016, 12:50
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: kolaaa » 10 gru 2018, 17:33

Tak, płyty warstwowe w halach magazynowych są stosowane, mamy jedną dopiero co stawianą przez ekipę z Commercecon i właśnie zaproponowali nam konstrukcje i izolacje ścian z płyt właśnie. Sprawdzają się, okna nam montowali oni również, mieliśmy umowę na generalne wykonawstwo. Takich fachowców bym się doradziła w tym temacie. Na pewno nic bym nie robiła na własną rękę,

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: OKNA W PŁYCIE WARSTWOWEJ

autor: stix » 12 gru 2018, 10:27

Wykonawca nie powinien mieć z tym żadnego problemu jeśli to porządne płyty. U nas w hali zastosowane są płyty warstwowe Kingspan i nie kłopotów nie było z montażem, bardzo lekkie i praktycznie do zastosowania do każdego typu budynku bez względu na trudność projektu


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów