brodzik

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

grzegorz109
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2008, 9:56
brodzik

autor: grzegorz109 » 29 gru 2008, 10:37

Witam
Mam pytanie,czy istnieje jakaś możliwość sklejenia pękniętego brodzika?

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 29 gru 2008, 17:39

To nie takie trudne,ale koniecznie trzeba zdemontować brodzik.
Trzeba kupić zestaw -żywica epoksydowa+utwardzacz+ mata z włókna szklanego,do nabycia w Castoramie,sklepach chemicznych lub z lakierami do samochodów.Oczyszczamy rozpuszczalnikiem miejsce pęknięcia a szczególnie szczelinę,bo tam będzie sporo brudu.Można poszerzyć pękniecie wydrapując w szczelinie rowek po to,by zalać go nową porcją żywicy.
Najpierw od spodu nakłada się pędzelkiem żywicę i przekłada ją warstwami płótna szklanego kilkakrotnie.Szerokość klejenia co najmniej 15cm od pęknięcia.Po zaschnięciu żywicy (kilka minut) zalewamy z wyczuciem ,od góry) wcześniej wykonany rowek ,ale tak,by żywica nie wylała się ponad płaszczyznę brodzika.To,co jednak wyjdzie można zeszlifować papierem wodnym 600.
To sposób może mniej estetyczny,bo jednak będzie widać naprawione miejsce,ale mocniejszy.
Można też zrobić to bez rowkowania pęknięcia zwilżając jedynie szczelinę żywicą.Oczywiście od spodu tak samo trzeba wzmocnić miejsce pęknięcia włóknem szklanym.Można również dodatkowo zatopić w żywicy i płótnie druty stalowe,by usztywnić całość.
Dobrze jest mieć pod ręką rozpuszczalnik do wyrobów epoksydowych,bo jak coś się zababrze,to po ptokach.Świeżą żywicę ruszy chyba nitro i aceton,ale nie jestem pewien.
adam

grzegorz109
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2008, 9:56
brodzik

autor: grzegorz109 » 30 gru 2008, 10:06

Dzięki,szkoda tylko,że nie można zrobić podobnej operacji nie demontując brodzika(może tego nie przeżyć)

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: brodzik

autor: robertkrajcarz » 05 gru 2018, 9:31

Polecę wyposażenie łazienkowe Krion (tutaj są produkty opisane: [KRION Polska]). Można z tego materiału kupić brodzik umywalkę czy całą wannę. Ja się zdecydowałem na razie tylko na wannę i jestem naprawdę pod wrażeniem. Świetne tworzywo wannę się lekko czyści brud nie przywiera tak jak to było w starej sam materiał jest trochę jak kamień ale w dotyku ciepły jak drewno...rewelacja!

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: brodzik

autor: PrzemekS » 19 gru 2018, 15:08

dlatego lepiej kupowac porządne brodziki bo te tańsze niestety potrafią pęknąć

Tonetgro
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 gru 2018, 6:40
Re: brodzik

autor: Tonetgro » 20 gru 2018, 14:28

Ja się raz przejechałem na promocji i mi brodzik serio pękł także lepiej uważać.

Samochwala
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2018, 22:14
Re: brodzik

autor: Samochwala » 21 gru 2018, 22:28

Mnie też ostatnio pękł brodzik, chyba będę wymieniać, bo to pęknięcie wygląda strasznie

-----------------------------------------
firestop.pl


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Proximic [Crawler] i 30 gości

Gotowe projekty domów