Wiata przydomowa, proszę o pomoc

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
piotrjablonski1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2018, 11:53
Wiata przydomowa, proszę o pomoc

autor: piotrjablonski1994 » 03 gru 2018, 12:20

Cześć, jestem tu nowy, witam wszystkich :)

Mam problem z sąsiadem, starym, złośliwym sąsiadem, który wszystko co robi, robi tak, żeby napsuć nam krwi (jakieś stare rodzinne utarczki). Na nasze nieszczęście jest on właścicielem drogi wewnętrznej, którą dojezdzamy do domu, mamy podpisaną na nią służebność na przechód i przejazd.

W listopadzie tego roku zrobiliśmy sobie kostkę brukową pod domem. Przy tych pracach zalaliśmy beton 3 stopy pod drewnianą wiatę, którą chcemy stawiać na wiosnę koło domu.

Wiata ma być przydomowa, na 2 samochody,nieprzekraczająca 50m2, jednospadkowa. Sąsiad już przy budowie kostki, widząc, że zalewamy betonem stopy pod wiatę rzucił nam chamsko i wulgarnie, że żadna wiata tu nie powstanie i że nie jest to zgodne z przepisami prawa budowlanego.

z różnych forum wyczytałem, że nie trzeba zgłaszać wiaty, która ma poniżej 50m2.

I teraz pytanie do Was, czy są jakieś przeciwwskazania, abyśmy tą wiatę tam postawili? Sąsiad mówił coś o odległości 3 metrów od granicy jego działki (swoją drogą tą granicą jest ta droga wewnętrzna). Co ważne, od boku wiaty, do jego domu jest jakieś około 9,10 metrów.

W załącznikach zaznaczyłem gdzie mieszka sąsiad, oraz gdzie u nas ma być stawiana wiata:
kolor brązowy - dom niemiłego sąsiada
kolor żółty - droga wewnętrzna, która jest własnością niemiłego sąsiada
kolor czerwony - nasza działka
kolor biały - wiata, którą chcemy postawić

Na drugim zdjęciu zaznaczyłem kolorem czerwonym jak planujemy postawić wiatę (zdjęcie wykonane z poziomu gruntu).

Obrazek

Obrazek

Bardzo proszę o porady i opinie,

Pozdrawiam.

piotrjablonski1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2018, 11:53
Re: Wiata przydomowa, proszę o pomoc

autor: piotrjablonski1994 » 11 gru 2018, 10:16

na prawdę nikt nie jest w stanie coś poradzić ?

adolff34
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2018, 10:39
Re: Wiata przydomowa, proszę o pomoc

autor: adolff34 » 15 gru 2018, 9:38

A byliście pytać w urzędzie miasta/gminy jak oni to widzą? Może warty zgłosić i dostać pozwolenie, wystarczy że miła pani z urzędu przejrzy wyroki w podobnych sprawach i jeśli znajdzie odpowiedni to dostaniecie decyzję. ( przy wizycie w urzędzie zalecane jest dużo uśmiechu i potencjalna czekolada - to działa cuda :) )

Projekcjusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2019, 10:40
Re: Wiata przydomowa, proszę o pomoc

autor: Projekcjusz » 25 lut 2019, 10:48

Minimalna odległość od granicy działki to 1.5m
https://koswood.com/wiata-garazowa-odleglosc-od-granicy-dzialki/

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Wiata przydomowa, proszę o pomoc

autor: Om3k » 02 wrz 2020, 12:51

Projekcjusz, z jakiego konkretnie przepisu wynika, podana przez Ciebie odległość wiaty do granicy działki 1,5 m?
Przeczytałem artykuł do którego podałeś link i tam nie ma takiej informacji.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 72 gości

Gotowe projekty domów