Remont kanalizacji sanitarnej - przepięcie przyłącza.

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Rolandinio
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław
Remont kanalizacji sanitarnej - przepięcie przyłącza.

autor: Rolandinio » 12 sty 2010, 15:55

Witam. Pracuję nad remontem kanalizacji sanitarnej. Do projektowanej studzienki będzie włączane istniejące przyłącze kanalizacyjne. Czy są jakieś tymczasowe studnie które zbierałyby i przepompowałyby nadmiar ścieków w okresie remontu?
Czy ktoś miał styczność z takim problemem?

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:
Re: Remont kanalizacji sanitarnej - przepięcie przyłącza.

autor: Wavin Metalplast-Buk » 13 sty 2010, 8:33

Rozwiązanie za pomocą przepompowni problemu przekierowania ścieków na czas wykonania przyłącza jest praktykowane przy większych zadaniach inwestycyjnych, wtedy, gdy nie ma innych możliwości.
Powszechniej stosowane są rozwiązania tańsze np. zbiorniki bezodpływowe tzw. szamba, które następnie opróżniane są za pomocą wozów asenizacyjnych, np. odcięcie dopływu wody i odprowadzenia ścieków na czas wykonania przyłącza, a nawet czasowe spiętrzenie ścieków po stronie dopływu (zgromadzenie ścieków w kanalizacji). Wszystko zależy od czasu trwania operacji oraz rzeczywistej konieczności odprowadzenia ścieków w czasie wykonania przyłącza.
Przepompownie są dość drogimi urządzeniami, których specjalny, tymczasowy zakup raczej się nie opłaca.

DanielLebioda
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:46
Re: Remont kanalizacji sanitarnej - przepięcie przyłącza.

autor: DanielLebioda » 08 lis 2018, 10:07

Remont kanalizacji to zawsze bardzo duże przedsięwzięcie, dlatego warto zatrudnić dobrą firmę. Wiem co mówię. Ja trochę chciałem przyoszczędzić i później miałem z tego tytułu tylko więcej problemów.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Remont kanalizacji sanitarnej - przepięcie przyłącza.

autor: luiza82 » 02 gru 2018, 10:32

Może warto skorzystać z pomocy fachowców takich jak firma http://www.bio-tek.pl/ . Zajmuje się między innymi wywozem nieczystości z szamb, oczyszczalni ścieków przemysłowych, przydomowych oczyszczalni ścieków.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 44 gości

Gotowe projekty domów