zamarzające rolety zewnętrzne

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Basia04
zamarzające rolety zewnętrzne

autor: Basia04 » 30 gru 2010, 17:57

Witam! Od sierpnia mam założone rolety zewnetrzne - okna mam od zachodu(zakładała Firma Laredo w Ostrowie Wielkopolskim).Wkrótce po założeniu zaczęły się problemy, kiedy padał deszcz, pasek robił się cały mokry; po zgłoszeniu (dodam, że codziennym wydzwanianiu ) panowie po miesiącu przyjechali i uszczelnili. Teraz zimą okazało się, że jak spuszczę żaluzje wieczorem, to rano nie mogę ich podnieść, wkońcu któregoś dnia się urwały. Znów wydzwaniałam codziennie, tym razem po dwóch tygodniach przyjechali panowie, naprawili (musiałam jeszcze zapłacić bo to podobno nie podlega gwarancji) i stwierdzili, że jak pada snieg, deszcz to normalne, bo nawiewa... w ogóle nie moglam sie z nimi dogadać. Na pytanie czy mogę ich uzywać potwierdzili, no to zasunęłam i znowu zamarzły... Wszedzie u sasiadów podnoszą i opuszczają rolety bez problemu. Dodam, że pani w biurze twierdziła, iż mamy ekstremalne warunki i to dlatego tak się dzieje. przepraszam ze tak moze chaotycznie piszę ale jestem wkurzona i nie wiem co robic, czy to normalne że one zamarzają ? Co mam robić, czy to wina materiału, czy złego założenia? z góry dziękuję za odpowiedź

Dawid2379
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:36
Re: zamarzające rolety zewnętrzne

autor: Dawid2379 » 02 sty 2011, 14:02

Jesli przy normalnych warunkach atmosferycznych wszystko jest ok to zostaly dobrze zamontowane jesli pada deszcz pozniej przychodzi mroz to normalne ze zamarzna, niektorzy dolna uszczelke zmaruja smarem tylko nie wiem jaki to jest albo nie spuszczaja rolet do konca bo beda przymarzaly przy takich warunkach, moze pani je myla przy ujemnej temperaturze? tez moze to byc powodem przymarzania

_FIX_
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2011, 22:42
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontaktowanie:
Re: zamarzające rolety zewnętrzne

autor: _FIX_ » 03 sty 2011, 22:49

A może brak spadku na parapetach powoduje, że woda zamiast spływać to "stoi" i jak zamarza to razem z dolną listwą.
Cz dolna listwa ma na zakończeniu gumę czy szczotki ?

Basia04
Re: zamarzające rolety zewnętrzne

autor: Basia04 » 08 sty 2011, 18:54

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i już odpowiadam - Nie myłam tych rolet, nie dosuwam do końca, dolna listwa jest zakończona gumą. Wydaje mi się ze problem tkwi m.in. w tym iż panowie fachowcy niezbyt dobrze uszczelnili te żaluzje poniewaz zauważyłam, że pasek jest znów mokry.

Jaśku88
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 26 paź 2018, 14:26
Re: zamarzające rolety zewnętrzne

autor: Jaśku88 » 23 lis 2018, 13:16

Miałem niestandardowej wielkości rolety zewnętrzne to tylko silnik udało się dobrać w https://silnikdorolet.pl/. Specjalnie mi zaprezentowali ofertę i dość szybko dostałem cały osprzęt, w tym kilka dodatkowych akcesoriów montażowych, żeby usprawnić działanie silnika.

Anna316
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2019, 23:47
Re: zamarzające rolety zewnętrzne

autor: Anna316 » 25 sty 2019, 0:20

Mogę polecić rolety bezinwazyjne [Karnix]. Sama takie mam i jestem z nich bardzo zadowolona. Są wytrzymałe i spełniają swoje funkcję.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów