Komin z cegły.

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kkk6
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2017, 17:35
Komin z cegły.

autor: kkk6 » 15 paź 2017, 17:45

Mam stary komin z cegły (9m wysokości) do tego kocioł z dolnym spalaniem. Problem z kominem jest taki że na dole przy piecu jest wszystko ok (delikatnie osmolony) tylko u góry przy wylocie komin jest oblepiony smołą i zrobił się zaciek na blachodachówce co zrobić i co poprawić. Palę codziennie na ciepła wodę drzewem sosnowym brzozowym i dębowym różnie w różnych proporcjach, drzewo sezonowane i niestety też trochę drzewa tegorocznego. Komin jest otynkowany ale nie ocieplony na strychu gdzie jest trochę cieplej niż na zewnątrz, komin nad dachem jest ocieplony i obity blachą. Najgorsze jest to że zrobił się zaciek na tej blachodachówce czym to wyczyścić.

Miszor55
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:14
Re: Komin z cegły.

autor: Miszor55 » 26 paź 2017, 12:52

Tak trochę w temacie a trochę nie. Komu najlepiej zlecić remont komina?

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Komin z cegły.

autor: paluch686 » 29 paź 2017, 22:20

Tak naprawdę nie ma co dywagować. Jak się nie znasz niech specjalista podejmie decyzję. Zadzwoń do nich: http://uslugiremontowepoznan.pl, oni Ci podpowiedzą i wykonają usługę

koperek7745
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 28 kwie 2017, 9:36
Re: Komin z cegły.

autor: koperek7745 » 06 lis 2017, 11:23

Pozytywne mam doświadczenia z firmą Ceramik 91 (ich portal:ceramik91.pl). Doradzili w wyborze cegły, w oszacowaniu ilości, można było się z architektem skonsultować, także zamówiłem tyle cegły ile było mi potrzebne a sama cegiełka prima sort – dobrze izoluje ale też świetnie się prezentuje estetycznie.

dariawaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 10 kwie 2018, 12:58
Re: Komin z cegły.

autor: dariawaria » 21 lis 2018, 18:57

takie z cegły super wyglądają ale sprawiają wrażenie bardzo masywnych mi podoba się też zabudowa kominka w płytki

greg324
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:19
Re: Komin z cegły.

autor: greg324 » 22 lis 2018, 13:34

Wygląd to jedno, ale bezpieczeństwo to podstawa.
Słyszeliście o usłudze jaką jest frezowanie kominów? My też nie, dopóki nie trafiliśmy na firmę , która dokładnie wyjaśniła nam o co chodzi. Okazało się bowiem, że mamy nieszczelny komin i bardzo szybko cały remont związany z remontowaniem kominka zakończyłby się fiaskiem.
Trzeba sprawdzać, czy w ogóle jest możliwość zamontowania, a potem dopiero wybrać komin i.. kominek :)
Dziś cieszymy się ciepłem domowego ogniska i pomimo, że zajęło to trochę czasu, nie żałujemy tego remontu - szczerze polecamy.

Pozdrawiam,
Grześ


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 10 gości

Gotowe projekty domów