Akustyka w bliźniaku. Proszę o pomoc.

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

karina2018
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2018, 22:50
Akustyka w bliźniaku. Proszę o pomoc.

autor: karina2018 » 12 lis 2018, 23:07

Szanowni Państwo, jestem włąścicielką domu jednorodzinnego w zabudowie bliżniaczej. Pomiędzy mną a sąsiadem znajdują się 2 ściany - 24 cm oddzielone warstwą styropianu. Problem polega na tym, że gdy sąsiad rozmawia w pomieszczeniach które do tej sciany przylegają tj. łazienka i pokój, ja te rozmowy słyszę. Słyszę je nawet w znajdującej się na przeciwległym końcu domu sypialni. Drugi problem to dźwięki uderzeniowe. Gdy sąsiad chodzi słyszę jego kroki w formie mało przyjemnego dudnienia. Ponadto często słyszę jakieś trzaski, jakby uderzenie młotkiem, które również roznoszą się po całym moim domu. Gdy jestem w sypialni i mam zamknięte drzwi, wrażenie jest takie jakby to się działo u mnie w salonie, jakby ktoś tam chodził... Mimo, ze całe życie mieszkałam w bloku, nie spotkałam się nigdy z takimi dudniącymi krokami i odgłosami zza ściany.
Proszę o poradę co można z tym zrobić i czy w ogóle cos się da. Chcę całą sprawę przedstawić deweloperowi.

olek32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2015, 17:52
Re: Akustyka w bliźniaku. Proszę o pomoc.

autor: olek32 » 20 lis 2018, 9:40

Nie wiem jak pójdą negocjacje z deweloperem, bo pewnie wszystko wykonał zgodnie z planem, zachowując jakieś minimalne normy. A to, że nie jest to wystarczające to już pewnie będzie Twój problem. Nie wiem czy Ci to pomoże, ale rzuć okiem tutaj https://www.mega-acoustic.pl/wyciszenie-drzwi-scian-sufitu-pokoju-pomieszczen-poprawic-akustyke/. Jest trochę informacji o akustyce i wyciszaniu pomieszczeń.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Akustyka w bliźniaku. Proszę o pomoc.

autor: szari » 20 lis 2018, 10:05

Nie jest możliwe aby nie partacząc sprawy przez 2 ściany zaizolowane styropianem było cokolwiek słychać chyba że sąsiad skacze po ścianach na szpilkach z ostrogami.
Pewnie wspólne kanały wentylacyjne, pytanie czy sąsiad Cię słyszy jeśli nie może też zacznij chodzić po chałupie w szpilkach wspólnie udacie się do developera
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

neoprim
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:18
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Re: Akustyka w bliźniaku. Proszę o pomoc.

autor: neoprim » 26 kwie 2019, 21:30

Dzień dobry.
To są błędy na etapie budowy i teraz się tego nie poprawi.
Rozwiązaniem racjonalnym, ale nie tanim, jest wybranie pomieszczenia i zaizolowanie go kompleksowo, tj. wszystkie ściany sufit a nawet podłogę, czyli zbudowanie
"pudełka w pudełku".


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów