Jakie okna wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

CEPIKO
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:39
Re: Jakie okna wybrać?

autor: CEPIKO » 13 lis 2018, 12:35

Rozumiem, że mają się czym chwalić, bo warto Uw na poziomie 0,7 to dobre osiągnięcie, ale nie powiedziałbym, że są to okna pasywne. Prędzej energooszczędne. Bo są firmy, które osiągają Uw na jeszcze niższym poziomie i wtedy można mówić o oknach pasywnych. Po drugie, chyba lepiej zainteresować się firmą, która sama produkuje wszystkie elementy do okien, jak np. Oknoplast, niż taką która składa komponenty od różnych dostawców.

ZAVIR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 04 sie 2014, 15:17
Re: Jakie okna wybrać?

autor: ZAVIR » 15 lis 2018, 11:14

Jeśli chodzi o okna do domu pasywnego, to bardziej bym zwrócił uwagę na Winergetic Premium Passive. Osiąga znacznie niższą wartość, bo na poziomie Uw = 0,6. A przy zastosowaniu specjalnego pakietu szybowego, nawet Uw = 0,59. Wtedy można mówić o oknach pasywnych.

Awatar użytkownika
BANDITO
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 23 lip 2014, 9:15
Re: Jakie okna wybrać?

autor: BANDITO » 16 lis 2018, 9:04

Ogólnie przez okna ucieka od 25% do 40% ciepła z mieszkania. Im okno ma niższy współczynnik przenikalności cieplnej, czyli właśnie Uw, tym mniej ciepła tracimy, czyli rachunki za ogrzewanie są niższe.

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Postzunia » 18 lis 2018, 12:50

Jak mam odpowiedzieć krótko to należy wybierać okna najlepsze jakościowo i znanego producenta żeby nie było problemów w przypadku reklamacji. Takim producentem który spełnia te wymogi jest https://www.drutex.pl/ Wejdź poczytaj i sam się utwierdzisz w tym co napisałam.

CEPIKO
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:39
Re: Jakie okna wybrać?

autor: CEPIKO » 20 lis 2018, 8:56

Co do to tych okien pasywnych, to znalazłem filmik, który przedstawia jak zbudowany jest winergetic premium passive https://www.youtube.com/watch?v=9l5aUMS6L0g

szczupak28
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2018, 14:19
Re: Jakie okna wybrać?

autor: szczupak28 » 20 lis 2018, 9:08

Okno Plast był dobry kiedyś jak była stara ekipa co robiła robote solidnie. teraz jest nowa ekipa i jak robią okna wystarczy poczytać na innych forach.Partacza robote totalnie.Okna są krzywe , niedopracowane itd.

Marek.s84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 23 lut 2018, 8:50
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Marek.s84 » 21 lis 2018, 13:55

Okno pasywne to takie, które posiada współczynnik Uw mniejszy lub równy 0,8. Teoretycznie można uzyskać jeszcze cieplejsze okno, tylko pytanie, czy jest to opłacalne ekonomicznie w danym przypadku. Jeśli chodzi o okna pasywne to polecam firmę Jezierski, to z tego co wiem, czerpie prawie wszystkie komponenty i całą wiedzę technologiczną od jednego dostawcy, czyli Schuco.

szczupak28
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2018, 14:19
Re: Jakie okna wybrać?

autor: szczupak28 » 22 lis 2018, 21:07

Takie mam i jestem zadowolony.

betikostrzewa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 11 sty 2016, 0:03
Re: Jakie okna wybrać?

autor: betikostrzewa » 23 lis 2018, 14:15

Warto zwracać też uwagę na dobry montaż. Jest tak samo ważny, jak dobre okna. Reasumując trzeba pytać przy zakupie o umiejętności fachowców od montażu

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Jakie okna wybrać?

autor: robertkrajcarz » 27 lis 2018, 8:58

W Brzesku mam dobre doświadczenia z salonem firmy OknoPlus w Fachowcu na Solskiego. Potrafią doradzić nie wciskają człowiekowi najdroższych okien jakie tylko mają na stanie ale faktycznie pomagają w optymalnym wyborze pod konkretny budynek itd.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Jakie okna wybrać?

autor: MichalBudowniczy » 09 gru 2018, 11:25

Ja wybrałem okna z profilem Ideal 4000 z oferty firmy oknabft.pl. Jej pięciokomorowa budowa zapewnia wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Dodatkowo ładnie wyglądają i posiadają przystępną cenę.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Kusza » 09 gru 2018, 22:50

Wszystko zależy od tego czy mają to być okna do domu czy też do mieszkania? Mając już okna warto o nie dbać i wiedzieć jak przygotować okna do zimy.

GERDZIAK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:37
Re: Jakie okna wybrać?

autor: GERDZIAK » 27 gru 2018, 16:00

Co do tego jak przygotować okna do zimy, to chyba najlepiej dobrze je wyregulować, żeby ciepło nie uciekało. A mało kto sobie z tego zdaje sprawę, że coś takiego należy zrobić.

WIelowieysky
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2013, 20:16
Re: Jakie okna wybrać?

autor: WIelowieysky » 28 gru 2018, 9:58

Ale jak wyregulować okna? Przecież okna reguluje się zaraz po montażu, to po co jeszcze raz? Że na lato powinno być inaczej, i na zimę też inaczej?

ROLMAN
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 wrz 2014, 9:43
Re: Jakie okna wybrać?

autor: ROLMAN » 28 gru 2018, 12:22

Ogólnie jest tak, że kilka dni po montażu powinien przyjśc specjalista i wyregulować okna. Nie da się tego zrobić bezpośrednio po, bo elementy okna nie będą ze sobą jeszcze tak dobrze sparowane. Następuje po prostu osiadanie materiału, etc. Następnie co jakiś czas należy kontrolować czy okno za bardzo nie osiadło, czy nie występują problemy z jego otwieraniem czy też uchylaniem. Co do regulacji okna na zimę i lato, to polega to przede wszystkim na zmianę docisku skrzydła do ramy. Latem nie docisk nie musi być tak silny. Sprzyja to wtedy samoistnej cyrkulacji powietrza. Natomiast zimą, może to powodować niepotrzebne straty ciepła. W tym artykule jest to dokładnie wyjaśnione ;) [Oknoplast] Na zimę warto także zabezpieczyć uszczelki okna, np płynem do uszczelek samochodowych.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów