Pianka poliuretanowa

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tommy-show
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2013, 23:01
Re: pianka poliuretanowa

autor: tommy-show » 07 mar 2014, 22:04

wg mnie w pełni moda w Polsce na pianke jeszcze nie przyszla. Jest to produkt co do ktorego wielu fachowcow nie jest przekonanych. Nie mniej jednak nie umniejszam jej możliwościom...

moncek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2013, 16:11
Re: pianka poliuretanowa

autor: moncek » 04 lip 2014, 12:51

zobacz sobie arty z pu-online.pl, ja znalazłem tam odpowiedź na swoje pytania.
Pozdro :arrow:

Derowerk
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2014, 11:12
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: pianka poliuretanowa

autor: Derowerk » 16 lip 2014, 10:27

Skosy najlepiej ocieplać granulatem celulozy. Materiał ten dobrze radzi sobie z nadmiarem wilgoci - ma to znaczenie zwłaszcza przy dachach krytych np. papą na deskowaniu. Poza tym jest ekologiczny w przeciwieństwie do pianek. Celuloza ma wysoką klasę reakcji na ogień. W razie pożaru zwęgla się powierzchniowo i chroni konstrukcję a pianki nie dość, że zaczynają się topić w wysokich temperaturach to jeszcze ulatniają się z nich niebezpieczne substancje. Docieplenia wełną w płytach to rozwiązanie, które nie daje ciągłości warstwy izolacyjnej - na łączeniach płyt powstają mostki termiczne. Do tego dochodzą jeszcze możliwe niedokładności wykonawcze. Poza tym wełna źle znosi wilgoć. Na ten moment najlepszym materiałem do ocieplenia skosów dachu jest granulat celulozowy.
Masz pytania? Potrzebujesz fachowej porady?

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: pianka poliuretanowa

autor: aleks.niz » 23 paź 2017, 9:28

Dobrze się sprawdza izolacja piankowa według mnie, nie jest atrakcyjna dla różnorakich szkodników, nie ma też w składzie żadnych toksycznych związków a przy tym widzę po kosztach ogrzewania za poprzedni sezon że dobrze trzyma ciepło wewnątrz. Moja pianka była zamawiana od Purtech, sprzedają oryginalną Amerykańską QuadFoam500.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: pianka poliuretanowa

autor: luiza82 » 26 lip 2018, 8:04

W tym aspekcie korzystałam z usług firmy Wiecha. Budowali mój dom, a przy okazji zrobili ocieplenie. Dzięki temu wyszło dużo taniej. Praca wykonana dokładnie i precyzyjnie w umówionym terminie.

maniako
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2016, 22:08
Re: pianka poliuretanowa

autor: maniako » 11 sie 2018, 20:40

chcę izolować taka pianką i jestem bardzo ciekawy zarówno z efektu jak i samej aplikacji. Super to wszystko szło u mojego kumpla, a zimą wreszcie mieli w domu ciepło w każdym pokoju . Bardzo sobie chwalił

Gocha67
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 23 gru 2017, 10:21
Re: pianka poliuretanowa

autor: Gocha67 » 10 lis 2018, 8:32

Ja zdecydowałam się powierzyć ocieplenie fachowcom. Jakość produktu jest ogromnie wysoka, a cena korzystna. Obsługa firmy profesjonalna.

Megiera85
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 27 maja 2018, 19:00
Re: pianka poliuretanowa

autor: Megiera85 » 27 kwie 2019, 22:24

Jeżeli ktoś z was szuka firmy w , której można zamówić wszelkiego rodzaju pianki poliuretanowe to polecam zapoznać się z ofertą firmy jag. Ja u nich kupuję pianki do wypełnienia siedzisk do krzeseł.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Pianka poliuretanowa

autor: robertkrajcarz » 31 maja 2019, 8:51

Jest bardzo dobra firma Termik z Komornicy niedaleko Serocka. Na stronie http://termil.pl masz do nich dokładny namiar. Robili mi natrysk pianką i jestem bardzo zadowolony z podejścia. Uporali się ze wszystkim w ciągu jednego dnia de facto. Pianka jest o tyle fajna w przeciwieństwie do wełny chociażby dlatego że nie uczula i nie chłonie wilgoci.

Ignas87
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:02
Re: Pianka poliuretanowa

autor: Ignas87 » 26 cze 2019, 11:45

znam doskonale firmę JAG i kupuję u nich różnego rodzaju pianki, które wykorzystuję w przemyślę meblarskim.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Pianka poliuretanowa

autor: Tomek W. » 27 cze 2019, 10:31

Ja z kolei proponowałbym pozostanie przy sprawdzonym sposobie izolacji poddaszy czyli przy wełnie mineralnej.
Wełna skalna jest niepalna ( ma najwyższą klase rekacji na ogień A1) a jej włókno wytrzymuje temperatury nawet do 1000 stopni Celsjusza. Dodatkowo np. produkty firmy Rockwool są w procesie produkcyjnym hydrofobizowane a więc zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci.
Wełna jest również paroprzepuszczalna dzięki czemu zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Nie ulega żadnej rozszerzalności termicznej ( czego nie można powiedzieć o materiałach sztucznych) i jest na tyle elastyczna że docinając ją z 3cm naddatkiem będzie pracowała razem z więźbą dachową.
Jeżeli ułożysz ją szczelnie to nie ma możliwości powstawania mostków termicznych. Niezależnie od tego jaki materiał układasz, kwestia powstania mostku termicznego jest zależna od dokładności ułożenia.

Jako materiał możesz rozważyć np. zastosowanie wełny Toprock Super + Superrock w łącznej grubości conajmniej 30cm.

[więcej informacji poprzez PW]
[więcej informacji poprzez PW]
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

maciek321
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 7:07
Re: Pianka poliuretanowa

autor: maciek321 » 19 lip 2019, 12:30

Kilka słów na temat zastosowania pianki polietylenowej.
http://alepompa.pl/zastosowania-pianki-polietylenowej/
Polecam zajrzeć w wolnym czasie :)

drezq
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2015, 22:01
Re: Pianka poliuretanowa

autor: drezq » 24 lip 2019, 11:17

Znam doskonale tą firmę „JAG” , która oferuję elastyczne poliuretanowe pianki. My kupujemy pianki od nich do wypełniania mebli tapicerowanych.

walery p
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 20 maja 2016, 11:21
Re: Pianka poliuretanowa

autor: walery p » 01 sie 2019, 11:51

Pianka ma bardzo dobre właściwości izolujące. Odpowiednio założona pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku nawet o kilkadziesiąt procent. Jest wodoszczelna, ale paroprzepuszczalna, więc powierzchnia pod nią oddycha i nie ma problemu z rozwijaniem się grzybów. Ponieważ jest lekka i bardzo łatwo się rozprowadza, najczęściej robi się z niej ocieplenie dachu lub docieplenie poddaszy. Ja polecam Wam piankę IZOPLUS - https://piankaizolacyjna.pl/ . Solidny produkt, u mnie mam wyłożone nią poddasze.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów