Rośliny wieloletnie - sadoznki

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

LukasMalina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:18
Rośliny wieloletnie - sadoznki

autor: LukasMalina » 05 lis 2018, 16:30

Zamówiłam od firmy Kwietnik bardzo ładne sadzonki, ponieważ nie lubię kwiatów a myślę że sadzonki będą bardzo ładnie wyglądać. Posadzę również tuje i krzewy. Firma bardzo dobrze wyposażona, polecam

Awatar użytkownika
Gramin
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: rośliny wieloletnie

autor: Gramin » 06 lis 2018, 7:09

W zimie będziesz je sadzić? :roll:
Silver Service - usługi sprzątające

AmiTami
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2018, 10:14
Re: rośliny wieloletnie

autor: AmiTami » 07 lis 2018, 12:34

A czego to są sadzonki? Bo sadzonki mogą być zarówno kwiatów, jaki i krzewów, jak i drzew. A kwiaty też bywają wieloletnie - jak chociazby piwonie.

Anna04
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 28 lis 2017, 6:55
Re: rośliny wieloletnie

autor: Anna04 » 05 gru 2018, 11:09

Zgadza się. Ja na wiosnę dosadzałam rośliny do ogrodu (właśnie głównie drzewka ozdobne i krzewy, też były to sadzonki. Bo właściwie chyba mało kto sadzi tego typu rośliny z nasion. Ale sadziłam też róże i też były to sadzonki. Ale ja akurat kwiaty uwielbiam i wieloletnie i jednoroczne, jak np. nasturcje, które regularnie wysiewam co wiosnę, od dobrych kilkunastu lat.

Maurycy
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2018, 21:21
Re: rośliny wieloletnie

autor: Maurycy » 08 gru 2018, 16:46

Tuje i krzewy już mamy, trochę wieloletnich kwiatów też. Moja żona jednak ciągle coś zmienia, przesadza, wykopuje, zakopuje. No ale trzeba przyznac, że dzięki niej mamy piękny ogród wokół domu. Zima często widzę ją z nosem w ogrodniczych czasopismach albo portalach. Widać, że to jej pasja.

FrankieeFran
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 05 paź 2017, 9:25
Re: rośliny wieloletnie

autor: FrankieeFran » 11 gru 2018, 20:35

Szukacie sadzonek? Zajrzyjcie sobie na stronkę firmy Gardenowo. U nich na pewno znajdzieice wszystko czego szukacie do ogrodu. W tym internetowym sklepie ogrodnicznym jest mega dużo fajnych rzeczy:)

Awatar użytkownika
Bobiii
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2019, 14:42
Re: rośliny wieloletnie

autor: Bobiii » 03 sty 2019, 14:46

Piszę tutaj ponieważ większość z Was zna się dobrze na roślinach. Zastanawiam się nad zakupem drzewek Bonsai. Jestem na etapie zaznajamiania się z tematem. W pierwszej kolejności chciałabym zapytać się gdzie mogłabym zamówić specjalną ziemię do Bonsai?

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: rośliny wieloletnie

autor: bobik5 » 13 sty 2019, 11:50

Możesz zrobić zakupy na zapas i ruszać już wczesną wiosną jeżeli chodzi o zadbanie i pielęgnacje ogrodu przy domu czy też na działce osiedlowej. Ja osobiście uważam, że zakupy w internecie, zawsze wypadają korzystniej.

Górecka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:14
Re: rośliny wieloletnie

autor: Górecka » 14 sty 2019, 14:17

A znacie jakieś rośliny wieloletnie, które będą non stop zielone w ogrodzie?

celia.celia84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:18
Re: rośliny wieloletnie

autor: celia.celia84 » 03 lut 2019, 10:59

Bardzo podobają mi się ogrody, które są naprawdę zadbane i bogate w piękną roślinność. Ale trzeba pamiętać, że zasadzenie roślin to dopiero początek, a dopiero potem zaczyna się zabawa. Żeby wszystko wyglądało ładnie, trzeba niewątpliwe bardzo dbać o taki ogród. W sklepie HECHT można znaleźć bardzo dużo różnych przydatnych narzędzi do pielęgnacji ogródu, jak kosiarki czy opryskiwacze. Dzięki temu można w łatwy sposób zabdać i piękny wygląd ogrodu.

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Rośliny wieloletnie - sadoznki

autor: Domores » 03 lut 2019, 12:16

A słyszeliście o roślinach wieloletnich o nazwie Bergenie? Są to rośliny z rodziny bylinowatych. Proste w uprawie i wieloletnie wyglądają bardzo ładnie a przy tym są bardzo proste w uprawie. Bergenie mają kilka odmian zresztą zobaczcie sami: Bergenie – wieloletnie rośliny ogrodowe, ładne i łatwe w uprawie

nieZadlużony
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 30 maja 2016, 9:22
Re: Rośliny wieloletnie - sadoznki

autor: nieZadlużony » 05 lut 2019, 12:34

Ja jakoś nie mam ręki do tego typu roślin..niestety.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Rośliny wieloletnie - sadoznki

autor: budowa876 » 05 lut 2019, 15:59

Też szukam teraz jakichś ładnych roślin wieloletnich do mojego ogrodu, co polecacie? Robiłem re-aranżację całego ogrodu, meble już mam kupione, tutaj https://vimine.pl/ zamówiłem bo meble z rattanu które oferują bardzo mi się podobają.

Meisen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2017, 7:59
Re: Rośliny wieloletnie - sadoznki

autor: Meisen » 07 lut 2019, 11:01

A jakie meble wybrałeś jeżeli można wiedzieć? Bo w kwestii samego tarasu, służymy swoją poradą, może dobrą opcją będą na jego wykończenie będą deski kompozytowe?

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Rośliny wieloletnie - sadoznki

autor: paluch686 » 12 lut 2019, 21:57

Zdecydowanie polecam hortensje. Małe sadzonki są niedrogie a szybko rosną i pięknie kwitną! Przepięknie!
Nie zapomnijcie tylko o nie dbać, bo bez tego ani rusz.
https://www.target.com.pl/produkty/nawo ... -hortensji


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów