Piwnica pod domem

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

cyfilis
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2018, 9:42
Piwnica pod domem

autor: cyfilis » 21 sie 2018, 10:21

Witam. To mój pierwszy temat na forum i nie jestem pewny czy piszę w odpowiednim dziale.

Moje pytanie dotyczy piwnicy, która znajduje się pod domem. To wszystko jest o tyle "wyjątkowe", że piwnica jest starsza od domu.
Jestem dopiero po wstępnych oględzinach tego domu i nie mogę podać dokładnych informacji dotyczących tej piwnicy. Wiem jedynie, że dom został wybudowany w latach 60-tych z czerwonej cegły. Był zamieszkały do 2016 roku.

Obrazek

Zamieszczam powyżej "rysunek" podglądowy jak to wygląda. Piwnica ma kształt jak typowa "piwnica ziemianka". Na czerwona jest zaznaczona piwnica do której prowadzą schody z osobnego pomieszczenia.

Moje obawy dotyczą wytrzymałości takiej piwnicy. Jej stan wizualny wydawał się dobry. Nad nią znajduje się pokój z drewnianą podłogą natomiast ja chciałbym wylać posadzkę i nie jestem pewien czy taka konstrukcja piwnicy wytrzyma takie obciążenie. W przyszłości planuję podniesienie domu tak aby poddasze było zamieszkałe a to również dodatkowy ciężar.

Miał/ma ktoś z Was taką piwnicę? Lepiej ją zasypać? (czym) czy zostawić nawet nie używaną? Dodatkowo nie jestem pewny czy mieści się ona jedynie w obrębie domu czy może "wystaje" trochę poza fundamenty domu. Możliwe, że jedna ściana domu mogła być postawiona na ścianie piwnicy ?

Przepraszam za trochę chaotyczny post.Pozdrawiam

Robocoop
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:07
Re: Piwnica pod domem

autor: Robocoop » 23 wrz 2018, 21:57

Powinna wytrzymać bez problemu, posadzka nie dołoży dużego tonażu przy i tak dużym ze strony całego domu. A masz do niej również wejście od podwórka? pamietaj że wiele włamań do domu dzieje się wlasnie przez piwnice bo jest słabo zabezpieczona, Warto zainteresować się ofertą na bardzo dobre kłódki które kupisz tutaj https://www.bricoman.pl/artykuly-metalo ... ria/klodki Jest to bardzo dobra oferta z wieloma wytrzymałymi kłódkami którymi dobrze zabezpieczysz dodatkowo wejście do piwnicy.

Silver25
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:32
Re: Piwnica pod domem

autor: Silver25 » 05 lis 2018, 12:14

Jak chcesz sobie dobrze urządzić piwnice to polecam Ci sie zainteresować ofertą na takie regały z tej strony http://www.e-regaly.pl/ Jest tutaj bardzo szeroki wybór regałów do piwnicy ktore są bardzo solidne. Możesz na nich ustawić konfitury lub narzedzia warsztatowe.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Piwnica pod domem

autor: rannata » 05 lis 2018, 13:41

Poszukaj inspektora nadzoru budowalnego. On powinien doradzać w takich aspektach.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 23 gości

Gotowe projekty domów