Na jaki ogród się zdecydować?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ZSWojtczak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 gru 2016, 10:58
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: ZSWojtczak » 03 kwie 2018, 9:04

Jeżeli chodzi konkretnie o to na jaki ogród się zdecydować albo też jak go zaaranżować to moim zdaniem warto najpierw określić jego powierzchnie, ilość miejsca i wszystko zaplanować, łącznie z meblami ogrodowymi, akurat pod tym względem chętnie pomożemy :)

menuet
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 21 lis 2015, 17:21
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: menuet » 03 kwie 2018, 11:20

Ogród to dla mnie przede wszystkim rośliny. A o rośliny trzeba w odpowiedni sposób dbać. Polecam zainteresować się tematyką agrowłóknin. Dzięki nim możesz pozbyć się takich problemów jak chwasty czy przemarzanie.

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: grzesiek998 » 04 kwie 2018, 9:13

Ja jestem fanem ogrodu w stylu angielskim, nie trzeba go jakoś przesadnie pielęgnować. Przy zakładniu zdałem się na profesjonalnych projektantów ogrodów ale dbam o niego sam i nie jest to trudne. :)

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: Nephalim123 » 11 kwie 2018, 9:37

Moim zdaniem najlepiej jest najpierw sprawdzić jaką mamy glebę w ogrodzie i dobierać rośliny do stanowiska. Nie każdy może poświęcić tyle czasu na pielęgnację wymagających albo niedostosowanych do miejsca gatunków. Dlatego polecam najpierw sprawdzić co i jak a potem dobierać rośliny.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: Albatros348 » 12 kwie 2018, 18:11

Ja na przykład zdecydowałem się na ogród przepełniony drzewkami. Nie ma co ukrywać, od bardzo dawna było to moje marzenie. I udało się je zrealizować! Kluczem do sukcesu okazał się zakup dobrze i zdrowo hodowanych drzewek ze szkółki Waleczek w Chybie. Cały czas prężnie się rozwijają. :)

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: budowa876 » 15 kwie 2018, 16:15

Chyba lepiej na taki, który stworzy dla nas profesjonalna firma. My wspólnie z żoną bardzo długo się nad tym zastanawialiśmy, aż w końcu postawiliśmy na firmę warszawskie-ogrody.pl i jesteśmy zachwyceni. Nasz ogród nigdy nie wyglądałby tak pięknie.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: polly28 » 17 kwie 2018, 18:02

Najlepiej zdecydować się na ogród, który zostanie zaprojektowany przez specjalistów. Organizacja na własną rękę z reguły kończy się katastrofą, ogrody tego typu bardzo brzydko się prezentują. Dlatego nawiązałem współprace z ekipą Ryś i Grześ, która zaaranżowała prześliczny ogród marzeń wokół mojego domu. :)

saunydopocenia_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 lut 2018, 9:01
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: saunydopocenia_pl » 19 kwie 2018, 10:43

Najlepiej jeżeli będzie to ogród który po prostu Ci się spodoba, ważne są dla mnie dodatki oraz ich dokładne rozplanowanie. Może zdecydujesz się na saunę? Akurat w tej kwestii możemy pomóc :)

Hanna0012
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 05 kwie 2018, 21:23
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: Hanna0012 » 24 kwie 2018, 22:09

Widzę,że nie znasz się na tym tak samo jak ja. W takim przypadku radzę zainwestować w firmę,która zajmie się twoim ogrodem.

Mendzelejew001
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 01 mar 2018, 13:34
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: Mendzelejew001 » 25 kwie 2018, 12:03

Najlepiej jak się ma taką małą działkę, tak ok 8 arów. Wtedy nie ma żadnego problemu z zaaranżowaniem ogrodu. Ja u siebie mam małe dwa skalniaczki, maliny, jakąś grządke i parę drzewek. W zupełnosci to wystarcza. Jedyne co mnie boli to stare ogrodzenie drewniane. Już mam namiar na firmę Euro-Fences więc w tym roku podziałamy coś w tym temacie.

jarzabekart
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 18 kwie 2015, 15:03
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: jarzabekart » 15 maja 2018, 16:24

Ja uważam, że po prostu warto się skontaktować z wykonawcą, porozmawiać, ustalić oczekiwania, cenę. Na podstawie projektu firma przystąpi do realizacji. Wtedy nie ma miejsce na pomyłkę, o ile firma jest doświadczona i po prostu wie, co robi. Pytacie o Warszawę i okolicę, mogę zarekomendować firmę Multi-Projekt z Wołomina. Projektują i wykonują, ogrody, zajmują się również pielęgnacją.

Sklep-Instalgrunt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2018, 6:57
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: Sklep-Instalgrunt » 17 maja 2018, 7:40

Wszystko zależy od naszej inicjatywy oraz kreatywności, akurat w kwestii samego ogrodu i jego aranżacji polecam zdać się na własny gust bo uważam, że dzięki temu będziemy w stanie wykonać taki ogród o jakim marzymy :)

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Na jaki ogród się zdecydować?

autor: anik92 » 02 lis 2018, 16:57

Witajcie. potrzebuję firmy, która zajmuje się wykonywaniem obrzeży trawnikowych.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów