Pompa ciepła NIBE

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

niko1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2018, 16:51
Pompa ciepła NIBE

autor: niko1994 » 31 paź 2018, 17:15

Witam. Jestem nowym członkiem forum. Planuję budowę domu - na skarpie, powierzchnia całkowita 200 m2, fundament betonowy (piwnica), natomiast parter i poddasze drewniane w konstrukcji szkieletowej. Firma budująca w tej technologii ma bardzo duże doświadczenie - sprawdziłem, lipy nie ma... - drewno do budowy dobrej jakości, a budynki przez nich budowane uzyskują pozytywny certyfikat termoizolacji. Natomiast planuję zakup pompy ciepła NIBE powietrze-woda oraz gruntowego wymiennika ciepła. Budynek zlokalizowany na Podhalu, ekstremalne temperatury w zimie do -22 stopni (oczywiście to wartość skrajna, rzadko temperatury tak nisko spadają). Działka w otoczeniu lasu. Mam w związku z tym pytania do zaawansowanych użytkowników.
1. Czy ten zestaw pompa ciepła+ gwc wystarczy do utrzymania temperatury ok. 20-22 st. C w zimie? (sprzedawca pomp ciepła zarzeka się, że ten rodzaj ogrzewania zapewni utrzymanie temperatury)?
2. Czy zdecydować się na zainstalowanie grzejników, czy też, zgodnie z sugestią sprzedawcy, wykonać ogrzewanie podłogowe w części drewnianej domu?
3. Jaka jest głośność instalacji gruntowego wymiennika ciepła (mam na myśli sufitową instalację nawiewową ciepłego powietrza)?
4. Czy ktoś korzystał z podobnego zestawienia źródeł ciepła (pc + gwc) i ma jeszcze jakieś sugestie?
5. Czy ktoś ma negatywne doświadczenia z pompami firmy NIBE?
Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2018, 1:56 przez niko1994, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pompa ciepła NIBE

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 paź 2018, 21:45

kamianna.zs pisze:Witam. Jestem nowym członkiem forum. Planuję budowę domu - na skarpie, powierzchnia całkowita 200 m2, fundament betonowy (piwnica), natomiast parter i poddasze drewniane w konstrukcji szkieletowej. Firma budująca w tej technologii ma bardzo duże doświadczenie - sprawdziłem, lipy nie ma... - drewno do budowy dobrej jakości, a budynki przez nich budowane uzyskują pozytywny certyfikat termoizolacji. Natomiast planuję zakup pompy ciepła NIBE powietrze-woda oraz gruntowego wymiennika ciepła. Budynek zlokalizowany na Podhalu, ekstremalne temperatury w zimie do -22 stopni (oczywiście to wartość skrajna, rzadko temperatury tak nisko spadają). Działka w otoczeniu lasu. Mam w związku z tym pytania do zaawansowanych użytkowników.
1. Czy ten zestaw pompa ciepła+ gwc wystarczy do utrzymania temperatury ok. 20-22 st. C w zimie? (sprzedawca pomp ciepła zarzeka się, że ten rodzaj ogrzewania zapewni utrzymanie temperatury)?
2. Czy zdecydować się na zainstalowanie grzejników, czy też, zgodnie z sugestią sprzedawcy, wykonać ogrzewanie podłogowe w części drewnianej domu?
3. Jaka jest głośność instalacji gruntowego wymiennika ciepła (mam na myśli sufitową instalację nawiewową ciepłego powietrza)?
4. Czy ktoś korzystał z podobnego zestawienia źródeł ciepła (pc + gwc) i ma jeszcze jakieś sugestie?
5. Czy ktoś ma negatywne doświadczenia z pompami firmy NIBE?
Dzięki za odpowiedź.

Podstawą efektywnej instalacji jest unikać ogrzewania wodnego.
Obecnie najtaniej wychodzi instalacja HVACPV - najmniejszy koszt inwestycyjny, największy komfort i brak później opłat .
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości

Gotowe projekty domów