Ozdobna obudowa studni - impregnacja

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

pawel668
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2013, 21:49
Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: pawel668 » 14 mar 2013, 21:55

Witam,

Chce zaimpregnować obudowę studni pokrywa dąb reszta akacja, nie znam sie na tym i nie wiem co bedzie lepsze ojej , lakierobejca czy coś innego . Chę podkreślić piekno drewna. Prosze o konkretną poradę

IWUBE
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: IWUBE » 14 mar 2013, 22:41

lazura o drewna

kenji
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2013, 12:13
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: kenji » 16 maja 2013, 8:54

Poszukaj w takim raziew jakiegoś impregnatu do drewna. Powinien dac fajny efekt. :)

Awatar użytkownika
PHU-Szymański
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013, 18:21
Lokalizacja: Poddębice
Kontaktowanie:
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: PHU-Szymański » 16 maja 2013, 11:29

Też bym proponował jakąś lakierobejcę.
Drewno to jednak wymagający materiał który raz na jakiś czas trzeba będzie odświeżyć.
Kiedyś sporo używaliśmy Duluxa (4-5 Lat wstecz), lecz okazywało się że po 2-3 latach łuszczył się z drewnianych elewacji. Aktualnie chyba Sadolin się poprawił gdyż ściany zabytkowych kościołów które malowaliśmy już dość dawno temu nadal wyglądają dość świeżo.
O impregnatach typu Vidaron ciężko cokolwiek powiedzieć gdyż jest to produkt dość nowy.
Używamy go dość sporo przy konstrukcjach drewnianych, domach itp. Jak to wychodzi można zobaczyć na stronie internetowej , link pod postem.
Za jakiś czas okaże się dopiero ile warta jest ta gwarancja na 6 lat, o ile firma nie przekształci się w inną spółkę.

kenji
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2013, 12:13
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: kenji » 21 maja 2013, 10:49

Ja polecam http://www.holzdur.com. Akurat nie malowałem nim pokrywy od studni, ale ostatnio altanę. Efekt fajny, ładnie pokryła powierzchnie. Pewnie i tobie pomoże. :)

mati1234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 04 sie 2013, 18:38
Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: mati1234 » 10 sie 2013, 23:07

Polecam impregnat.
Udzieram porad budowlanych. W sprawie ścian i tynkowania.

Awatar użytkownika
maciek20
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 wrz 2013, 21:31
Lokalizacja: Mstów
Kontaktowanie:
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: maciek20 » 18 wrz 2013, 11:33

Lakierobejca - da Tobie odpowiedni blask, poprawi kontrast koloru, ożywi wszystko
Altanki l Pergole I Domki letniskowe I Budy I WC
(drewolandia.pl)

remonterier
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: remonterier » 01 paź 2013, 21:53

Ja jestem ostatnimi czasy za lazurą.
Lakierobejca jakoś mi nie leży z powodu bardzo widocznego efektu pokrywania drewna. Sama bejca wchodzi w drewno a lakierobejca pokrywa drewno na jego powierzchni.
Od trzech lat mam płot i podbitke malowaną lazurą Bondex i jest OK. W tym roku na drewutnię kupiłem lazurę Luxens i jestem również zadowolony z efektu a maluje się lepiej niż Bondex. Luxens deklaruje 8 lat ochrony. Nie wiem jak to będzie - chciałoby się powiedzieć, że za 8 lat dam znać
:D

krystek87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2012, 14:06
Kontaktowanie:
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: krystek87 » 03 lut 2014, 12:37

A może impreganty Bondex? Nadają się do wnętrz i na zewnątrz. tu znajdziesz dobre ceny
http://outbud.pl/szukaj/bondex

bobbudowniczyxd
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2017, 10:37
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: bobbudowniczyxd » 27 lis 2017, 11:49


e-Rzecznik Vidaron
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: e-Rzecznik Vidaron » 27 gru 2017, 9:04

Szanowni Państwo,

Drewno użytkowane na zewnątrz najlepiej zabezpieczyć impregnatem gruntującym, a następnie wyrobem nawierzchniowym. Polecam zastosowanie bezbarwnego Impregnatu Ochronno-Gruntującego Vidaron (jako podkład) oraz Impregnatu Ochronno-Dekoracyjnego-Powłokotwórczego Vidaron w wybranej wersji kolorystycznej (jako warstwa wierzchnia). Przed aplikacją wyrobów niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża – powinno być ono suche, gładkie, odpylone i pozbawione zabrudzeń.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Vidaron

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Ozdobna obudowa studni - impregnacja

autor: JanekC » 30 paź 2018, 20:39

No w tym przypadku faktycznie należy mocno zabezpieczyć powierzchnię drewnianą. Dwa Vidarony - wydaje się konieczne, ze względu na to, że ciągły kontakt z wodą oznacza wystawienie drewna na ciągłe działanie niekorzystnych dla niego czynników.


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów