Wybór ogrzewania elektryczneg

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Undertakerthe
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 08 kwie 2018, 22:10
Re: Wybór ogrzewania elektryczneg

autor: Undertakerthe » 26 paź 2018, 17:09

Dwie takie dwójki + konieczność wymiany instalacji na 3 fazową chyba zakończy moje poszukiwania najlepszego ogrzewania :)

https://www.emultimax.pl/pl/p/Piec-akum ... ratis/2093

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Wybór ogrzewania elektryczneg

autor: denvi » 27 paź 2018, 22:06

Nie chcę się w...pierniczać :wink: , ale 2kW z 1F są zasilane. Jeśli jest możliwość przeróbki instalacji sugerował bym oddzielne obwody i zabezpieczenie do tych piecyków. Na tak duży odbiornik warto.

Undertakerthe
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 08 kwie 2018, 22:10
Re: Wybór ogrzewania elektryczneg

autor: Undertakerthe » 28 paź 2018, 11:35

Tak to wiem :) Tylko czy jeżeli podpiął bym te 2 piece do 1 fazy to nie byłoby tak, że podczas sezonu grzewczego nie mógłbym defacto korzystać z innych urządzeń elektrycznych w mieszkaniu bo cała moc szła by w piece?

Tak wiem, może idiotyczne pytanie, ale na elektryce się nie znam za cholerę :D

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Wybór ogrzewania elektryczneg

autor: denvi » 28 paź 2018, 22:11

1F nie jest problemem. Jeżeli to w miarę współczesna instalacja zabezpieczenie powinno być 25A z odpowiednim kablem (5kW można spokojnie podpinać). Problem może być to, że np. wszystkie gniazda są w jednym obwodzie z bezpiecznikiem 10 albo 16A. Wtedy z rozdzielnicy trzeba będzie pociągnąć nowe kable do zasilania piecyków.
Chociaż 3F na pewno bezpieczniejsze. Po fazie na piec, 3-cia na resztę odbierników. Masz wszystko delikatnie i równomiernie obciążone.

mduda90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2019, 11:57
Re: Wybór ogrzewania elektryczneg

autor: mduda90 » 04 gru 2019, 12:01

może mi ktoś doradzić w kwestii ogrzewania podłogowego?
Pokój który chcę ogrzać ma 12m2, chciałabym wydać max 1000 zł na te ogrzewanie i znalazłam takie - Mata grzejna WARMTEC pod panele AL-90 wentsystem

Pytanie czy wystarczy to do ogrzania pokoju i czy firma Warmtec jest firmą porządną?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości

Gotowe projekty domów