Co zrobić z awarią wody na działce????

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tylma
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:28
Co zrobić z awarią wody na działce????

autor: tylma » 22 paź 2018, 18:23

Trzy dni temu pracownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji spisując stan wodomierza na mojej działce stwierdził awarię (pękła rura wody przed wodomierzem) i zapewnił, że powiadomi ZWK o awarii. Minęły trzy dni, woda się leje w studzience z wodomierzami , a nikogo do usunięcia awarii nie ma. Nie wiem gdzie mam interweniować, bo boję się, że mi podmyje kostkę na podwórku. W ZWiK traktują mnie jak intruza, a koszty awarii rosną.
Proszę podpowiedzcie co robić.

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Co zrobić z awarią wody na działce????

autor: arek20w » 22 paź 2018, 19:21

Musisz mieć pewność do kogo należy przyłącze wody
Czy wodomierz który spisał pracownik to wodomierz główny a może podlicznik
Wszystko za wodomierzem głównym należy do użytkownika czy też osoby prywatnej, wspólnoty itp i to oni płacą za naprawy Mogą naprawiać we własnym zakresie czy też komuś zlecić
Jeżeli jednak jest to wodomierz główny to dzwonisz na numer awaryjny di wodociągów Informujesz i nagrywanej rozmowie prosisz o dane osoby z którą rozmawiasz i tłumaczysz na czym sprawa stoi Jeżeli w wyniku awarii uszkodzi się kostka to wodociągi zapłacą Musisz mieć dowody że zgłosiłeś usterkę
Oddany pracownik wodociągów Hydraulik z zamiłowania

tylma
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:28
Re: Co zrobić z awarią wody na działce????

autor: tylma » 22 paź 2018, 20:56

Dzięki za dobre rady. Jutro zadzwonię do wodociągów i nagram rozmowę. Mieszkam w segmencie . Deweloper umieścił studzienkę z wodomierzami (moim i sąsiada) na moim podwórku. Studzienka jest prowizoryczna więc wzięłam firmę (usługi wodno-kanalizacyjne)żeby to porządnie zabezpieczyć przed mrozem i deszczem, ale powiedzieli, że nie będą sobie psuć opinii i do takiego szajsu się nie dotykają. Nie wiem jakim cudem wodociągi odebrały taką instalację wodną.
Ciągle mam problemy z wodociągami, bo albo wodomierz ogrodowy "chodzi do tyłu". Innym razem dostaję kosmiczny rachunek, który później korygują. Teraz mam nowy (radiowy) wodomierz i dostałam taki rachunek, że mam wrażenie że mam zapłacić za wszystkich sąsiadów itd.
Dziękuję i pozdrawiam TYLMA

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Co zrobić z awarią wody na działce????

autor: arek20w » 23 paź 2018, 15:22

wstaw sobie przed wodomierzem ogrodowym zawór zwrotny !
a jak masz możliwość to za wodomierzem głównym zamiast przed/za wodomierzem ogrodowym zwrotny
masz link
[link do oferty na Allegro wygasł]
Oddany pracownik wodociągów Hydraulik z zamiłowania

tylma
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:28
Re: Co zrobić z awarią wody na działce????

autor: tylma » 24 paź 2018, 9:18

Już piaty dzień woda się leje w studzience. Wczoraj zgłosiłam ponownie awarię. Pan z wodociągów coś niejasno mówił, że od stycznia wodociągi odpowiadają za instalację do granicy działki, ale i tak ktoś powinien się tym zainteresować.
Zgodnie z sugestią rozmowę nagrałam. Nie wiem co dalej robić.

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Co zrobić z awarią wody na działce????

autor: arek20w » 24 paź 2018, 18:14

nie wiem co więcej mogę pomóc
U nas w firmie odpowiedzialność jest do wodomierza i tak klienci mają w umowach A z drugiej strony jak wcześniej miałeś umowę z wodociągami a oni sobie zmieniają warunki to powinieneś dostać aneks do umowy
więcej nie pomogę bo już nie mam pomysłu
Oddany pracownik wodociągów Hydraulik z zamiłowania


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów