Remont domu

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Teofil75
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2018, 11:53
Remont domu

autor: Teofil75 » 22 paź 2018, 13:01

Witam,
rzuciłem się trochę na głęboką wodę, kupując domek. który wymaga sporego wkładu finansowego. To co potrzebuję na początek to sprawnej logistyki i tu bym prosił Tych doświadczonych o ewentualne podpowiedzi.

Krótki opis domu
- piętrowy dom o pow. 78m2
- ogrzewania brak
- mury 45cm (dziurawka + ytong) bez ocieplenia
- stare okna skrzynkowe
- woda ogrzewana bojlerem (dość stary)
- szambo 7m3

To co muszę zrobić w kolejności, którą ustaliłem według mojej logiki:

1. Wymiana okien
2. Ocieplenie ścian
3. Dobudowa garażu (potrzebny, aby gdzieś umieścić aparaturę do systemu ogrzewania)
4. System ogrzewania (pompa cieplna? , panele fotowoltaiczne i ogrzewanie prądem?)
5. Wymiana szamba na oczyszczalnie???

Czy uważacie, że ta kolejność jest OK? Czy coś tu z jakiegoś powodu się wyklucza?
Z góry dziękuję za podpowiedzi. O poszczególne etapy będę się dopytywał w działach tematycznych.

Elka084
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:43
Re: Remont domu

autor: Elka084 » 19 sie 2019, 21:04

Skoro masz zamiar dobudować sobie garaż to myślę, że warto pomyśleć przy okazji o tym, żeby wybudować sobie kanał samochodowy. Czytałam o tym ostatnio - i myślę, że to fajne rozwiązanie we własnym domu. Dzięki temu można część napraw przeprowadzać we własnym garażu bez potrzeby szukania mechanika. To nie tylko zaoszczędzi trochę czasu ale i pieniędzy.

Greco2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2019, 22:58
Re: Remont domu

autor: Greco2 » 24 sie 2019, 23:03

Warto szukać oszczędności

Ofiara_palladio
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2019, 9:55
Re: Remont domu

autor: Ofiara_palladio » 05 wrz 2019, 13:37

Robiłem remont domu, kosztowny i długi. Teraz sugeruję uważać w relacjach z firmą Palladio Paweł Suliga z Warszawy ul. Fabryczna. Nie płacić wcześniej zaliczek, wszystkie ustalenia udokumentować ( najlepiej na video ). Umowę spisać szczegółowo gdyż potem trudno wyegzekwować efekt. Teraz mam nieskończony remont, nierozliczone zaliczki i nieuchwytną firmę.

Kolbek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:05
Re: Remont domu

autor: Kolbek » 29 paź 2019, 1:16

Jestem w trakcie remontu domu, który udało mi sie kupić od sąsiadów znajomych po bardzo okazyjnej cenie. Dom co prawda wymaga generalnego remontu, ale myślę, że zamknę sie w kwocie 70tyś złotych. Mam już kupionych większość rzeczy i z tych najwazniejszych zostały mi do kupienia grzejniki, które prawdę mówiać musze kupić jak najszybciej i rozważam takie https://mat-dom.pl/grzejniki-pokojowe/


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów