Nawilżanie powietrza

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nawilżanie powietrza

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 kwie 2015, 13:10

Część wątpliwości Pan rozwiał, ale Pan zakładam zna się na wentylacji, a ja na trawnikach i w tej kwestii mnie Pan nie przekona.
Proszę nie być na siłę mądrzejszym.
Proszę zauważyć, że mówimy o parowaniu z roślinności, a nie z kałuży, a tym bardziej nie z zamkniętego sedesu.
Nie, Szanowny Panie, ja pisałem o parowaniu wody w domu, Pan o chlorze czy trawnikach. Założę się, że 3 litry, nie paruje na dobę a może tyle wyparować.
Centrala ma odprowadzenie kondensatu i zimą przy 4 osobach może odprowadzać i 12 litrów wody.
Przypomnę, że w domu 120m2/2.5m przy 20st.C i 40%ww , jeden litr wody podniesie wilgotność do 70%.

Pozdrawiam Pan i logikę.

TomaSZu
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 28 cze 2013, 12:31
Kontaktowanie:
Re: Nawilżanie powietrza

autor: TomaSZu » 11 maja 2015, 21:01

Na szczęście mój nawilżacz powietrza Boneco ma regulację wilgotności i w zależności czy jest w pokoju brata czy w salonie ustawiamy inną moc bo np. u brata w pokoju musi być większa wilgotność bo choruje na astmę.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nawilżanie powietrza

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 maja 2015, 7:23

TomaSZu pisze:Na szczęście mój nawilżacz powietrza Boneco ma regulację wilgotności i w zależności czy jest w pokoju brata czy w salonie ustawiamy inną moc bo np. u brata w pokoju musi być większa wilgotność bo choruje na astmę.

Lepiej usuwać przyczyny niż łagodzić skutki. Nawilżacz, świadczy o złej wentylacji. Zła wentylacja przyczyną wielu chorób.

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Nawilżanie powietrza

autor: Jans » 14 sty 2016, 15:53

Teraz zimą, gdy cały czas ogrzewa się dom, to powietrze jest strasznie suche. W moim przypadku nawilżacze powietrza są obowiązkowe. Warto zakupić sobie takie nawilżacze, by zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza nawet zimą.

DanielLebioda
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:46
Re: Nawilżanie powietrza

autor: DanielLebioda » 23 mar 2017, 9:29

Ja od już dość dawna mam nawilżacz Oskar marki Stadler. Szczególnie niezbędny jest w sezonie grzewczym, już sobie nie wyobrażam domu bez niego. Jest naprawdę spora różnica w tym jak działa a jak nie.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Nawilżanie powietrza

autor: PrzemekS » 21 maja 2018, 19:22

Nawilżacze to jedno,ale i oczyszczacze powietrza niestety teraz są konieczne, smutna rzeczywistość.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Nawilżanie powietrza

autor: -_- greg » 21 maja 2018, 21:43

PrzemekS pisze:Nawilżacze to jedno,ale i oczyszczacze powietrza niestety teraz są konieczne, smutna rzeczywistość.

Niestety, stężenie pyłków kwiatowych wiosną potrafi dać w kość.

darek.ch
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2017, 9:02
Kontaktowanie:
Re: Nawilżanie powietrza

autor: darek.ch » 28 maja 2018, 6:28

Lato idzie to warto rozważyć zakup klimatora :) niedość, że chłodzi to i nawilża :twisted: .

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Nawilżanie powietrza

autor: -_- greg » 28 maja 2018, 8:54

darek.ch pisze:Lato idzie to warto rozważyć zakup niedość, że chłodzi to i nawilża :twisted: .

Nawilża ? zdaje się że latem to nie jest pożądana funkcja.

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nawilżanie powietrza

autor: edek-ledek » 12 wrz 2018, 13:04

Jak mądrze wybrać nawilżacz i wytłumaczyć płci pięknej zrozumiale, że z oferty typu https://oxyshop.pl/nawilzacze-powietrza musi wybrać konkretny model. Ktoś z was to przerabiał/ma wiedzę i podzieli się przemyśleniami?

tsw18
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 wrz 2018, 16:02
Re: Nawilżanie powietrza

autor: tsw18 » 16 wrz 2018, 15:48

Wybrać odpowiedni nawilżacz i powinno być po kłopocie

http://slonecznetatry.pl/zwiedzanie-malty/

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Nawilżanie powietrza

autor: stix » 17 paź 2018, 12:02

Moim zdaniem ciekawą opcją są urządzenia mające kilka funkcji czyli np. oczyszczacz powietrza plus nawilżacz. Tak mi się wydaje, że jest bardziej ekonomicznie, oszczędzamy też na miejscu w domu. Właśnie sobie przeglądam różne marki https://homespot.pl/ , bo w tym roku koniecznie muszę mieć w domu oczyszczacz ze względu na to, że nowy członek rodziny się pojawił. A niestety powietrze na zewnątrz do najlepszych nie należy, więc wolę zadbać o bezpieczeństwo dróg oddechowych za wczasu

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nawilżanie powietrza

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 paź 2018, 20:03

stix pisze:Moim zdaniem ciekawą opcją są urządzenia mające kilka funkcji czyli np. oczyszczacz powietrza plus nawilżacz. Tak mi się wydaje, że jest bardziej ekonomicznie, oszczędzamy też na miejscu w domu. Właśnie sobie przeglądam różne marki https://homespot.pl/ , bo w tym roku koniecznie muszę mieć w domu oczyszczacz ze względu na to, że nowy członek rodziny się pojawił. A niestety powietrze na zewnątrz do najlepszych nie należy, więc wolę zadbać o bezpieczeństwo dróg oddechowych za wczasu

By oczyszczać powietrze, filtr musi być zainstalowany na czerpni wentylacji lub na twarzy. innej możliwości przy działającej wentylacji nie ma. Gdzie umieszcza się w/w oczyszczacz?
HVAC - najtańszy komfort.

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Nawilżanie powietrza

autor: Zami » 07 lis 2018, 22:51

Ja myślę o zamówieniu oczyszczacza powietrza z http://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkty/15 Obecnie jakość powietrza a dworze jest coraz gorsza i chcę zadbać o to by chociaż w domu nam się oddychało jak najlepiej.

rylko00
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2018, 23:28
Re: Nawilżanie powietrza

autor: rylko00 » 07 lis 2018, 23:29

dzięki za wszelkie patenty :)


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości

Gotowe projekty domów