Dachówka czy blachodachówka?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Grzesiek89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 03 wrz 2018, 13:13
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: Grzesiek89 » 12 wrz 2018, 12:20

Polecam https://www.dachlux.pl/ , bo posiadają solidne dachówki blaszane, ceramiczne, betonowe, a nawet gonty bitumiczne gdyby ktoś potrzebował. :) Firma działa już od bardzo dawna i jest moim zdaniem liderem jeśli mowa o pokryciach dachowych.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: rozalia » 03 paź 2018, 7:15

W tym temacie chyba trzeba byłoby się lepiej rozeznać, ale informacji na temat tych dwóch rodzajów pokryć na pewno znajdzie się sporo w sieci.

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: MarcinR33 » 15 paź 2018, 19:23

Ja jednak jestem za dachówką i jeżeli miałbym polecić Ci dobrej jakości pokrycie dachowe w rozsądnej cenie to poszedłbym w kierunku producenta Braas ze względu na ilość propozycji jakie przygotował zarówno w zakresie modeli jak i dostępnej palety kolorów. Do tego odpowiednie zabezpieczenia i dobre warunki gwarancyjne.

Azamag
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2015, 19:54
Dachówka czy blachodachówka? Porównujemy cechy pokryć dachowych

autor: Azamag » 29 gru 2018, 20:22

Blachodachówka może i jest tańsza ale i na tym jej zalety się kończą. W każdym razie dla mnie. Jak dach ma być trwały to musi to być ceramika. Każdy dobry producent ma w swojej ofercie kilka rodzajów i kolorów takiej dachówki. Mi ostatnio przypadła do gustu ta nowa Simpla. Dodana glazura czyni ją bardzo atrakcyjnym produktem. A zmiany konstrukcyjne sprawiają, że to zupełnie inna dachówka.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: Tomko43 » 11 sty 2019, 12:35

Jeśli nadal nie wiecie jeszcze jakie pokrycie dachowe wybrać to podczas poszukiwań na pewno warto również zerknąć do oferty Braas, gdzie znajdziesz nie tylko dachówki ceramiczne, betonowe ale również blachodachówki panelowe i wszystkie potrzebne do wykonania bezpiecznego dachu akcesoria także na to na pewno trzeba po prostu więcej czasu.

KasKas
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2018, 20:47
Dachówka czy blachodachówka? Porównujemy cechy pokryć dachowych

autor: KasKas » 21 sty 2019, 21:10

Moniks, gdzie kupiłaś dachówkę ceramiczną? Spotkał się ktoś może z Meyer Holsen?

Co lepsze - Roben czy Meyer Holsen?

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: KolosRes22 » 31 sty 2019, 11:09

Zgadza się, dobrze że Braas zadba o każdy aspekt bo dzięki temu mamy pewność i spokój na długie lata, tym bardziej z tak dobrymi warunkami gwarancyjnymi przez 30 lat i do tego pojawiły się również piękne dwa modele blachodachówek Decra oraz Quadro.

imawero
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2019, 13:41
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: imawero » 05 lut 2019, 13:42

ja mam dachówkę :)

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: KolosRes22 » 08 mar 2019, 12:04

Ja szczególną uwagę zwracam jedynie na dachówki, ponieważ wiem jak wielką udręką jest blacha i ile trzeba włożyć w to prac aby m.in utrzymać ich piękny wygląd. Przy dachówce Turmalin w glazurze Topline mam spokój na dekady nie ma czegoś takiego jak mech na dachówce czy jakiekolwiek zabrudzenia ze względu na zabezpieczenie angobą.

Florekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 14 mar 2019, 15:10
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: Florekk » 14 mar 2019, 15:17

Z tych dwóch rzeczywiście dachówka jest trwalszym i też pięknym pokryciem dachowym także jak znajdziesz wolną chwilę to polecam odwiedzić ofertę producenta Braas gdzie znajdziesz największy wybór modeli bo powyżej 20 ceramiki i betonowych, a do tego też 2 modele blachodachówek panelowych.

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: JoachimKon » 11 kwie 2019, 13:29

Zgadza się dachówki są jednak najpewniejszym rozwiązaniem i przede wszystkim powinno się zaczynać wybory własnie od tego rozwiązania, ale już Braas zaczął też wprowadzać blachodachówki panelowe.

TomekŚmialek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:54
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: TomekŚmialek » 25 kwie 2019, 19:17

"KasKas" pisze:Moniks, gdzie kupiłaś dachówkę ceramiczną? Spotkał się ktoś może z Meyer Holsen?

Co lepsze - Roben czy Meyer Holsen?


Która lepsza to nie wiem, każda będzie miała swoich zwolenników i przeciwników. Wiem, że zarówno Roben jak Meyer Holsen kupisz w klinkierbud. Mają swoją stronę, możesz sobie zobaczyć ofertę.

King-Dom
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 22 sty 2019, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: King-Dom » 25 kwie 2019, 19:48

Dachówka ceramiczna to moim zdaniem najlepszy materiał na pokrycie dachu . Pozdrawiam
Lepiej raz a dobrze.

emiemi
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2019, 11:50
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: emiemi » 30 kwie 2019, 13:20

Ja mam u siebie dachówki ceramiczne i się sprawdzają jak najbardziej.
Dokładnie mam: Dachówka ceramiczna Renesansowa Alegra 9 Koramic

mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:30
Dachówka czy blachodachówka? Porównujemy cechy pokryć dachowych

autor: mihau » 30 kwie 2019, 19:47

Cenowo lepsza blachodachówka, ale użytkowo - zdecydowanie ceramika. Co do samego designu to aż tak się to nie różni - blachodachówka potrafi bardzo dobrze imitować dachówki ceramiczne. Jeden wyjątek to na pewno dachówki płaskie, które w ceramice wyglądają wyjątkowo. Ceramiczna Orea 9 nie ma swojego odpowiednika w blachach, więc jak ktoś tego typu rozwiązanie, to z blachy tego raczej nie uświadczy


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów