balkon - 30 cm styropianu na suficie

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

alias07
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2018, 11:52
balkon - 30 cm styropianu na suficie

autor: alias07 » 17 wrz 2018, 12:19

Witam,
Tak naprawdę posiadam loggie (bądź też 'lodżie' - podobnież obie formy pisowni są dozwolone), budownictwo nowe (żelbeton zbrojony). Chciałabym zawiesić na suficie hamak brazylijski (takie siedzisko, przykład: [link do oferty na Allegro wygasł]).
Pomysł wydaje się być fajny pod kątem wypoczynkowym jednak występują pewne przeszkody techniczne, a mianowicie do sufitu mam przyczepiony styropian 30 cm. Czy możecie mi coś poradzić? Jak zamontować taki hamak, gdy do utwardzonego podłoża posiadasz 30 cm niestabilnego materiału?
Dodam że kołek 40 cm nie rozwiązuje tu sprawy. 10 cm zostanie wwiercone w żelbeton ale 30 cm pozostaje w styropianie który będzie się wyrabiał przy każdym ruchu.
Balkon nie jest duży, stojak się nie bardzo zmieści, ponadto musi on wylądować niemal że w przejściu, więc nie chciałabym aby ktoś się potykał o taki stojak. Chyba że znacie jakieś nieduże stojaki które nie tarasowałyby przejścia.
Nie wiem czy ktoś spotkał się z podobnym zagadnieniem, ale może macie jakieś pomysły?

ratanland_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2018, 6:35
Re: balkon - 30 cm styropianu na suficie

autor: ratanland_pl » 12 paź 2018, 20:05

Najlepszym pomysłem w tym przypadku byłoby skorzystanie z porady fachowca, który najlepiej jakby zobaczył to "na żywo".


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów