Zadaszenie tarasu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Mopsiq83
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2016, 16:14
Zadaszenie tarasu

autor: Mopsiq83 » 14 mar 2016, 16:46

Witam, proszę o fachową pomoc w zrobieniu zadaszenia tarasu. W załączniku jest rzut do podglądu :)

Mam balkon, który jest nad wyjściem tarasowym, chciałbym zrobić zadaszenie nad tarasem ok 8x4 mkw i chciałbym do tego wykorzystać płytę balkonową.
Koncepcja: 2 słupy przy ścianie oraz 4 słupy na długości 8mb, na słupy belka, na belke krokwie, daszek ze spadem w 3 strony. Krokwie w górnej czesci opieraja się na belkę zamontowaną do płyty balkonowej. I tu rodzi się pytanie jak? Na rysunku wymyśliłem 2 opcje:
1. Do boku płyty balkonowej mocuję belkę (na jakiś dyblach, prętach - nie wiem jeszcze), na nią montuję krokwie
2. Do spodu płyty balkonowej montuję belkę (pręt na wylot przez beton i płytki) nastepnie do belki jakieś uchwyty na krokwie

Belka ma się trzymać płyty balkonowej, nie może być podparta słupami od spodu, ponieważ wypadają na środku tarasu a chcę tego uniknąć. Który patent jest bardziej pewny, a może ktoś coś innego doradzi? Całość będzie pokryta blachodachówką aby sie wkomponować w cały budynek :)
Załączniki
taras (Medium).jpg

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Zadaszenie tarasu

autor: laik2304 » 14 mar 2016, 18:51

Żadna opcja z powyższych. Szkoda, że nie pomyślałeś o tym przed elewacją. Nie widzę tego 3 spadowego dachu z takim spadkiem. Prędzej opcja dachu jednospadowego zamontowanego pod płytą balkonową lub 3 spadowy w konstrukcji drewnianej, którego "kalenica" stanowiłaby "barierkę, poręcz"
Dawid2304

anna.39
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2016, 15:37
Re: Zadaszenie tarasu

autor: anna.39 » 15 mar 2016, 15:46

wydaje mi sie,ze wiata o tej powierzchni, o ktorej piszesz i w taki mijescu, w ktorym chcesz ją zbudować, pokryta dachówką zasloni ci swiatło w tych oknach widocznych na zdjeciach. przemyslalabym sprawe. Ewentualnie są zadaszenia z poliweglanu czy pleksi, przezroczyste

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Zadaszenie tarasu

autor: kosmo3 » 29 gru 2017, 21:31

Jakoś moim zdaniem najlepiej sprawdzą się markizy. To jest fajna opcja, z którą moim zdaniem warto się zapoznać. Prawda jest taka, że markizy są nie tylko praktyczne, ale również ciekawie się prezentują. Dla mnie to super sprawa!

mochol
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:22
Kontaktowanie:
Re: Zadaszenie tarasu

autor: mochol » 04 paź 2018, 21:39

Markizy, to faktycznie dobry i w miarę niedrogi pomysł. Jestem przekonany, że się sprawdzi. Przede wszystkim plusem jest to, że można w ten sposób pozbyć się zbytniego nasłonecznienia.

nazwawbudowie18
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2018, 9:49
Re: Zadaszenie tarasu

autor: nazwawbudowie18 » 10 paź 2018, 14:44

Zdecydowanie markiza będzie najlepszym rozwiązaniem.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Zadaszenie tarasu

autor: PrzemekS » 13 paź 2018, 22:21

Zgadzam się, ze markizy to dobre, praktyczne rozwiązanie. Duży wybór macie w firmie Doran w Poznaniu na Bułgarskiej. U nas dobrze się sprawdza markiza od nich, jest solidna i wytrzymała, sterowanie działa bezawaryjnie.

Olga1981
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 wrz 2018, 18:39
Re: Zadaszenie tarasu

autor: Olga1981 » 13 paź 2018, 23:07

bardzo dobrze

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Zadaszenie tarasu

autor: chopper » 15 sty 2019, 21:53

W tamtym roku kupiłem markizy w https://e-markizy.pl/ i nie spodziewałem się, że będzie to taki dobry wybór. Używałem ich praktycznie całe lato, mechanizm działał prawidłowo przez cały sezon, tak więc myślę, że spokojnie posłużą mi jeszcze parę lat.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Zadaszenie tarasu

autor: MichalBudowniczy » 17 mar 2019, 9:30

Przy zadaszeniu tarasu dobrze sprawdzi się poliwęglan komorowy. Sam korzystam z takiego rozwiązania i jestem z niego zadowolony. Szeroki wybór płyt HPL znajdziesz w ofercie firmy poliweglan-dia.pl.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Zadaszenie tarasu

autor: manion » 18 kwie 2019, 23:35

Zgadzam się, u nas też się to sprawdziło. Mamy zadaszenie z płyt poliwęglanowych i bardzo dobrze oceniam to rozwiązanie. Tego rodzaju zadaszenie przepuszcza światło a jednocześnie chroni przed deszczem czy silnym słońcem. Do tego konstrukcja jest trwała i lekka, tworzywo może być montowane na dowolnym stelażu. Tu więcej o tym lumiterm.pl/produkty/werandy-i-zadaszenia-tarasow/ Właśnie z tej firmy korzystaliśmy i bardzo ok.

lucaskruszyna
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:27
Re: Zadaszenie tarasu

autor: lucaskruszyna » 25 sty 2022, 11:48

Na początek pergole zwijane, żaluzjowe. Taras zabezpieczysz sobie przed deszczem na spokojnie, a do tego zyskasz ciekawe uzupełnienie ogrodu.. Przyznam, że pod zadaszeniem spędzam masę czasu wolnego. Lepiej też zaprosić ludzi, posiedzieć, a nie do domu. Zawsze trochę mniej sprzątania.

leonix
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2023, 7:38
Re: Zadaszenie tarasu

autor: leonix » 18 paź 2023, 8:47

Ja i sąsiedzi kupilismy zadaszenie od polskiego wiodącego producenta Twigo - mają sporo ciekawych opcji i są kompetentni. Pomogą, rzetelni i uczciwi, co w dzisiejszych czasach nie jest aż tak oczywiste. Jak zadaszenie to tylko od TWIGO :D


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 34 gości

Gotowe projekty domów