FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

Pokój dziecięcy jest zazwyczaj miejscem zabaw i nauki dziecka. Dlatego tak ważnym aspektem jest dobór odpowiednich mebli, kolorów ścian, które wpływają na kreatywność naszych pociech. Zobacz jak inni poradzili sobie z tym problemem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dagdag
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2010, 19:50
FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: dagdag » 03 lip 2010, 19:58

Witam :)
Otóż mam problem związany z kolorem ściany. Chce założyć fototapetę - miasto nocą, wiec dominujący kolor to GRANATOWY. Przy ścianie chce postawić niewielka 2-os CZERWONA kanapę. to zestawienie bardzo mi się podoba, lecz nie mam pojęcia jaki kolor reszty ścian będzie do tego pasował ... Może jakieś 2 odcienie, lub w ogóle rożne kolory? Nie mam pojęcia. Pomieszczenie po południu jest dobrze oświetlone lecz nie preferuje jakichś bardzo ciemnych kolorów. I jaki do tego kolor mebelków ?? :| Mam nadzieje ze ktoś mi dobrze doradzi :) Dzięki :)

persefona
2 - ostrzeżenia!
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2010, 10:18
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: persefona » 07 lip 2010, 13:31

Najlepiej wykorzystać kolory z tej tapety - dominujący będzie granatowy ale pewnie też będą neony czy światła to może coś w odcieniach czerwieni albo żółci - tak, żeby ta tapeta tak nie odstawała od reszty ścian - jak będzie czerwona kanapa to tez będzie pasowało - moja rada to wyciągnąć coś z tapety :)

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: jacenty800 » 07 lip 2010, 13:36

wanilia i do kanapy i do fototapety

basia budownicza
1 - ostrzeżenie!
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2010, 11:42
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: basia budownicza » 09 lip 2010, 11:59

A ja dałabym jasnoszary. Granatowy będzie za ciemny. Jasnoszary jest neutralny, sprawi, że czerwień i granat wybija się i będą się wzajemnie uzupełniać. Tak mi się przynajmniej wydaje.

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: martinrekk » 25 lip 2018, 9:45

Chyba najmocniejszą fototapetę do tej pory zamówiłem w http://fototap.pl/fototapety. Chciałem dostarczyć im własny wzór, ale jak zobaczyłem katalog grafik to zrezygnowałem i wybrałem artystycznego gotowca u nich. Ochrona UV idealna. Mam fototapetę wychodzącą na okno i nic się grafice złego nie dzieje.

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: Big09 » 31 lip 2018, 14:45

Niebieski może być za ciemny.

martyna56
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2018, 8:50
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: martyna56 » 02 sie 2018, 9:39

Dalej polecam fototapety samoprzylepne od Decor Mint! :)

Nadadzą się idealnie na każdy rodzaj ściany! :)


https://www.decormint.com/pl/fototapety-samoprzylepne

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: stix » 02 sie 2018, 21:20

jak fototapeta ma być ciemna to ściany pomalowąłabym na jasno. może nie biały bo za duży kontrast ale może jakiś szary na przykład skaliste fiordy z kolorów świata duluxa... myślę że to był spoko pasowało do siebie

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: FOTOTAPETA - Jaki kolor ścian ?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 09 paź 2018, 19:29

A można poprosić link do tapety lub jej zdjęcie? Spróbujemy coś zaproponować. Teoretycznie najfajniej wyglądałaby granatowa ściana i na jej tle białe meble i czerwona kanapa :)


Wróć do „Pokoje dziecięce, pokoje młodzieżowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów