Wikęd Termo Prestige Lux czy KMT Plus 75 Passive

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

veeveeoor
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2018, 7:57
Wikęd Termo Prestige Lux czy KMT Plus 75 Passive

autor: veeveeoor » 07 paź 2018, 7:59

Dzień dobry!

Wybieram drzwi zewnętrzne do nowo budowanego domu. Zależy mi na tym, żeby drzwi były ciepłe i bezpieczne. Ciepłe, bo celujemy w dom energooszczędny. Bezpieczne bo nie chcę zostawić majątku u ubezpieczyciela. Zazwyczaj o wyborze decyduje chłodna kalkulacja, ponieważ często nie opłaca się inwestować w droższe i lepsze rozwiązanie - zysk na przestrzeni wielu lat jest mniejszy niż różnica w koszcie inwestycji. Jednak w przypadku drzwi zadecydował komfort. Chcę, aby drzwi były maksymalnie ciepłe. Mój budżet to do 5000, dlatego zdecydowałem się na stalowe drzwi bez przeszklenia. Mam do wyboru dwie opcje:

1) Wikęd Termo Prestige Lux - grubość skrzydła to 86 mm, ościeżnica 78 mm z trzema komorami wypełnionymi termoizolacją i dwiema uszczelkami, jeden zamek z wkładką typu C, deklarowane Ud na poziomie 0.79. Cena z ciepłym montażem na foliach i na klinarycie to około 4300.

2) KMT Plus 75 Passive (z ościeżnicą Passive) - grubość skrzydła to 75 mm, ościeżnica 120 mm wykonana z aluminium oraz sklejki z przekładką z pcw, dwa zamki z wkładkami typu C, deklarowane Ud na poziomie 0.57. Cena z montażem na foliach i na ciepłym poszerzeniu podprogowym to też około 4300.

Cena obu wersji praktycznie identyczna. KMT mają dwa zamki, a to duży plus u ubezpieczyciela. Dodatkowo mają znacznie niższy Ud. To wszystko przemawia za nimi. Jednak zastanawia mnie to, że mimo cieńszego skrzydła mają lepsze Ud. Mogło by to wynikać z ościeżnicy, ale tutaj również spotkałem się z wieloma opiniami, że ta z Wikęd jest lepsza i cieplejsza. Na żywo, drzwi Wikęd również wydają się porządniejsze (subiektywna opinia laika, która pewnie wynika z grubości skrzydła). Nigdzie nie znalazłem żadnej aprobaty potwierdzającej deklarowane Ud i ciężko zdecydować - zaufać temu co jest napisane (KMT) czy temu co mówią inni (Wikęd). Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia lub wiedzę, która ułatwi mi decyzję? Z góry dziękuję za pomoc.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Wikęd Termo Prestige Lux czy KMT Plus 75 Passive

autor: theme » 23 paź 2018, 14:24

Dwa zamki to nie to samo co jedna zasuwnica hakowa. Nie sugeruj się, że większa liczba zamków to coś lepszego, bo cała zachodnia Europa ma 1 i ma się z tym dobrze. Zasuwnica hakowa ma wiele dodatkowych zalet poza kwestiami antywłamaniowymi. Znacznie lepiej dociska skrzydło na całej powierzchni części zamkowej, co za tym idzie zwiększa szczelność, a co za tym idzie poprawia termikę drzwi. Mam obydwie firmy w ofercie i obydwie są na prawdę godne polecenia niemalże w ciemno. Ja osobiście jakbym miał taki wybór to szedłbym w stronę Wikędu za małe smaczki w drzwiach, zasuwnicę hakową, możliwość rozbudowy drzwi o całą "elektronikę", oraz za usługi po sprzedażowe, serwis, gwarancję itp - ogółem kontakt z firmą.
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów