Odbudowa zniszczonego tarasu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

garrbus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2018, 13:07
Odbudowa zniszczonego tarasu

autor: garrbus » 23 sie 2018, 13:25

Witam forumowiczów.

Borykam się z problemami związanymi z odbudową tarasu znajdującego się pod gołym niebem. Robota developera wystarczyła na 4 lata i konieczne było skucie płytek oraz wylewki ... dotarliśmy do stropu. Nie chcemy juz płytek , zdecydowaliśmy się na deskę.
Planujemy zrobić obróbki przy elewacji , następnie zrobić wylewkę , papę , legary i deski.
Niestety odkryty w tej chwili strop ma nachylenie w stronę budynku... a suma grubości planowanych: wylewki , papy, legarów i desek nie może przekroczyć 12cm. W tej sytuacji wylewka betonowa będzie miała w najcieńszym miejscu 2cm co spowoduje jej spękanie...

Pytanie brzmi - czym zastąpić beton wylewki ? Jaki polecicie materiał, który umożliwi zrobienie spadu od budynku a jednocześnie nie popęka ze względu na małą grubość.


PS:
Gościłem pewnego fachowca , który zaproponował zastosowanie sytemu wielowarstwowego bezpośrednio na strop bez usuwania spadku w stronę budynku. Rezultat byłby taki że przez kilkanaście lat woda z tarasu nie przemakała by do pomieszczeń znajdujących się pod nim. Brak usunięcia wadliwego nachylenia tarasu skutkował by staniem wody przy elewacji aż do jej odparowania. Takie rozwiązanie mnie nie zadowala - nie chcę mieć kałuży na tarasie , pod deskami przez połowę roku kalendarzowego.

Za wszelkie sugestie z góry bardzo dziękuję
jestem laikiem budowlanym - niech ten fakt od razu wytłumaczy mój brak fachowości i mylne użycie terminów budowlanych :)

Rotomatic
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lip 2017, 9:41
Re: Odbudowa zniszczonego tarasu

autor: Rotomatic » 06 paź 2018, 17:00

Moim zdaniem w tym przypadku jedynym dobrym wyjściem jest zgłoszenie się do profesjonalnej i sprawdzonej ekipy budowlanej.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 35 gości

Gotowe projekty domów