Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adamasd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:39
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: adamasd » 26 lut 2018, 13:26

Ja zamontowałam panele formy SELSolar, które zamontowali i działają świetnie. Ofertę znalazłem na http://belpol-meble.pl/slonce-bogiem-i-w-dzisiejszych-czasach/

Monto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 08 mar 2018, 9:14
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: Monto » 08 mar 2018, 9:35

nie dajcie sie naciagnac duzym firmom - nadziałem sie na FOTON TECHNIKA!!! naciągacze! dobieraja najpierw najnizsza instalacje i abonament, a potem kręcą, że trzeba wieksza - facet nie potrafił dyskutowac z moimi obliczeniami na podstawie kalkulatora - upierał się przy swoim - zanim zaczniecie kupować to przeglądnijcie sobie oferty dokladnie

dla przykładu taki foton technik obiecuje ze w ciagu roku do 3,3 kWp bedzie 1880 zł oszczednosci, a ich abonament - super finansowanie - takie bajeczki opowiadaja, to 149 zł x 12 miesiecy - 1788zł - niecała stówka oszczednosci w ciagu roku - hahaha!!! śmieszni są! kredyt lepiej wyjdzie!!!

drugi abonament 199 zł x 12 miesiecy - 2 388 zł - PARANOJA!!!

i wcale nie ma super obsługi - dział obslugi klienta nie ogarnia!
wydajac kase na panele myślcie troche ludzie sami!

Glotom
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, 11:07
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: Glotom » 13 mar 2018, 12:40

fotowoltaiczne.info pisze:Jednak główną wątpliwością dla potencjalnych użytkowników staje się pytanie o ich wydajności https://fotowoltaiczne.info/czy-uzycie-energii-z-paneli-fotowoltaicznych-jest-oplacalne/. Należy dlatego rozważyć każdą opcje i zapoznać się z wszystkimi za i przeciw.


Też się zastanawiam nad opłacalnością. Pod powyższym linkiem nie uwzględniono wielu czynników, są jakieś wyliczenia, które realnie mogą wyglądać zupełnie inaczej. To wszystko zależy od ilości energii słonecznej docierającej do paneli słonecznych. W południowo-wschodnich regionach Polski jest większe natężenie promieniowania słonecznego (W/m2) niż np. w północno-zachodnich. Zależy też to od liczby godzin słonecznych. Aby oceniać opłacalność, trzeba by mieć jakiś miernik godzin słonecznych i natężenia promieniowania (w W/m2) i analizować dane przez co najmniej rok czasu. Zamiast miernika, może być np. stacja pogodowa z pomiarem natężenia promieniowania np. coś takiego:

http://stacje-pogody.pl/artykul_eurochron_efws2900_kolorowy_wyswietlacz_i_wysylanie_danych_do_weather_underground,62.html

http://stacje-pogody.pl/artykul_samowystarczalna_stacja_meteorologiczna_gsm_gprs_eurochron_egws1000,75.html

Bo przecież, w jednym miejscu instalacji paneli słonecznych może ze słońca docierać średnio np. około 1000 W/m2, a w innym np. 1400 W/m2. A 40% różnicy, to bardzo dużo, może to zdecydować o opłacalności. Bez takich pomiarów, prowadzonych przez co najmniej rok czasu, nie można podejmować decyzji o opłacalności takiej inwestycji.

kamilanw684
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:25
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: kamilanw684 » 29 mar 2018, 9:52

Ja się mogę wypowiedzieć z własnego doświadczenia. Zdecydowałam się zamontować panel słoneczny na działce, żeby produkował energię do altany. I muszę powiedzieć, że jeden taki panel w zupełności wystarcza do zasilenia działki!! Świetna inwestycja.

Adam6699
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:13
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: Adam6699 » 29 mar 2018, 13:00

O panelach słonecznych można dużo poczytać w internecie.. Ja znalazłem taki fajny artykuł: http://www.e-instalacje.pl/a/panele-fot ... 18254.html

Monto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 08 mar 2018, 9:14
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: Monto » 30 mar 2018, 8:47

Glotom pisze:
To wszystko zależy od ilości energii słonecznej docierającej do paneli słonecznych. W południowo-wschodnich regionach Polski jest większe natężenie promieniowania słonecznego (W/m2) niż np. w północno-zachodnich. Zależy też to od liczby godzin słonecznych. Aby oceniać opłacalność, trzeba by mieć jakiś miernik godzin słonecznych i natężenia promieniowania (w W/m2) i analizować dane przez co najmniej rok czasu. Zamiast miernika, może być np. stacja pogodowa z pomiarem natężenia promieniowania np. coś takiego:
[...]
Bo przecież, w jednym miejscu instalacji paneli słonecznych może ze słońca docierać średnio np. około 1000 W/m2, a w innym np. 1400 W/m2. A 40% różnicy, to bardzo dużo, może to zdecydować o opłacalności. Bez takich pomiarów, prowadzonych przez co najmniej rok czasu, nie można podejmować decyzji o opłacalności takiej inwestycji.


Tak, zgadza się, że wszystko zależy od czynników i masy obliczeń. Ale do tego firmy mają kalkulatory. Trzeba tylko uważać, żeby nie dać się zrobić na łyso i co nieco się orientować w temacie, żeby nagle nie okazało się, że ktoś zamontował Wam panele na płasko na dachu płaskim - wtedy uzyski na pewno będą niższe. Sam, jak już przeżyłem idootyczną historię z Foton Technikiem, który chciał mi wcisnąć sprzęt, na którym bym tylko stracił, zacząłem liczyć sam z tym kalkulatorem: http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php

Adam6699
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:13
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: Adam6699 » 04 kwie 2018, 14:19

tutaj odnalazłem artykuł dotyczący działania paneli słonecznych, myślę, że warto go poczytać : http://www.e-instalacje.pl/a/jaki-rodza ... 17800.html

adasss
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2018, 9:35
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: adasss » 06 lip 2018, 9:40

Jakiś czas temu zdecydowałem się na zamontowanie paneli solarnych od Pulsar Energia i stwierdzam, że była to bardzo dobra decyzja. Koszty energii elektrycznej zmniejszyły się o połowę. Tak jak obiecali w umowie - tak jest.

Altzhebrim
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:48
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: Altzhebrim » 04 paź 2018, 11:49

No ja z kolei korzystałem z firmy Stilo Energy i dla mnie to super fachowcy i do tego fajni ludzie. Wszystko się sprawdza tak jak zakładaliśmy. O tym że to dobra firma niech świadczy że wspomina się o nich nawet w artykułach na temat fotowoltaiki

jacekbratyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2018, 1:05
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: jacekbratyk » 02 lis 2018, 1:21

Takie panele słoneczne o ile są dobrej jakości oraz dobrze zamontowane mogą bardzo wyraźnie zmniejszyć rozmiar naszych rachunków za prąd.

arci11
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:18
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: arci11 » 09 kwie 2019, 14:31

Oczywiście, że nawet najlepsze panele ale źle zamontowane nie tylko nie oddadzą swojej całej mocy ale również staną się źródłem problemów przez awarię. Dlatego polecam prawdziwych fachowców tematu Ekofachowcy. Nie tylko dobrze zamontują ale rzetelnie pomogą w dobrze najlepszej opcji dla naszych potrzeb.

KalinaKarolina
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2019, 19:11
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: KalinaKarolina » 29 paź 2019, 20:33

Czy można zamontować solary na dachy ceramiczne typu Roben?

grrd
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:36
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: grrd » 28 gru 2019, 21:05

Takie dylematy na pewno rozwieje audyt fotowoltaiczny. My mamy zamiar taki przeprowadzić wiosną z firmą Fotowoltaika PGM, którą polecili nam znajomi.

Misia123
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 02 gru 2018, 19:33
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: Misia123 » 11 sty 2020, 18:56

grrd pisze:Takie dylematy na pewno rozwieje audyt fotowoltaiczny. My mamy zamiar taki przeprowadzić wiosną z firmą Fotowoltaika PGM, którą polecili nam znajomi.


My zamawialiśmy 4sun i nie żalujemy wydanych pieniędzy. Polecam bo mają dobre ceny i wysokiej jakości produkty. Można je spokojnie montować także na kamperach, łodziach, kempingach, ogródkach działkowych, systemach alarmowych. Jesteśmy bardzo z nich zadowoleni.

borowiec73
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2019, 9:59
Re: Panele słoneczne "solary" proszę o pomoc!

autor: borowiec73 » 21 sty 2020, 13:14

Ja bym sprawdził ofertę PV Projekt. Ostatnio z nimi rozmawiałem na temat modułów fotowoltaicznych i w ogóle całego osprzętu montażowego i powiem, że naprawdę robią dobre wrażenie. Jasno mi wytłumaczyli co i jak i niedługo zakładamy instalację


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów