Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

Budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą popularność. Tu znajdziesz mnóstwo podpowiedzi na temat budowy domu energooszczędnego i pasywnego ? od opłacalności takiej inwestycji, poprzez wybór projektu i wykonawców, do technologii budowy i montażu instalacji.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: robertkrajcarz » 25 kwie 2018, 8:35

Systemem zleconym u mnie Marek Galwas z ekipą wykonywał dom energooszczędny na podstawie dostarczonego projektu. Doszło kilka udoskonaleń. Powiem ci, że w umowie miałem bardzo rozsądnie dobraną wysokość i sposób płatności. Ustalenia, co do zakresu robót dotrzymane w 100%. Miałem jeszcze kumpla, który zapewnił kontrolę poprawności wykonania robót. W Gorzowie Wielkopolskim raczej nikogo lepszego nie znajdziesz. Wiem, bo sam szukałem od groma czasu.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: budowa876 » 29 kwie 2018, 21:40

Mnie podoba się rekuperacja ze względu na to, że można odzyskiwać ciepło z wentylacji, a dzięki takiej wentylacji zawsze jest odpowiednie powietrze w domu, ani za suche, ani zbyt wilgotne, co jest na pewno ważne dla naszego zdrowie. Wszystkie informacje, macie dostępne na przykład na stronie http://www.bartoszwentylacja.com.pl/ofe ... wentylacji

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 kwie 2018, 2:14

budowa876 pisze:Mnie podoba się rekuperacja ze względu na to, że można odzyskiwać ciepło z wentylacji, a dzięki takiej wentylacji zawsze jest odpowiednie powietrze w domu, ani za suche, ani zbyt wilgotne, co jest na pewno ważne dla naszego zdrowie. Wszystkie informacje, macie dostępne na przykład na stronie http://www.bartoszwentylacja.com.pl/ofe ... wentylacji
Rekuperacja nie ma najmniejszego wpływu na jakość powietrza!!!! To odzysk ciepła. rekuperacja może być z wentylacji, ze ścieków, z gotowania.
HVAC - najtańszy komfort.

golla
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2018, 19:39
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: golla » 12 cze 2018, 13:19

Kazdy o rekuperacji mowi co innego.

Ja czytalam ze wplywa ona przede wszystkim na jakosc powietrza w pomieszczeniach, ale z odzyskiem ciepla juz jest bardzo slabo i ze to bardziej chwyt marketingowy. Trudno to sprawdzic, bo dokladanie rekuperacji do juz wybudowanego domu to sporo roboty i nie ma porownania w rachunkach. Czytalam nawet prace inzynierska na temat rekuperacji i w niej takze stwierdzono, ze nie oszczedza sie na ogrzewaniu, bo wychwyt cieplego powietrza jest nikly. Nie wiem jak jest w rzeczywistosci, ale ja rekuperacji nie zakladam, mimo wszystkich reklam, ze to muss w domu energooszczednym (skoro dom jest energooszczedny to czemu nie ma w projekcie rekuperacji?).

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: szari » 12 cze 2018, 13:35

golla pisze: to muss w domu energooszczednym (skoro dom jest energooszczedny to czemu nie ma w projekcie rekuperacji?).

Jaki dom energooszczędny, taka i w nim rekuperacja :)
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Agat83 » 14 cze 2018, 13:15

Skoro został już poruszony temat energooszczędności, to podpowiem, ze są firmy, które zajmują się budową domów energooszczędnych i pasywnych. W czołówce tego co wiem, jest firma www.superhouse.pl .

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 cze 2018, 16:26

Agat83 pisze:Skoro został już poruszony temat energooszczędności, to podpowiem, ze są firmy, które zajmują się budową domów energooszczędnych i pasywnych. W czołówce tego co wiem, jest firma http://www.superhouse.pl .

Instalacja jakaś w domu musi być, nawet w najlepiej izolowanym. A, że najtańsza jest komfortowa i zeroenergetyczna instalacja HVACPV, więc pasywność czy energooszczędność domów to już tylko nieporozumienie.
HVAC - najtańszy komfort.

tomek.qz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 11 lip 2018, 8:41
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: tomek.qz » 16 sie 2018, 9:43

W przypadku każdej budowy domów energooszczędnych, trzeba wziąć pod uwagę koszta, które zwrócą się po latach. Ale taka kilkuletnia inwestycja się opłaca, jak większość co daje nam zyski. A co do domów to nie powinniśmy oszczędzać!

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Konsultant Viessmann » 16 sie 2018, 11:10

Wybierając dom energooszczędny warto także zwrócić uwagę na system ogrzewania. Dla wygody domowników warto aby był czysty, bezobsługowy z możliwością zdalnego sterowania.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 sie 2018, 18:29

Najtańsze są domy 0kWh/m2... dlatego dom energooszczędny to wyrzucona kasa.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: szari » 20 sie 2018, 12:06

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Najtańsze są domy 0kWh/m2... dlatego dom energooszczędny to wyrzucona kasa.


A domy 0kWh/m2 za sam system do ogrzewania + ogniwa fotowoltaiczne to przynajmniej 50000 PLN.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: bachus » 02 paź 2018, 12:31

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Najtańsze są domy 0kWh/m2... dlatego dom energooszczędny to wyrzucona kasa.

Miszcz pewnie ma na myśli duży namiot, ale ten też kosztuje.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Konsultant Viessmann » 03 paź 2018, 18:07

Wielu inwestorów stojąc przed budową lub modernizacją domu zastanawia się czy dysponując możliwościami, jakie oferują współczesne systemy grzewcze kotłownia w budynku jest niezbędna?

Inwestorzy decydują się na dom bez kotłowni lub przeznaczenie istniejącego pomieszczenia na inne cele, np. pralnie, dodatkową łazienkę lub pokój fitness. Co jednak z urządzeniami grzewczymi? Które wybrać, gdy projekt domu nie przewiduje miejsca na kotłownię lub chcemy z niej zrezygnować?

dariawaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 10 kwie 2018, 12:58
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: dariawaria » 27 lis 2018, 10:58

mi zdecydowanie podobają się gotowe domy co dla mnie najważniejsze bardzo szybko są zbudowane, nie mam czasu by czekać na budowę domu latami a gotowe domy to kwestia miesięcy do tego nie jest to duży koszt !

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Konsultant Viessmann » 27 lis 2018, 15:40

dariawaria pisze:mi zdecydowanie podobają się gotowe domy co dla mnie najważniejsze bardzo szybko są zbudowane, nie mam czasu by czekać na budowę domu latami a gotowe domy to kwestia miesięcy do tego nie jest to duży koszt !



A o jakiej technologii konkretnie piszesz?


Wróć do „Dom energooszczędny i dom pasywny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów