Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

HooB
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2009, 21:47
Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

autor: HooB » 04 sty 2009, 21:58

Witam serdecznie.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w pewnej rzeczy.
Lada chwila będę się przeprowadzał do nowego mieszkania. Poprzedni lokator popsuł klamkę w drzwiach wejściowych. Zamek działa poprawnie na klucz - zamyka się i otwiera. Natomiast klamka jest oddzielnie wraz z "językiem" (chyba tak to się nazywa) i z takim bolcem kwadratowym, który łączy dwie klamki ze sobą. Ponadto kawałek klamki i tego bolca jest ułamane co widać na poniższym zdjęciu:

Obrazek

Zamek, który jest w drzwiach to Gerda. Od strony wewnętrznej ma on bolce na środku pod klamką jak i na górze drzwi oraz na dole, ale zaznaczam iż na tej samej płaszczyźnie co środkowe bolce. Jeśli chodzi o górę patrząc z góry i dół patrząc z dołu - nie ma tam tych bolców. Zamek w obecnym stanie wygląda tak:

Obrazek

Wstępnie rozmawiałem z jednym fachowcem i powiedział, iż nie opłaca się tego naprawiać, gdyż taniej wyjdzie kupić zamek i go po prostu wymienić. Byłem dzisiaj w sklepie budowlanym i znalazłem bardzo podobny zamek:

Obrazek

Będę musiał jeszcze dokładnie zmierzyć czy jest identyczny.

Wobec powyższego mam pytanie, czy będę w stanie sam taki zamek zmienić ?
Pytam gdyż nie orientuje się na jakiej zasadzie działa zintegrowany mechanizm z bolcami tymi u góry i na dole, czy np nic mi się nie rozpadnie jak wyjmę zamek? Czy ktoś miał styczność z taką przypadłością ? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam
Hubert

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 12 sty 2009, 2:19

żeby móc powiedzieć że to ten sam zamek musisz najpierw wyjąć ten stary na wzór bo inny będzie do blokad w pionie a inny do blokad w poziomie - po co potem latać i wymieniać

shadow82
Aktywny
Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:47

autor: shadow82 » 13 sty 2009, 22:27

radzę wybrać się do diealera Gerdy z uszkodzona klamką i zakupic nową nie ma potrzeby wymiany całego zamka jeśli działa, a nawet gdyby było to konieczne (w co wątpię) to serwis producenta zrobi to jak sie należy. Lista diealerów jest dostępna na stronie Gerdy.
Pozdrawiam

Deisain

autor: Deisain » 16 sty 2009, 0:10

tu kolega ma racie udaj sie do dilera i nie rob z siebie adama slodowego -zrup to sam- :lol: :idea:

Marapat
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 01 mar 2015, 17:16
Re: Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

autor: Marapat » 11 mar 2015, 9:09

E tam zrob to sam, ja kiedys próbowałem i zakończyło się na całkowitym rozwaleniu zamka, musialem ostatecznie dzwonic po specow i dopiero mi to naprawili

michal877
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2016, 2:10
Re: Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

autor: michal877 » 21 lip 2016, 23:38

Dobrze, że jest trochę dobrych opinii na temat naprawy zamków bo chyba będę niedługo potrzebować naprawy aż dwóch zamków i szukam fachowców. W Warszawie są też chyba jednymi z nielicznych którzy dojeżdżają 24 h na dobę.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

autor: budowa876 » 17 maja 2018, 2:25

Ja nawet bym się nie przejmowałam tym, że coś mi nie wychodzi. Od razu zdecydowałbym się na firmę, która mi pomoże. Taką firmą jest np. chimko. Zajmują się wymianą zamka w każdej chwili, na terenie Warszawy.

Awatar użytkownika
marianek19
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2018, 22:34
Re: Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

autor: marianek19 » 02 paź 2018, 23:03

Najlepiej zlecić to fachowcom, szybko i sprawnie załatwią sprawę, wymiana zamków, Awaryjne Otwieranie samochodów, aut, Częstochowa, Lubliniec, Radomsko, 794678847

Pazdzierz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2018, 7:06
Re: Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

autor: Pazdzierz » 29 paź 2018, 7:16

Od wymiany zamka w drzwiach z czystym sumieniem mogę polecić pogotowie zamkowe. Sprawdzona firma! Montowali mi zamiennik wkładki Gerda RIM i bardzo jestem zadowolony.

bednarskim
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, 11:46
Re: Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

autor: bednarskim » 21 sty 2021, 12:04

Najlepiej nie robić tego samemu i zadzwonić po fachowca. Samemu można tylko nabawić się nerwów, stracić masę czasu, a i mogą być większe koszty gdy się coś bardziej zepsuje.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości

Gotowe projekty domów