Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

DoradcaOnlineSopro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 11 wrz 2018, 15:41
Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: DoradcaOnlineSopro » 11 wrz 2018, 15:43

Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką chemii budowlanej. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Maciek
Doradca online Sopro Polska
[więcej informacji poprzez PW]

Baambo
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 11 wrz 2018, 19:46
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: Baambo » 11 wrz 2018, 19:50

Witam Pani Macieju

Z racji tego że robiłem remont i kładłem kafelki w przedpokoju, została mi fuga. I teraz pytanie czy mogę ją wykorzystać na taras ? Czy tutaj już trzeba zastosować inny rodzaj fugi ?

DoradcaOnlineSopro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 11 wrz 2018, 15:41
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: DoradcaOnlineSopro » 15 wrz 2018, 13:04

Baambo pisze:Witam Pani Macieju

Z racji tego że robiłem remont i kładłem kafelki w przedpokoju, została mi fuga. I teraz pytanie czy mogę ją wykorzystać na taras ? Czy tutaj już trzeba zastosować inny rodzaj fugi ?

Witaj,
Wszystko zależy do tego jakiej fugi użyłeś? Niektóre, między innymi Sopro Saphir, nadają się także do użytku zewnętrznego. Warto też sprawdzić jak długo fuga pozostawała otwarta i w jakich warunkach była przechowywana.

Pozdrawiam
Maciek
Doradca online Sopro Polska

balouu
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:44
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: balouu » 20 wrz 2018, 19:51

Właśnie remontuję kuchnię i zastanawiam się jak fugą od Sopro. Znajomy mi polecił tą firmę i chyba przy niej zostanę, ale potrzebuję małej porady jaką fugę wybrać do płytek 60x60 ? Zależałoby mi na odcieniach szarości. Pozdrawiam

DoradcaOnlineSopro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 11 wrz 2018, 15:41
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: DoradcaOnlineSopro » 21 wrz 2018, 10:27

balouu pisze:Właśnie remontuję kuchnię i zastanawiam się jak fugą od Sopro. Znajomy mi polecił tą firmę i chyba przy niej zostanę, ale potrzebuję małej porady jaką fugę wybrać do płytek 60x60 ? Zależałoby mi na odcieniach szarości. Pozdrawiam

Witaj,
Świetnie! Bardzo dobry wybór, fuga Sopro Saphir na pewno przypadnie Ci do gustu.
Jeżeli wybór padł na tak duże płytki to warto pamiętać o spoinie odpowiedniej wielkości. W teorii im większa płytka tym większa spoina :arrow: w praktyce najczęściej do takich płytek stosuje się 3mm fugi. Jeżeli chodzi o odcienie szarości to fugi o nr. 9501 do 9504 na pewno sprostają Twoim wymogom.

Pozdrawiam
Maciek
Doradca online Sopro Polska

Baambo
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 11 wrz 2018, 19:46
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: Baambo » 01 paź 2018, 18:17

DoradcaOnlineSopro pisze:Witaj,
Wszystko zależy do tego jakiej fugi użyłeś? Niektóre, między innymi Sopro Saphir, nadają się także do użytku zewnętrznego. Warto też sprawdzić jak długo fuga pozostawała otwarta i w jakich warunkach była przechowywana.

Pozdrawiam
Maciek
Doradca online Sopro Polska

Niestety nie pamiętam jaka to fuga była, bo później ją przesypałem do mniejszego pojemnika. No jakoś 7-8 miesięcy stoi więc nie wiem czy warto ryzykować

jarmuz
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 paź 2018, 15:45
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: jarmuz » 02 paź 2018, 15:59

balouu pisze:Właśnie remontuję kuchnię i zastanawiam się jak fugą od Sopro. Znajomy mi polecił tą firmę i chyba przy niej zostanę, ale potrzebuję małej porady jaką fugę wybrać do płytek 60x60 ? Zależałoby mi na odcieniach szarości. Pozdrawiam

właściwie to nie podałeś żadnych wymogów ani gdzie te płytki mają być. Ale tak jak napisał doradca - saphir powinna się sprawdzić bo to bardzo uniwersalna fuga

Baambo pisze:Niestety nie pamiętam jaka to fuga była, bo później ją przesypałem do mniejszego pojemnika. No jakoś 7-8 miesięcy stoi więc nie wiem czy warto ryzykować

nie powinno się nic stać ale biorąc pod uwagę, że nie wiesz co to za fuga to ja bym nie ryzykował. Zwłaszcza, że fugi nie są jakoś bardzo drogie

DoradcaOnlineSopro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 11 wrz 2018, 15:41
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: DoradcaOnlineSopro » 02 paź 2018, 19:33

Baambo pisze:Niestety nie pamiętam jaka to fuga była, bo później ją przesypałem do mniejszego pojemnika. No jakoś 7-8 miesięcy stoi więc nie wiem czy warto ryzykować

Witaj,
Jeżeli chcesz mieć pewność, że wykonana spoina będzie trwała to zalecam zakup nowego opakowania. Jeżeli podasz mi dokładne wymiary powierzchni do spoinowania oraz wymiary płytek to z przyjemnością przeliczę ile fugi Saphir będzie Ci niezbędne.
Pozdrawiam
Maciek
Doradca online Sopro Polska

DoradcaOnlineSopro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 11 wrz 2018, 15:41
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: DoradcaOnlineSopro » 30 lis 2018, 12:00

Chciałbym bardzo podziękować za zainteresowanie tematem i produktami firmy Sopro! Jeżeli będziecie mieli Państwo pytania związane z chemią budowlaną, zachęcam do kontaktu poprzez formularz na [więcej informacji poprzez PW]. Kontakt z Doradcą Online z całą pewnością będzie kontynuowany w przyszłości!
Pozdrawiam
Maciek
Doradca online Sopro Polska
[więcej informacji poprzez PW]

Tymoteusz1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:01
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: Tymoteusz1 » 12 mar 2019, 11:50

Normalna sprawa. Świat idzie do przodu, więc pojawia się też wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, które śmiało można zastosować we własnej firmie. Jeśli chodzi o chemię, to na pewno warto zajrzeć do https://distripark.com/weglan-sodu-25-kg-soda-kalcynowana Wiem, że mają środki najwyższej klasy, które można zastosować w wielu branżach. Przyjrzyjcie się temu bliżej.

Theodor99
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:24
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: Theodor99 » 25 kwie 2020, 13:08

Dobrą ofertę chemii budowlanej znalazłem w sklepie Ceramostudio. Dbają o wysoką jakość oferowanych produktów. Przy okazji to specjaliści w obróbce płytek ceramicznych i gresowych, co okazało mi się bardzo przydatne. Świetni profesjonaliści w temacie.

Kazikdobry
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2019, 14:07
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: Kazikdobry » 04 paź 2020, 17:12

A co myślicie o tej chemii budowlanej Śmig ?

Tuti
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2020, 11:47
Re: Chemia budowlana Sopro - pytania do eksperta

autor: Tuti » 08 gru 2020, 13:05

Ja ostatnio chemię budowlaną zamawiałem w hurtowni Leśniewscy na miejscu doradzili mi, co sprawdzi się najlepiej w pracach, które musiałem wykonać. Cenowo też dobrze to u nich wygląda, nie wydałem majątku, a jakość produktów jest naprawdę zadowalająca.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów